dobra galeria
Wyniki 1 do 6 z 6

Temat: dobra galeria

  1. #1
    Przeglądacz
    Dołączył
    22-03-2008
    Wpisy
    80
    Punkty
    14

    Domyślny dobra galeria

    Ponieważ brak naprawdę dobrej galerii do Joomli 1.5.X chciałem polecić wszystkim tą stronkę ( phpMyPhotoGallery ): http://projects.johnmarkbrown.com/index.php?page=3
    To NIE jest komponent do Joomli, działa jako osobna stronka, którą
    z Joomli łatwo podlinkować (a bazy danych nie potrzebuje, tylko php).
    Katalogi ze zdjęciami wystarczy wrzucić do albums, dalej skrypt sam poprzycina i utworzy galerię z miniaturkami i pokazem slajdów włącznie. To jest najfajniejsze - żadnego uploadu z komponentu tylko raz dwa całe katalogi na serwer.
    A co najważniejsze można do tej galerii tworzyć własne templatki w CSS-ie jak w Joomli (a nawet trzeba bo początkowo biednie jak phocagallery wygląda).
    Jest tylko jedno ale. Skrypt automatycznie ustawia w przeglądarce kodowanie w ISO-8859-1. Nie jestem biegły w php ani w javie i nie potrafię tego zmienić.
    W plikach php ani słowa o ISO nie znalazłem więc może raczej w Javie ( Lightbox ).
    Jeśli ktoś potrafi to niech pomoże bo to dobra rzecz i wygodna i gdyby się tak krzaczków pozbyć to byłoby super.

    Pozdrawiam
    Ostanio edytowane przez waderski : 08-04-2008 17:25

  2. Pani Reklamowa
    Pani Reklamowa jest aktywna
    Avatar Panny Google

    Dołączył
    19-08-2010
    Skąd
    Internet
    Postów
    milion
    Pochwał
    setki
  3. #2
    Wiarus
    Dołączył
    14-12-2007
    Wpisy
    2 025
    Punkty
    66

    Domyślny

    nie można się było podczepić pod inny temat który jest parę pięter niżej dotyczący galerii ?
    poza tym ja znalazłem ładny plugin który dodaje do wyszukiwarki w docmanie uśmieszek!

  4. #3
    Przeglądacz
    Dołączył
    22-03-2008
    Wpisy
    80
    Punkty
    14

    Domyślny

    Sorry, faktycznie czytałem kilka wątków o galeriach ale mój jest nietypowy bo nie dotyczy bezpośrednio modułów/komponentów do Joomli. Natomiast sytuacja w tej chwili jest taka, że do Joomli 1.0 to dodatków jest morze a do 1.5 tyle co nic (no chyba, że komercyjne) a większość z tych co to niby native to jakieś alfy bety i prawie nic się z tego nie instaluje (no czasem tryb legacy pomaga, ale nie o to chodzi).
    A ta galeryjka jest naprawdę czadowa i jak ktoś jak ja w CSS-ie głównie koduje to się ucieszy (a może i piwo za info postawi?)

  5. #4
    Senior moje awatar
    Dołączył
    08-01-2008
    Skąd
    Silesia
    Wpisy
    6 057
    Punkty
    188

    Domyślny

    Slimbox działa bez problemu pod 1.5.x, szkoda, tylko że automatem nie generuje miniaturek tylko trzeba ręcznie je tworzyć ale działa bez problemów
    Webdeveloper do usług ;)

  6. #5
    Przeglądacz
    Dołączył
    22-03-2008
    Wpisy
    80
    Punkty
    14

    Domyślny

    Już wiem jak wymusić polskie znaki w phpMyPhotoGallery:
    w pliku index.php (głównym, nie templatki) należy dodać w drugiej linii:
    header( 'Content-Type: text/html; charset=utf-8' );
    oczywiście zmienić kodowanie w plikach php na UTF-8 (najwygodniej
    w Notepad2 (menu>plik>kodowanie).

    Powodzenia.

  7. #6
    Nowicjusz
    Dołączył
    09-11-2007
    Wpisy
    23
    Punkty
    10

    Domyślny

    Cytat Wysłane przez waderski Zobacz wiadomość
    Sorry, faktycznie czytałem kilka wątków o galeriach ale mój jest nietypowy bo nie dotyczy bezpośrednio modułów/komponentów do Joomli. Natomiast sytuacja w tej chwili jest taka, że do Joomli 1.0 to dodatków jest morze a do 1.5 tyle co nic (no chyba, że komercyjne) a większość z tych co to niby native to jakieś alfy bety i prawie nic się z tego nie instaluje (no czasem tryb legacy pomaga, ale nie o to chodzi).
    A ta galeryjka jest naprawdę czadowa i jak ktoś jak ja w CSS-ie głównie koduje to się ucieszy (a może i piwo za info postawi?)
    Tak się składa, że dla Joomla 1.5 jest dostępna i działająca jedna z najlepszych galerii PHP czyli Gallery2. Potrzebny jest bridge który można pobrać tutaj:

    http://trac.4theweb.nl/g2bridge/browser/branches/sil3nt

    Działa świetnie na Joomla 1.5.2 - nie tylko przy nowych ale i przy istniejących userach.

    Polecam

Reguły pisania

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz dodawać wypowiedzi
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz poprawiać swoich postów
  •