Sklep - Strona 3
Strona 3 z 3 PierwszyPierwszy 123
Wyniki 21 do 27 z 27

Temat: Sklep

  1. #21
    Wyjadacz nexus246 awatar
    Dołączył
    23-09-2005
    Wpisy
    664
    Punkty
    20

    Domyślny

    No właśnie. pisałem ogólnikami z punktu widzenia popularności OsCommerce i potencjalnego skryptu który go zastąpi - stąd powiątpiewania. Kilka poprzednich postów to były takie ogólne wrzuty o niczym ;) Jak będzie dobry (a pewnie będzie) to się przyjmie i pewnie będą fajne zlecenia na wdrożenia, ale to jeszcze nie a popularność.

    Ja się zastanawiam od bardzo dawna nad popularnością pewnych skryptów, które mają sporo wad itd i wychodzi mi na to że 1.łatwa instalacja/łatwy interfejs, 2.dużo rozszerzeń. No i to było proste do uzyskania w PHP4, gdzie kod jest strukturalny, każdy pisze jak chce itd., wiadomo, jak to czasem bywa w php. Ale w php5 już takie łatwe może nie być, bo trzeba jednak już coś wiedzieć o obiektowości i takich tam.

    Fajnie, że napisałeś o tych kosztach OS, ich świadomość imho wśród "ogółu" jest dość niska ale to też się zmienia.

    OT:
    Z XtCommerce niektóre działają ale mozolnie się to przerabia, wogóle cały ten skrypt to nie te czasy. Ale ostatni raz miałem z nim do czynienia chyba rok temu, może coś się zmieniło.
    Witaminy | Ziołolecznictwo
    "Paczem" do "komentarzów" jest odpowiedni komponent.
    --
    Mój priv to nie helpdesk.

  2. Pani Reklamowa
    Pani Reklamowa jest aktywna
    Avatar Panny Google

    Dołączył
    19-08-2010
    Skąd
    Internet
    Postów
    milion
    Pochwał
    setki
  3. #22
    kurtz
    Gość

    Domyślny

    staram się nie mówić co to za skrypt, bo po pierwsze

    nie można [jeszcze] używać go do wersji produkcyjnych
    niedawno została opublikowana informacja w jaki sposób pisać do niego dodatki

    Ja się zastanawiam od bardzo dawna nad popularnością pewnych skryptów, które mają sporo wad itd i wychodzi mi na to że 1.łatwa instalacja/łatwy interfejs, 2.dużo rozszerzeń.
    moim zdaniem ludzie dojrzeli już do tego, że nawet z prostego CMS'a [zaraz zwiastun wrzuci coś od siebie ;) ] - można zrobić całkiem sympatyczny portalik czy niewielki system transakcyjny.

    tyle tylko, że taki portal, żeby był bardzo dobrej jakości i bardzo stabilny nie wymaga tych dodatków wielu.

    dla mnie taką podstawą są: galeria z miniaturkami w shadwobox'ie, dobry system prezentacji newsów, karty/zakładki dobry system multimediów - najlepiej jesli jest to "ukryty" komponent a media te publikowane są wewnatrz poprzez bota lub osadzony w treści moduł.

    wszystko to ubrane w ładną szatę - tym zajmuje się, może nie zawodowo a hobbystycznie.

    Takim może niezupełnie ideałem ale bardzo dobrym serwisem, który tutaj zobaczyłem jest www.roztocze.info + grupa produtów, które chłopak w koło tego stworzył [i nie codzi tu o lokalny patriotyzm]. nie czepiam się, że wykorzystuję szatę, jaką wykorzystuje może 1000 a może 2000 innych serwisów - może dobrym posunieciem było to, że nie wepchnał w nie tego jmovies chociaż ja bym go dostosował do serwisu informacyjnego i zrobił niezwykle efektowny interface jak właśnie na tego typu serwis. jest to jeden z przykłądów, że na joomla też się da - chociaż dla nas łatwa - dla innych patrząc na to forum trudna - i wykorzytując różne tricki można, nie posiadając wielu dodatków stworzyć coś fajnego.

    to samo dotyczy sie systemów transakcyjnych.

    takie najważniejsze cechy:
    Front:
    1) przejrzysta prezentacja produktów
    2) łatwa nawigacja
    3) szybkość reakcji skryptu - tu dużą role pełni fatycznie, nie tylko optymalny kod ale i serwer
    4) przyjemna stonowana szata

    Zaplecze:
    1). intuicyjny interface
    2). mozliwość integracji narzędzi finanosowo ksiegowych sklepu z posiadanym programem księgowym
    3). czysty [mam tu na myśli wolny od wad] system płatności
    4). narzedzia administrowania stroną techniczną serwisu w PA.

    wszystkie te zalety system o którym piszę posiada.

    taka wielododatkowość - to tylko zabawa dla dzeciaków. nikt kto zajmuje się robieniem portali profesjonalnie nie myśli o takich wodotryskach.

    co do łatwej instalacji - no tak - tylko, że dobry serwis instaluje się tylko raz ;) potem to już tylko jego "odzyskiwanie".

    myslę, że na pewno pójdzie to w dobrym kierunku. zastanawiałem się i upatruję zleceń w swojej dziedzinie zainteresowań bo, sprawa jest rozwojowa. sądzę, że przyszłość skryptów do wielu otwartych systemów jest ukryta w klubach, vide JA, RT, GK, TP, YT. Tam klient otrzymuje nie tylko szate ze źródłem do dowalnej trasformacji ale także ciekawe dodatki "pisane" pod daną szatę.

    dotyczy się to również tego wątku

    No i to było proste do uzyskania w PHP4, gdzie kod jest strukturalny, każdy pisze jak chce itd., wiadomo, jak to czasem bywa w php. Ale w php5 już takie łatwe może nie być, bo trzeba jednak już coś wiedzieć o obiektowości i takich tam.
    w tą stronę pójdzie ta zaawansowana i komercyjna strona otwartych systemów. tak sądzę.

    to takie moje, obiektywne spojrzenie na rynek - oparte o własne obserwacje.

    się rozpisaliśmy a wątek o module sklepu dla Joomla! ;)
    Ostanio edytowane przez kurtz : 07-04-2008 09:01

  4. #23
    Wyjadacz nexus246 awatar
    Dołączył
    23-09-2005
    Wpisy
    664
    Punkty
    20

    Domyślny

    Cytat Wysłane przez icek_klezmer Zobacz wiadomość
    dla mnie taką podstawą są: galeria z miniaturkami w shadwobox'ie, dobry system prezentacji newsów, karty/zakładki dobry system multimediów - najlepiej jesli jest to "ukryty" komponent a media te publikowane są wewnatrz poprzez bota lub osadzony w treści moduł.
    Tutaj bym dorzucił jeszcze rozszerzenie do tworzenia community, chyba dość modna ostatnio sprawa. Fajne podsumowanie cech sklepu, w sam raz. Z tego co widzę często przy przeróżnych skryptach problemem staje się integracja z systemami płatności etc.

    A wielododatkowość to imho zaleta różnych CMS/CMF, sklepów niekoniecznie bo tutaj co ma być to jest i ewentualne rozszerzenia często są mocno dedykowane. A jak się robi jakiś "portal" (piszę w cudzysłowie bo często jak widzę to określenie ostatnio w różnych miejscach to sobie myślę że "koło portalu to nawet nie leżało") to jednak po to się korzysta z "gotowego" rozwiązania żeby nie odrywać na nowo koła.
    Witaminy | Ziołolecznictwo
    "Paczem" do "komentarzów" jest odpowiedni komponent.
    --
    Mój priv to nie helpdesk.

  5. #24
    kurtz
    Gość

    Domyślny

    Tutaj bym dorzucił jeszcze rozszerzenie do tworzenia community, chyba dość modna ostatnio sprawa.
    i w pewnym momencie dochodzimy do problemu finansowania tych z pozoru otwartych systemów.

    już kiedyś wspominałem na forum. zdaje się wakacyjne wydanie Joom Content Suite - pozwoli użytkownikowi na zakładanie własnego - zaawansowanego profilu. to taki cios trochę dla CB, którego kod jest średniozoptymalizowany. generuje mase zapytań do BD. wrcając. skrypt będzie miał mozliwość powizania z również płatnymi komponentami jak systemy Azrul - oba! [pomijam komenatrze, mam na mysli blog i nice talk]. Sam w sobie Joom Content Suite pozwala w pierwszej wersji na stwrzenie nie tylko wydajnego serwisu internetowego ale również systemów transakcyjnych [sklep, aukcja, giełda].

    przyznam szczerze, że lubię joomla! jako prosty system do szybkiej stronki. kole mnie w oczy, uwięzienie tego wszystkiego w jednej bazie danych. zastanawiam sie czy w końcu ktoś dopuści taką opcję, żeby każdy komponent [przynajmniej] posiadał własną bazę. to byłby dobry kierunek i ustawiłby J! w czołówce nie tylko tych powiedzmy prymitywnych CMS'ów. Dodatkową zaletą byłby własnie otwarty kod. chociaz w tym miejscu i tej funkcjonalności zaczynamy wchodzić na te bardziej zaawansowane zadania CMS'a i tej bardziej droższej infrastruktury.

    póki co dla tego systemu - to abstrakcja
    Ostanio edytowane przez kurtz : 07-04-2008 10:23

  6. #25
    Wyjadacz nexus246 awatar
    Dołączył
    23-09-2005
    Wpisy
    664
    Punkty
    20

    Domyślny

    Pdosumowując zgadzam się A tak na marginesie zrobienie żeby komponent korzystał z innej bazy to malutki problem. Jakiejś szczególnej zalety w tym nie widzę chyba, że mówimy o naprawdę portalowych rozwiązaniach ale to nie ta liga bo do tego trzeba by pewnie całą Joomle przepisać i posadzić do tego ludzi z dużą wiedzą, doświadczeniem itd które pewnie sam zdobędę za kilka/naście lat pracy (oby ;)). Już wolałbym żeby tabelki byly znormalizowane, z porządnymi indeksami i FK. No i żeby był Mysql5 z całym dobrodziejstwem inwentarza a więc trigery, funkcje tamże itd.

    Jest kilka większych problemów, które moim zdaniem leżą u podstaw architektury Joomli - kategoryzacja treści (wciąż w 1.5), zarządzanie userami(wciąż w 1.5). To takie co mnie od zawsze nachodzą.
    Witaminy | Ziołolecznictwo
    "Paczem" do "komentarzów" jest odpowiedni komponent.
    --
    Mój priv to nie helpdesk.

  7. #26
    Przeglądacz
    Dołączył
    22-03-2008
    Wpisy
    80
    Punkty
    14

    Domyślny

    A tymczasowo zanim powyższy skrypt ujrzy światło dzienne zajrzyj tutaj http://www.opensourcecms.com/ do działu e-Commerce (po lewej stronie) i przetestuj demka dedykowanych CMS-ów.

  8. #27
    kurtz
    Gość

    Domyślny

    Cytat Wysłane przez nexus246 Zobacz wiadomość
    Pdosumowując zgadzam się A tak na marginesie zrobienie żeby komponent korzystał z innej bazy ...
    uchhh, trochę odpadłem ale praca wezwała.

    zgadza się, ja mówiłem właśnie o rozwiązaniach zaawansowanych portali. wiem, że można z Joomla! coś takiego zrobić. Może nie będzie coś bardzo 'wypasionego' ale zawsze, no, vortal. wystarczy multisites i przeróbka kodu w okolicach logotypu, żeby zawsze rozpoczynało sesję z głównej strony lub podstony [vide. wp.pl] - to w jakiś sposób sworzy namiastkę portalu.

    szczerze mówiąc, tak jak pisałem, ja na programowaniu znam się niewiele a nawet wcale. poszedłem troche w innym kierunku i tego się trzymam. tym bardziej, że za stary jestem na poznawanie czegoś od podstaw.

    Joomla! zapewne pozostać ma takim systemem, łatwym, lekkim i przyjemnym. i tę rolę spełnia w 100%.

    dzięks za wymiane mysli, chociaż trochę wyszła poza temat watku ;)

Strona 3 z 3 PierwszyPierwszy 123

Reguły pisania

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz dodawać wypowiedzi
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz poprawiać swoich postów
  •