Komponenty dla stron informacji turystycznej
Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Wyniki 1 do 10 z 11

Temat: Komponenty dla stron informacji turystycznej

  1. #1
    Przeglądacz
    Dołączył
    14-11-2007
    Wpisy
    86
    Punkty
    9

    Domyślny Komponenty dla stron informacji turystycznej

    Szukałem i nic nie znalazłem za pomocą szukajki:
    Proponuję aby każdy z forumowiczów tutaj zamieszczał info o komponentach i modułach, które mogą przydać się przy tworzeniu serwisów związanych z informacją turystyczną...
    Ja akurat potrzebuję komponentu, który potrafi:
    - posiadać kategorie (pola namiotowe, agroturystyka, plaże, itp..)
    - miasta jako podkategorie,
    - do tych kategorii przypisany artukuł statyczny
    Wiem, że Joomla ma standardowo taką możliwość ale niestety efekt jest troszkę nie taki jaki bym chciał. Aktualny problem w formie strony mogę podać na PW.
    Standardowe przedstawianie kategorii w formie listy:
    Konkretnie: ilość artykułów w kategoriach zawsze jest opisywana bez odmiany
    ( 1 pozycji, 5 pozycji, 43 pozycji...) oczywiście jeżeli włączę taką opcję... chyba, że się mylę...
    Oprócz tego znika z listy kategorii aktualnie otwarta kategoria po jej wybraniu. Nie wiem jak ustawić aby została widoczna.
    Proszę o podpowiedź.
    P.S. Ciężko znaleźć coś na forum nawet na joomla.org itp... Google tez nic mi nie mówią. Proszę o wyrozumiałość i pomoc.... Mogą być nawet linki do innych postów na tym forum...

  2. Pani Reklamowa
    Pani Reklamowa jest aktywna
    Avatar Panny Google

    Dołączył
    19-08-2010
    Skąd
    Internet
    Postów
    milion
    Pochwał
    setki
  3. #2
    Wiarus
    Dołączył
    20-11-2007
    Wpisy
    2 924
    Punkty
    51

    Domyślny

    Cytat Wysłane przez abarczewski Zobacz wiadomość
    Proponuję aby każdy z forumowiczów tutaj zamieszczał info o komponentach i modułach, które mogą przydać się przy tworzeniu serwisów związanych z informacją turystyczną...
    A po co duplować zawartość kategorii na extensions.joomla.org. Poszukaj tam a z pewnością znajdziesz darmowy lub płatny komponent który będzie mógł być np. katalogiem agroturystycznym

    A miasta jako podkategorie można zrobić w Joomla - standardowo i najlepiej. Możesz też np. zrobić artykuł statyczny o jakimś mieście do niego wpiąć wpinaczem jakiś moduł wyswietlający zajawki artykułów z wybranej kategorii i po problemie.

    Jak masz problem to go opisz tutaj na stronie podając linka do strony której dotyczy. ;)

  4. #3
    Przeglądacz
    Dołączył
    14-11-2007
    Wpisy
    86
    Punkty
    9

    Domyślny

    Cytat Wysłane przez inkos Zobacz wiadomość
    Możesz też np. zrobić artykuł statyczny o jakimś mieście do niego wpiąć wpinaczem jakiś moduł wyswietlający zajawki artykułów z wybranej kategorii i po problemie.
    Jeżli chodzi o stronę to podam na PW. Nie chcę aby na google indeksował się adres z tego forum.
    Jeżli chodzi o komponenty płatne to odpadają. Założeniem jest zrobienie serwisu za free...
    Jeżeli chodzi o tego wpinacza. Możesz bardziej przedstawić jak to wygląda już po tym wepjęciu tych zajawek... Może faktycznie lepiej to można wyeksponować. Liczy się pomysł w sumie... Jednak jak na razie nie zetknąłem się z taką opcją albo intuicyjnie ją omijałem...
    Wpinacz jest standardowo w Joomla ?? Czy nazwałeś tak metodę jaką można poprostu wykożystać...??

  5. #4
    Wiarus
    Dołączył
    20-11-2007
    Wpisy
    2 924
    Punkty
    51

    Domyślny

    To może komponent taki jak Alberghi

  6. #5
    Senior zwiastun awatar
    Dołączył
    20-09-2005
    Wpisy
    27 315
    Punkty
    1142

    Domyślny

    Cytat Wysłane przez abarczewski Zobacz wiadomość
    Jeżli chodzi o stronę to podam na PW. Nie chcę aby na google indeksował się adres z tego forum.
    A to ciekawe! Jesteśmy be? A może się boisz, że z powodu wielkiej popularności Twojej strony nam pagerank podskoczy?
    Korzystaj i ciesz się!
    ===============
    Zwiastun
    Biblioteka Elektronicznej Dokumentacji Joomla!

  7. #6
    Przeglądacz
    Dołączył
    14-11-2007
    Wpisy
    86
    Punkty
    9

    Domyślny

    Nie o to chodzi drogi Zwiastunie... Mam do Ciebie jak i do forum (owiczów) wielki szacunek i skłamałbym gdybym powiedział, że to forum mi w niczym nie pomogło. Jednak faktycznie zalezy mi na tym aby google nie pokazywało na pierwszych miejscach moich wypowiedzi. Dla nowych stron takie wypozycjonowania są zbędne i potem ciężko je przejść. Po za tym nie znam webadmina, któremu zależałoby na tej drodze zdobywania popularności (chociaż mały sens w tym też widzę)...
    Głównie chodzi o to by nie publikować kolejnych kroków przy projektowaniu stron...

  8. #7
    Wiarus
    Dołączył
    20-11-2007
    Wpisy
    2 924
    Punkty
    51

    Domyślny

    Cytat Wysłane przez abarczewski Zobacz wiadomość
    Głównie chodzi o to by nie publikować kolejnych kroków przy projektowaniu stron...
    A moze bez owijania w bawełnę - nie chcesz aby ktoś z tej firmy dowiedział sie iż tą stronę stworzyłeś nie samemu ale z dużą pomocą forum.joomla.pl Po co pisac długie posty jak i tak wiadomo o co chodzi. ;)

  9. #8
    Przeglądacz
    Dołączył
    14-11-2007
    Wpisy
    86
    Punkty
    9

    Domyślny

    Bez owijania w bawełnę niech wam będzie... Ale może zamiast zaśmiecać tłumaczeniami ten temat możnabyłoby się skupić na rozmowie własnie w temacie...
    Za każdym razem przeglądając i wyszukując jakieś podpowiedzi zawsze znajdzie się ktoś kto przerwie wątek i przywoła do porzątku ;). To strasznie rozprasza. Dlatego ja nie dziwię się osobom, które boją się wchodzić na jakie kolwiek fora pomocy. (nowe osoby)
    Faktem jest to, że ciężko się pisze kilkaset razy jak nie więcej odpowiedzi na konkretne tematy, ale czyż nie po to jest forum...??
    Nawet czasami szukajka nie pomaga i kiedy w końcu się odważymy coś zapytać mając nadzieję, że tym razem dostaniemy odpowiedź przychodzi rozczarowanie... Zawsze będą osoby nowe nie wiedzące gdzie szukać.
    Proponuję dalszą konwersację prowadzić na PW (odnośnie krytyki;)) i wyczyszczenie tych pouczeń...

  10. #9
    Wiarus
    Dołączył
    20-11-2007
    Wpisy
    2 924
    Punkty
    51

    Domyślny

    Moją odpowiedź/podpowiedź juz masz kilka postów wyżej więc ją wykorzystaj.

  11. #10
    Przeglądacz
    Dołączył
    14-11-2007
    Wpisy
    86
    Punkty
    9

    Domyślny

    Dzięki;)
    Własnie jestem na etapie testów. Jednak nigdzie nie mogę się doszukać licencji na ten komponent.

Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni

Reguły pisania

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz dodawać wypowiedzi
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz poprawiać swoich postów
  •