Sklep - Strona 2
Strona 2 z 3 PierwszyPierwszy 123 OstatniOstatni
Wyniki 11 do 20 z 27

Temat: Sklep

  1. #11
    kurtz
    Gość

    Domyślny

    hmm, gdybym uprawiał reklame - podałbym jakąkolwiek nazwę - ja się jakby od niej bronie. to gdzie tu reklama ? hę ? ;)

  2. Pani Reklamowa
    Pani Reklamowa jest aktywna
    Avatar Panny Google

    Dołączył
    19-08-2010
    Skąd
    Internet
    Postów
    milion
    Pochwał
    setki
  3. #12
    Wiarus
    Dołączył
    14-12-2007
    Wpisy
    2 025
    Punkty
    66

    Domyślny

    sprytna reklama : teraz na pewno dostales pare PW z pytaniami o nazwe tego produktu albo dostaniesz

  4. #13
    kurtz
    Gość

    Domyślny

    hmm, gdybys zadał sobie trud, zobaczyłbyś, że nie można do mnei wysłać ani PW ani maila. a to od czasu kiedy uznano mój PW za helpdesk. a gdybyś był jeszcze bardziej spostrzegawczy, zauważyłbyś, że większość swoich prywatnych nawet spraw, załatwiam na forum a nie po krzylach. ;)

  5. #14
    Nowicjusz
    Dołączył
    19-02-2008
    Wpisy
    22
    Punkty
    10

    Domyślny

    przedobrzyłeś sprawę...

    Pewnie znowu powstaje jakiś sklep internetowy ale za jego wykorzystanie trzeba będzie płacić takich pomysłów jest od groma

    Nic nowego....

  6. #15
    kurtz
    Gość

    Domyślny

    po raz kolejny powtarzam, projekt OS !!

    jak nie bedziesz umiał nim zarządzać - cóż - za to się już płaci

    przedobrzyłem ? eee, chyba nie ... po prostu jesteś ciekaw i trafia Cie szlag ;).

    uprzedzam - dalsza kontynuacja tego wątku może doprowadzić do szewskiej pasji ;)

  7. #16
    Wiarus
    Dołączył
    20-11-2007
    Wpisy
    2 924
    Punkty
    51

    Domyślny

    Panowie mniej nerwów - szkoda zdrowia. A jak projekt sie pojawi to bedziemy o nim rozmawiac. W tej chwili dalsza dyskusja nie ma sensu.

  8. #17
    Wyjadacz nexus246 awatar
    Dołączył
    23-09-2005
    Wpisy
    664
    Punkty
    20

    Domyślny

    OsCommerce to faktycznie masakra, zobacz wersję xtCommerce - to taki Os ale z szablonami w Smarty, całkiem zgrabnie się to robie chociaż kod jest pozostał delikatnie mówiąc 'leciwy'

    Ostatnio też trafiłem na coś co ładnie wygląda ale nie miałem okazji wdrożyć - http://www.magentocommerce.com/, i z tego co widzę jest jakaś polska wersja.

    A tak z ciekawości, co to za wymagane ustawienia i skąd się biorą w tym skrypcie pogromcy innych skryptów?
    Ostanio edytowane przez nexus246 : 06-04-2008 15:50
    Witaminy | Ziołolecznictwo
    "Paczem" do "komentarzów" jest odpowiedni komponent.
    --
    Mój priv to nie helpdesk.

  9. #18
    kurtz
    Gość

    Domyślny

    Linux /UNIX
    Apache Web Server (1.x or 2.x)
    PHP 5.2.0 albo nowszy, z zainstalowanymi modułami:
    PDO/MySQL
    MySQLi
    mcrypt
    mhash
    simplexml
    DOM
    MySQL 4.1.20 albo nowszy
    Sendmail

    z tego co wiadomo - żaden z popularnych hostngów kilku pozycji nie ma uruchomionych na serwerach wirt. ... mówie tu o nazwa.pl, home.pl, ovh.pl, netia.pl,

    szczególnie biblioteki PDO i cURL.
    Ostanio edytowane przez kurtz : 06-04-2008 17:58

  10. #19
    Wyjadacz nexus246 awatar
    Dołączył
    23-09-2005
    Wpisy
    664
    Punkty
    20

    Domyślny

    Nazwa.pl daje to wszystko na serwerach Provider poza wersją PHP, ale między 5.1 a 5.2 nie ma jakiś znaczących zmian. Pewnie znajdzie się jeszcze kilka firm u których można to uzyskać.

    O tym, że OsCommerce się kończy to czytałem tak lekko z 4 lata temu i raz na jakiś czas to powraca - prawdziwy fenomen No ale może tym razem... Chociaż wątpie czy coś co się nie zainstaluje wszędzie (powiedzmy ze php5 jest już domyślne, choć i to nie wszędzie) ma jakieś szanse.
    Witaminy | Ziołolecznictwo
    "Paczem" do "komentarzów" jest odpowiedni komponent.
    --
    Mój priv to nie helpdesk.

  11. #20
    kurtz
    Gość

    Domyślny

    no tak, nie każdy ma serwer provider - mnie bardziej chodziło o zwykłego użytkownika za 300 złotych.

    ja nie wiem czy OSC jest jeszcze rozwijane. faktycznie powstało trochę doskonalszych klonów jek niemiecki xt commerce - chyba jest w polskiej dystrybucji - nie do końca jednak wiadomo czy działają na nim powrzechne kontrybucje do OSC.

    rzeczywiście OSC było punktem wyjścia ecommerce w handlu internetowym. może szkoda, że ten projekt porzucono. ale na jego miejsce wchodzą inne. Chociażby VM - jest coraz lepszy chociaż to nadal skrypt developerski. pojawiają się kolejne dla J! chociażby joomsuite commerce - ma być rewelacją, jest J! caffe, jest digi store, powstał nowy skrypt [zapomniałem nazwy] ... przypomniałem sobie IXXO resztę pomijam bo są pokraczne.

    OSC odchodzi - odchodzi w Polsce szczególnie i dużo w tym winy polskiego wsparcia.

    Chociaż wątpie czy coś co się nie zainstaluje wszędzie (powiedzmy ze php5 jest już domyślne, choć i to nie wszędzie) ma jakieś szanse.
    powiem tak - nie jesteśmy u początków ecommerce - tylko daleko za nim. przedsiębiorcy - mówmy otwarcie - przedsiębiorcy, bo nikt inny sklepu nie potrzebuje, coraz częściej zwracają uwagę na oprogramowanie, którym dysponują, jego funkcjonalnością, stabilnością, bezpieczeństwem. coraz częściej też wybierają profesjonalne hostingi lub nawet własne serwery kolokując je.

    nie wiem, czy tak ze wszystkim powinniśmy upatrywać zasady - przyjmie bo są warunki lub nie przyjmie bo ich nie ma.

    jesli ich nie ma, to je tworzę sam - bo to ja ustalam funkcjonalność swojej infrastruktury a nie ona ustala to, jak ja powinienem pracować.

    oczywiście tu może sie pojawić grad pytań : skąd, jak, po co, dlaczego ... a tych odpowiedzie będzie również wiele i będą oczywiste ...

    praca, praca, praca, praca ...

    W sumie, teoretycznie dla Joomla! wszędzie są warunki - a przecież każdy wie, że nie i nie zawsze 100%.

    wg. mnie każdy kto zechce wdrożyć u siebie ten czy inny system, powinien zdawać sobie sprawę, że nie wszystko co jest OS jest darmowe. bo jeżeli skrypt jest darmowy - to do profesjonalnego uruchomienia go i utrzymania trzeba sporych [spore rośnie w zależności od potrzeb] nakładów na infrastrukturę.

    i z tego powinien zdawać sobie sprawę każdy.

    oczywiście nie mówimy o stronach domowych i zabawie w łebmastera i superadministratora na moim własnym forum, tylko o czymś bardziej zaawansowanym.
    Ostanio edytowane przez kurtz : 06-04-2008 19:56

Strona 2 z 3 PierwszyPierwszy 123 OstatniOstatni

Reguły pisania

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz dodawać wypowiedzi
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz poprawiać swoich postów
  •