JoomSEF - wysiadam już ...
Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Wyniki 1 do 10 z 11

Temat: JoomSEF - wysiadam już ...

  1. #1
    Nowicjusz
    Dołączył
    28-11-2007
    Wpisy
    30
    Punkty
    9

    JoomSEF - wysiadam już ...

    Ja w sprawie komponentu JoomSEF. Przekopałem wszystkie możliwe fora i strony z poradami odnośnie tego komponentu i nic nie pomaga... Czemu obsługa przyjaznych linków jest tak trudna do uruchomienia ... ? Nie pojmuje tego już. Problem wygląda następująco. Strona jest na serwerze home.pl. W momencie instalacji i uruchomienia obsługi SEO w global configuration cała strona znika i pojawia się komunikat :

    404: Nie znaleziono

    Przykro nam ale ten adres nie istnieje

    FILE NOT FOUND: zbmrozek/
    URI:/users/zbmrozek/

    Korzystałem z porad z tej strony - http://werteks.com/instalacja-i-konfiguracja-joomsef , ale niestety nic nie pomaga i cały czas jest ten błąd. Po wyłączeniu obsługi SEO wszystko wraca do normy.

  2. Pani Reklamowa
    Pani Reklamowa jest aktywna
    Avatar Panny Google

    Dołączył
    19-08-2010
    Skąd
    Internet
    Postów
    milion
    Pochwał
    setki
  3. #2
    kurtz
    Gość

    Domyślny

    trzeba przyznać , że gostek jest niezły w pisaniu poradników ... napisał o konfiguarcji joomsef ale juz o konfiguracji Joomla! dla tych linków jakoś hmmm, zapomniał. najważniejsze, że jemu działa.

    to ja proponuję skutecznie prześledzić ustawienia globalne witryny ... bo może tam gdzies leży problem.

  4. #3
    Bywalec
    Dołączył
    21-07-2006
    Wpisy
    110
    Punkty
    14

    Domyślny

    Sprawdź raz jeszcze swój plik .htaccess Prawdopodobnie nie utworzył on się sam po dokonaniu instalacji. Treść pliku htaccess masz w pomocy komponentu.

  5. #4
    Wiarus stasio awatar
    Dołączył
    09-01-2007
    Skąd
    Na zesłaniu na Wyspie Świętej Heleny
    Wpisy
    1 100
    Punkty
    37

    Domyślny

    jomsef mi chodzi dobrze (na razie) mówiłem już o tym?

  6. #5
    Przeglądacz
    Dołączył
    09-03-2006
    Wpisy
    36
    Punkty
    10

    Domyślny

    Cytat Wysłane przez icek_klezmer Zobacz wiadomość
    ale juz o konfiguracji Joomla! dla tych linków jakoś hmmm, zapomniał.
    Panowie - nie napisałem o konfiguracji samej Joomla! z prostego powodu - sam CMS nie wymaga żadnej dodatkowej konfiguracji (poza standardowym włączeniem Global Configuration/SEO/Search Engine Friendly URLs: TAK).
    Jestem pewien, że gdzieś popełniasz błąd w sztuce - teoretycznie wszystko jest proste, ale zanim mi udało się to uruchomić, myślałem, że osiwieję. Stąd też i poradnik który napisałem. Co ciekawe - teraz, przy minimalnych ruchach dookólnych, JoomSEF uruchamiam z marszu. Sprawdziłem też opcję na serwerze Home.pl - działa doskonale. Bez żadnych, ale to najmniejszych sztuczek o których byś nie wiedział Ty czy ja (demo na home.pl na życzenie).
    Ciekawi Cię Astronomia? Zobacz zdjęcia planet na mojej stronie. Pozycjonujesz? Poczytaj bloga o pozycjonowaniu. Albo recenzje filmów...

  7. #6
    kurtz
    Gość

    Domyślny

    nowicjusz o ustawieniach globalnych nie ma bladego pojęcia, czesto jest tak, że zamiast poznać panel administracyjny, załaduje w J! ze 20 komponentów i wszystkie moduły dostępne w zasobach lokalnych i globalnych.

    piję tylko i wyłacznie do tego. informacja jak zainstalować i skonfigurowac SEF'a a także specjalnie spreparowany plik .htaccess znajduje się w paczce z komponentem i dodatkami.

    a bład w szuce kolegi to zapewne zrobienie czegoś nie po kolei w trakcie uruchamiania lub w trakcie wyłączania.

    kolejność, kolejność, kolejność. niby szczegół a czasem ma znaczenie !

    ja sie tutoriala nie czepiam, bo ja to wiem.
    Ostanio edytowane przez kurtz : 07-04-2008 15:35

  8. #7
    Przeglądacz
    Dołączył
    09-03-2006
    Wpisy
    36
    Punkty
    10

    Domyślny

    Ja też myślę, że właściwa kolejność nie była zachowana - trzeba do tego podejść na spokojnie - ale trudno o spokój, gdy w kichach się z nerwów gotuje... Przynajmniej u mnie tak było.

    Podsumowując - proszę o krótkie info, czego w tym tutorialu brakuje - po prostu to dopiszę i będzie jak znalazł dla kogoś, kto szuka pomocy.
    Ciekawi Cię Astronomia? Zobacz zdjęcia planet na mojej stronie. Pozycjonujesz? Poczytaj bloga o pozycjonowaniu. Albo recenzje filmów...

  9. #8
    kurtz
    Gość

    Domyślny

    niczego poza ustawieniami globalnymi w J! i kolejnością nie trzeba tam dodawać.

  10. #9
    Debiutant
    Dołączył
    05-02-2008
    Wpisy
    5
    Punkty
    10

    Joomsef i Windows XP

    Witam!

    Mam zainstalowany serwer Apacha w wersji 2.2.6
    na Windows XP SP2. Zainstalowałem w Joomli 1.5.8 dodatek JoomSEF 3.2.1.
    Skonfigurowałem plik .htaccees:

    DirectoryIndex index.php
    RewriteEngine On
    RewriteBase

    RewriteCond %{REQUEST_FILENAME} !-f
    RewriteCond %{REQUEST_FILENAME} !-d
    RewriteCond %{REQUEST_URI} !^/index.php
    RewriteCond %{REQUEST_URI} (/|\.php|\.html|\.htm|\.feed|\.pdf|\.raw|/[^.]*)$ [NC]
    RewriteRule (.*) index.php
    RewriteRule .* - [E=HTTP_AUTHORIZATION:%{HTTP:Authorization},L]

    ########## Begin - Rewrite rules to block out some common exploits
    ## If you experience problems on your site block out the operations listed below
    ## This attempts to block the most common type of exploit `attempts` to Joomla!
    #
    # Block out any script trying to set a mosConfig value through the URL
    RewriteCond %{QUERY_STRING} mosConfig_[a-zA-Z_]{1,21}(=|\%3D) [OR]
    # Block out any script trying to base64_encode crap to send via URL
    RewriteCond %{QUERY_STRING} base64_encode.*\(.*\) [OR]
    # Block out any script that includes a ********** tag in URL
    RewriteCond %{QUERY_STRING} (\<|%3C).*script.*(\>|%3E) [NC,OR]
    # Block out any script trying to set a PHP GLOBALS variable via URL
    RewriteCond %{QUERY_STRING} GLOBALS(=|\[|\%[0-9A-Z]{0,2}) [OR]
    # Block out any script trying to modify a _REQUEST variable via URL
    RewriteCond %{QUERY_STRING} _REQUEST(=|\[|\%[0-9A-Z]{0,2})
    # Send all blocked request to homepage with 403 Forbidden error!
    RewriteRule ^(.*)$ index.php [F,L]
    #
    ########## End - Rewrite rules to block out some common exploits


    Niestety nie działa pod windows natomiast na serwerze home.pl działa. Co może być przyczyną ?


    Z góry dziękuję za radę.

  11. #10
    Przeglądacz
    Dołączył
    09-03-2006
    Wpisy
    36
    Punkty
    10

    Domyślny

    Wolos, nie bardzo rozumiem - chcesz uruchomić serwis na Joomla! bezpośrednio pod Windows? A bez JomSEF działa poprawnie pod Windows?

    Napisz dwa zdania więcej, to można będzie szukać, bo tymczasem to co napisałeś brzmi trochę jak żart.
    Ciekawi Cię Astronomia? Zobacz zdjęcia planet na mojej stronie. Pozycjonujesz? Poczytaj bloga o pozycjonowaniu. Albo recenzje filmów...

Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni

Reguły pisania

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz dodawać wypowiedzi
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz poprawiać swoich postów
  •