Jomola-SMF może ktoś mi podpowie
Wyniki 1 do 5 z 5

Temat: Jomola-SMF może ktoś mi podpowie

  1. #1
    Nowicjusz
    Dołączył
    13-04-2006
    Wpisy
    17
    Punkty
    10

    Jomola-SMF może ktoś mi podpowie

    Szukałem na różnych forach rozwiązania tego problemu i nic nie znalazłem - mianowicie zainstalowałem Joomolę Joomla 1.08 PL stable oraz forum SMF - integracja poszła bezproblemowo ale sie pojawił problem przy rejestracji z poziomu Forum .
    Przy rejestracji ze strony Joomli jest wszystko ok - akceptuje rejestracje , wysyła maila z linkiem itd. - natomiast jeżeli odwiedzający forum chce się tam zarejestrować wyskakuje komunikat:
    Fatal error: sendmail(): Failed opening required '/administrator/components/com_smf/config.smf.php' (include_path='.:/usr/local/lib/php') in /home.8/o/s/z/oszuscip/www/forum/Sources/Subs-Post.php on line 511

    Zaznaczam , że poczta w adminie jest skonfigurowana i są nadane prawa zapisu w config.smf.php

    Może ktoś mi podpowie o co tu chodzi i jak zlikwidowac tem problem
    Pozdrawiam

  2. Pani Reklamowa
    Pani Reklamowa jest aktywna
    Avatar Panny Google

    Dołączył
    19-08-2010
    Skąd
    Internet
    Postów
    milion
    Pochwał
    setki
  3. #2
    Opiekun forum
    Dołączył
    19-09-2005
    Wpisy
    3 743
    Punkty
    131

    Domyślny

    A czy pozatym forum Ci działa prawidłowo?
    Bo z komunikatu wynika że nie może znaleść pliku konfiguracynego komponentu integracji który jak rozumiem instnieje.
    Tego pliku szuka z poziomu podkatalogu forum gdyz tam sie znajduje w Twoim przypadku skrypt forum i możliwe ze nie może znajlesc pliku ktory jest w zupelnie innej sciezce
    Sprawdz takze czy nie masz wlaczonego Safemode na serwerze oraz dokładnie sprawdź konfiguracje integracji forum czy wszystkie sciazki sa prawidlowe

  4. #3
    Bywalec
    Dołączył
    23-10-2005
    Wpisy
    303
    Punkty
    20

    Domyślny

    Cytat Wysłane przez marvvid
    .....
    Fatal error: sendmail(): Failed opening required '/administrator/components/com_smf/config.smf.php' (include_path='.:/usr/local/lib/php') in /home.8/o/s/z/oszuscip/www/forum/Sources/Subs-Post.php on line 511
    ....
    Byłem przy tym i to nie wina safemode ani ścieżek czy praw do plików w lini 511 jest funkcja która odpowiada za wysyłanie maili z SMF . Zainstalowałem poprawkę bezpieczeństwa do SMF i niby wszystko ok ale błąd raz jest raz nie ma. bład może być tutaj /usr/local/lib/php po stronie serwera i funkcji sendmail . Kazałem by marvvid napisał maila do admina zobaczymy co odpisze.
    Użyj funkcji SZUKAJ nim zadasz pytanie, w innym wypadku licz sie z mozliwoscia nieotrzymania odpowiedzi.
    Projekt Joomla Power Edition

  5. #4
    Opiekun forum
    Dołączył
    19-09-2005
    Wpisy
    3 743
    Punkty
    131

    Domyślny

    W takim razie to faktycznie troszkę gorzej wyglada

  6. #5
    Nowicjusz
    Dołączył
    13-04-2006
    Wpisy
    17
    Punkty
    10

    Domyślny Niestety

    kompletna cisza (martwa cisza:mad: ) ze strony administatora ovh - nie wiem może się wstydzi odpisać na mojego maila???

Reguły pisania

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz dodawać wypowiedzi
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz poprawiać swoich postów
  •