Upgrade Joomla 1.0.xx do 1.5 - jak to zrobić? - Strona 3
Strona 3 z 4 PierwszyPierwszy 1234 OstatniOstatni
Wyniki 21 do 30 z 38

Temat: Upgrade Joomla 1.0.xx do 1.5 - jak to zrobić?

  1. #21
    Debiutant
    Dołączył
    11-10-2006
    Wpisy
    5
    Punkty
    10

    Domyślny migrator

    Witam,
    Planuję wykonać migrację z wersji 1.0.15 do 1.5.8. Joomla 1.0 jest w iso-latin2. Na stronie joomla.pl znalazłem wesję migratora 1.0 iso ale na http://joomlacode.org/gf/project/pasamioprojects/frs jest wersja mogratora 1.1. Chciałbym zaoszczędzić czas na przygotowywanie środowiska testowego (czynnosć wielokrotna) dlatego mam pytania:
    - którego migratora użyć.
    - Czy plik wynikowy *.sql muszę konwertować programem gżegżółka.
    Pozdrawiam

  2. Pani Reklamowa
    Pani Reklamowa jest aktywna
    Avatar Panny Google

    Dołączył
    19-08-2010
    Skąd
    Internet
    Postów
    milion
    Pochwał
    setki
  3. #22

    Domyślny

    Witam.
    Prowadzę nierówną walkę z migracją 1.0.15 - 1.5.9
    Środowisko na moim serwerze jest trochę nieprzyjazne, bo mam włączony tryb bezpieczny. Ale myslę, że akurat w tym przypadku nie ma on większego znaczenia.

    Problemy pojawiają się podczas wykonywania skryptów sql.
    To co utworzył "Migrator" importuje zgodnie z instrukcją podczas instalacji nowej strony.

    Baza mysql jest czysta.

    I tu zaczynają się ciekawe zjawiska:
    Gdy w kroku czwartym instalacji nie zmienię przedrostka, czyli zostanie "jos_", to po wczytaniu migrate.sql, mam komunikat o powielonym wpisie w tabeli "jos_menu".

    Gdy w kroku czwartym zmieniam przedrostek na inny niż domyślny, to dostaję komunikat:
    Kod:
    Query:INSERT INTO jos_migration_backlinks VALUES(1,"START","index.php?option=com_frontpage&Itemid=1","component/option,com_frontpage/Itemid,1/","");
    
     MySQL: Table 'test.jos_migration_backlinks' doesn't exist
    Co w sumie jest oczywiste, bo w skrypcie mamy sztywny przedrostek "jos" w kwerendach...

    Tak sobie myślę, że może z jakiegoś powodu Migrator tworzy niepełny skrypt migracyjny mojej starej strony? Czy nie powinien robić n.p. TRUNCATE zanim wywoła INSERT ???

    Macie jakieś pomysły?
    Z góry dziękuję.
    Forum polskich użytkowników Virtuemart. http://www.virtuemart.pl

  4. #23
    Debiutant
    Dołączył
    11-10-2006
    Wpisy
    5
    Punkty
    10

    Domyślny migracja

    Wykonałem kilka udanych, testowych migracji komponentem mtwmigrator.
    1. Przygotowanie instalacji 1.5.x
    2. Instalacja komponentu do migracji mtwmigrator.
    3. Instalacja pozostałych komponentów w wersjach identycznych w instalacji 1.0 (dane kilku komponentów przenosi sam mtwmigrator CB, FireBoard, DocMan,...)
    4. Konfiguracja komponentu mtwmigrator do migracji.
    5. Uruchomienie procesu. (Na moim serwerze jest zainstalowane oprogramowanie, które odpowiada za konwersję danych z latin2 na utf-8 dlatego nie zauważyłem problemu z robaczkami)
    6. Pozostałe dane pochodzące z innych komponentów pobieramy z bazy danych konwertujemy i wgrywamy do nowej bazy danych.

  5. #24

    Domyślny

    OK. W moim przypadku, to jednak wina badziewnego serwera.
    Gdy przeniosłem wszystko na w pełni kompatybilny z Joomla!, poszło bezboleśnie. No prawie, trochę trzeba jednak nad tematem popracować :-)
    Dzięki za poradnik migracji.
    Forum polskich użytkowników Virtuemart. http://www.virtuemart.pl

  6. #25
    Przeglądacz
    Dołączył
    10-04-2007
    Skąd
    Poznań
    Wpisy
    50
    Punkty
    10

    Domyślny

    Planuję przesiadkę z 1.0 na 1.5, wstepnie zrobilem na inna domenę migrację to wszystko się udało, bez żadnych problemów, jednak zastanawiam się czy zmiana na 1.5.x ma jakiś wpływ na pozycjonowanie, na miejsce w wynikach w google? Będzie inna templatka, obecnie linki sa typu:

    www.domena/content/section/1/2/

    A w 1.5 chcę przejść na tytuły artykułów jako linki /nazwa.html

    Czy warto zmieniać typ linków? Czy może się zmienić pozycja?

  7. #26

    Domyślny

    mam pytanie, tak przegladam wszystko i nie rozumiem jednego, w sumie mnie osobiscie zalezy na jednym dodatkowy skrypcie do migracji, mianowicie ponygallery jak zrobic aby rowniez te wpisy zostaly zaadoptowane

    juz doczytalem ze musze zaistalowac rozszerzenie ktore wezmie mi wpisy z tej tabeli, tylko problem amm taki: skad je wziac?

    Joomla! 1.0.13 Stable [ Sunglow ] 21 July 2007 16:00 UTC;
    Ponygallery ML Version 2.2.0, BUILD 20070222 ;
    Ostanio edytowane przez ciubas : 01-02-2009 19:09

  8. #27
    Senior zwiastun awatar
    Dołączył
    20-09-2005
    Wpisy
    27 315
    Punkty
    1142

    Domyślny

    Nie sprawdzałem i nie porównywałem, ale jest JoomGallery - następca PonyGallery.
    Aby migrować tabele PonyGallery, musiałbys przygotować wtyczki ETL i SQL. Sposób opisywałem w artykule o migracji:
    http://www.pomoc.joomla.pl/content/view/689/51/
    Korzystaj i ciesz się!
    ===============
    Zwiastun
    Biblioteka Elektronicznej Dokumentacji Joomla!

  9. #28

    Domyślny

    czyli sugerujsze aby zrobic update ponygallery do joomgallery i nastepnie doistalowac 3rd do joomgallery i robic migracje do joomli 1.5, tak?

    ps: http://www.en.joomgallery.net/genera...allery-15.html - migracja pony do joom.

  10. #29
    Senior zwiastun awatar
    Dołączył
    20-09-2005
    Wpisy
    27 315
    Punkty
    1142

    Domyślny

    Nie, proponuję zainstalować joomGallery, porównać tabele Pony i Joom (przypuszczam że żadne lub minimalne różnice), przenieść tabele ze starej witryny do nowej (te od pony) i ewentualnie dodać brakujące pola w tabelach
    Korzystaj i ciesz się!
    ===============
    Zwiastun
    Biblioteka Elektronicznej Dokumentacji Joomla!

  11. #30

    Domyślny

    i tak zrobie, dzieki za niesamowicie szybka pomoc!

    // lokalnie juz dziala, jutro na spokojnie zrobie to juz na serwerze
    Ostanio edytowane przez ciubas : 01-02-2009 20:45

Strona 3 z 4 PierwszyPierwszy 1234 OstatniOstatni

Reguły pisania

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz dodawać wypowiedzi
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz poprawiać swoich postów
  •