Dodanie szablonów do instalatora
Wyniki 1 do 8 z 8

Temat: Dodanie szablonów do instalatora

  1. #1
    Przeglądacz
    Dołączył
    15-03-2007
    Wpisy
    66
    Punkty
    10

    Domyślny Dodanie szablonów do instalatora

    Witam

    Mam takie pytanie. Otóż chciałbym sobie trochę ułatwić stawianie joomli. Czy jest możliwość zmiany w instalatorze? Chciałbym żeby podczas instalacji było więcej tempelatek (instalowanie ich już na gotowym serwisie jest strasznie czasochłonne) i wrzuciłbym wszelkie komponenty itp. żeby już potem nie ładować tylko na nich pracować; i chciałbym zmienić przykładowe artykuły, jeżeli jest to możliwe. Po prostu gotowy serwis pode mnie. Dużo się bawię, dużo testuję i dzięki temu mógłbym zaoszczędzić sporo czasu.

    Pozdrawiam

  2. Pani Reklamowa
    Pani Reklamowa jest aktywna
    Avatar Panny Google

    Dołączył
    19-08-2010
    Skąd
    Internet
    Postów
    milion
    Pochwał
    setki
  3. #2
    kurtz
    Gość

    Domyślny

    można, poznaj strukturę folderów Joomla! w szczególności root/templates

  4. #3
    Wiarus
    Dołączył
    20-11-2007
    Wpisy
    2 924
    Punkty
    51

    Domyślny

    Co do szablonów odpowiedział Ci już icek_klezmer. Natomiast jeśli chodzi o integracje komponentów i zmiany w instalatorze to juz trochę bardziej skomplikowana sprawa. Jeśli czujesz sie mocny w podstawach Joomla, php i baz danych i nie jest to dla ciebie czarna magia to mozesz spróbować. Choć jesli chodzi i szablony to z pewnoscia sobie poradzisz z reszta moze byc juz gorzej...

  5. #4
    Wiarus
    Dołączył
    14-12-2007
    Wpisy
    2 025
    Punkty
    66

    Domyślny

    czyżby kolejna specjalna wersja dla allegro?

  6. #5
    kurtz
    Gość

    Domyślny

    nie czaję ...

  7. #6
    Przeglądacz
    Dołączył
    15-03-2007
    Wpisy
    66
    Punkty
    10

    Domyślny

    Cytat Wysłane przez crazyluki Zobacz wiadomość
    czyżby kolejna specjalna wersja dla allegro?
    Na pewno nie chce zrobić czegoś w stylu "teraz jeszcze wspanialszy CMS - lepszy niż Joomla czy Mambo". Chcę zrobić stronę na którym każdemu będę mógł założyć joomle na swoim serwerze. Chcąc wyjść naprzeciw takiemu użytkownikowi chcę żeby miał duży wybór tempelatek. Na komponentach tak mi nie zależy co na artykułach bo na ten moment po zainstalowaniu joomli muszę dopisywać artykuły a tak wpisałbym raz i przy każdej instalacji już by były.

    Szanuję pracę twórców Joomli. Wykorzystuję joomle jako joomle a nie "mega CMS" mojego autorstwa gdzie tylko zmieniam logo i podpisuje sie jako twórca CMS-a. Dzięki joomli jest mi łatwiej tworzyć strony a teraz chcę pewne rzeczy przyśpieszyć, które teraz robię "na piechotę".

    Cytat Wysłane przez icek_klezmer Zobacz wiadomość
    można, poznaj strukturę folderów Joomla! w szczególności root/templates
    Dzięki za pomoc. Będę próbował.

    Byłbym wdzięczny za jakieś ukierunkowanie jeżeli chodzi o artykuły przykładowe.

    Pozdrawiam

  8. #7
    kurtz
    Gość

    Domyślny

    ale ja nie rozumiem problemu artykułów przykładowych, logujesz się do joomla! zmieniasz treści artykułów, robisz backup bazy danych i serwisu i takie serwisy instalujesz klientowi. automatyzacja procesu instalacyjnego jest - niezwykle nakładowa bo jest to nie tylko sama struktura teleinformatyczna ale i skrypty automatyzujące ten proces.

    nie bardzo wiem w jaki sposób chcesz dokonać tego karkołomnego wyczynu. i nie chodzi tu bynajmniej o zmianę treści artykułów bo to jest akurat banał.

  9. #8
    Przeglądacz
    Dołączył
    15-03-2007
    Wpisy
    66
    Punkty
    10

    Domyślny

    Cytat Wysłane przez icek_klezmer Zobacz wiadomość
    ale ja nie rozumiem problemu artykułów przykładowych, logujesz się do joomla! zmieniasz treści artykułów, robisz backup bazy danych i serwisu i takie serwisy instalujesz klientowi. automatyzacja procesu instalacyjnego jest - niezwykle nakładowa bo jest to nie tylko sama struktura teleinformatyczna ale i skrypty automatyzujące ten proces.

    nie bardzo wiem w jaki sposób chcesz dokonać tego karkołomnego wyczynu. i nie chodzi tu bynajmniej o zmianę treści artykułów bo to jest akurat banał.
    W sumie myślałem że jest inna prosta metoda. Dzięki za pomoc i ukierunkowanie mojej dalszej pracy.

    Pozdrawiam

Reguły pisania

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz dodawać wypowiedzi
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz poprawiać swoich postów
  •