Czy bez joomfisha mozliwy jest wielojęzyczny portal?
Wyniki 1 do 10 z 10

Temat: Czy bez joomfisha mozliwy jest wielojęzyczny portal?

  1. #1
    Przeglądacz
    Dołączył
    14-04-2006
    Wpisy
    53
    Punkty
    11

    Domyślny Czy bez joomfisha mozliwy jest wielojęzyczny portal?

    Mam problem z wielojęzykowością portalu. Joom fish odpada, bo nie ma mozliwości ukrywania elementów z menu, a niektóre z artykułow nie mają swojego obcojęzycznego odpowiednika. Próbuje wstawiać rosyjskie teksty pod polskie ISO i wszystko jest prawie w porządku. Z jednym małym szczególikiem, który to wszystko niweczy. Tytuły wyświetlają się w krzakach, a treść przeciwnie w pieknej " cyrylicy" . Czy ktoś moze zna rozwiązanie jak mozna bez joomfisha zbudować kilkujęzykowy portal?

    P. Nazwe kategorii i sekcji wyświeta bez problemu
    Ostanio edytowane przez chrisf : 15-04-2006 00:07

  2. Pani Reklamowa
    Pani Reklamowa jest aktywna
    Avatar Panny Google

    Dołączył
    19-08-2010
    Skąd
    Internet
    Postów
    milion
    Pochwał
    setki
  3. #2
    Wyjadacz magic awatar
    Dołączył
    19-09-2005
    Wpisy
    679
    Punkty
    39

    Domyślny

    Nie napisałeś czy stronę masz w ISO, czy w UTF ...
    No i nie napisałeś co tak naprawdę chcesz osiągnąć ...
    Rozumiem problem z JoomFish. Nie da się ukryć nieprzetłumaczonych treści.

    Może kilka (róznojęzycznych) stron o nieco innej treści?

  4. #3
    Przeglądacz
    Dołączył
    14-04-2006
    Wpisy
    53
    Punkty
    11

    Domyślny odp

    Dzieki za odpowiedź jestem mile zaskoczony. Strone mam w Iso.

    Tak dokładnie o to mi chodzi- róznojęzyczne strony o nieco innej treści. Jedyny "patent" który mi jeszcze przychodzi do głowy to zainstalowanie na przykład 4 wersji joomla na zasadzie www. moja stronka/pl. i dalej /ru, /de, e.tc .Może sa jednak bardziej praktyczne i prostsze sposoby (czytaj wygodniejsze w użyciu)

    wpadłem na pomysł aby zbudować tę wieżę babel na 4 templetkach do których podpinam nowo utworzone moduły menu i wszystko byłoby okey, gdyby nie krzaczory w tytułach artykułów.
    Ostanio edytowane przez chrisf : 15-04-2006 02:29

  5. #4
    Ten Niedobry Rybik awatar
    Dołączył
    26-09-2005
    Skąd
    Gliwice
    Wpisy
    2 179
    Punkty
    70

    Domyślny

    to sie moze okazac grubsza robota ale tak sobie dumam, ze moznaby rozszerzyc procedure sprawdzajaca widzialnosc elementu (sa takie dla niezarejestrowanych, zeby dodatkowo sprawdzala czy jest tlumaczenie w danym jezyku. Na moj maly rozumek to tylko kwestia sformuowania dobrego zapytania SQL czy jest tlumaczenie i wladowanie tego w ifchecku jako dodatkowy warunek wszedzie tam gdzie cms sprawdza widzialnosc dla usera.

    "wszedzie tam" brzmi groznie ale majac dobry edytor z multifile search, łatwo wytropić interesujące nas wystapienia, jezeli jeszcze nasze wymagania sprowadzaja sie tylko do tresci i menu (tak na dobry poczatek) to nie taki diabel straszny ...

  6. #5
    Bywalec
    Dołączył
    23-10-2005
    Wpisy
    303
    Punkty
    20

    Domyślny

    Cytat Wysłane przez chrisf
    ......
    wpadłem na pomysł aby zbudować tę wieżę babel na 4 templetkach do których podpinam nowo utworzone moduły menu i wszystko byłoby okey, gdyby nie krzaczory w tytułach artykułów.
    Do każdego języka szablon z sztywno przypisanym kodowaniem potem >>Witryna>>Menadzer szablonów>> Szablony witryny. zaznaczasz szablon xx_en i klikasz w >> przypisz. Potem wybierasz menu lub pare menu i zapisz.
    To co napisałem to tylko teoria , sprawdz i daj znać czy idzie
    Pozdrawiam
    Użyj funkcji SZUKAJ nim zadasz pytanie, w innym wypadku licz sie z mozliwoscia nieotrzymania odpowiedzi.
    Projekt Joomla Power Edition

  7. #6
    Przeglądacz
    Dołączył
    14-04-2006
    Wpisy
    53
    Punkty
    11

    Domyślny

    Własnie ten pomysł Miły Viperxpie wałkuje, ale troche z sił upadłem. -Ten rozgardziasz świąteczny- Mój dodatkowy problem polega na tym że i tak strona już posiada 4 templetki , kolejne 4 językowe dla kazdej polskiej to razem już 16. Ja sie w tym połapie, ale inni użytkownicy. Nie wiem jakie rozwiązanie "pociągne". Mój problem z krzakami moze sie okaże banalny, żle dopisałem do templetki kodowanie. Jesli tak byłoby to proste rozwiązanie na budowe wielojezycznego portalu bez joomfisha i o zróznicownej tresci i wygladzie

    Będe Miły Rybik szukał prostszego rozwiązania, bo ja jeszcze lekko tumanowaty w bazach danych
    Ostanio edytowane przez chrisf : 15-04-2006 11:51

  8. #7
    Wyjadacz magic awatar
    Dołączył
    19-09-2005
    Wpisy
    679
    Punkty
    39

    Domyślny

    Poza tym patentem z templatkami jeszcze jest parę możliwości.
    Np. na upartego możesz mieć 4 osobne instancje Joomla! podpięte do jednej bazy ze wspolną rejestracją użytkowników. Jest do tego nawet gotowe oprogramowanie. http://extensions.joomla.org/compone...790/Itemid,35/
    Na twoim miejscu przesiadł bym się (chyba) także na UTF.
    A jeśli to nie jest bardzo pilna stronka - poczekałbym na Joomla! 1.5 - nie dam głowy, czy problem wyświetlania nieprzetłumaczonych artykułów będzie tam rozwiązany, ale ogólnie - w związku z multijęzycznością tej wersji - miałbyś bardziej z górki. Poczekałbym, bo o ile wiem - przesiadka na wersję 1.5 nie będzie łatwa i bezbolesna.
    Tutaj masz sporo na temat różnych spraw związanych z multilang: http://forum.joomla.org/index.php/board,123.0.html (ale pewnie już tam byłeś ;) ).

  9. #8
    Przeglądacz
    Dołączył
    14-04-2006
    Wpisy
    53
    Punkty
    11

    Domyślny

    Dzieki magic
    mysłałem o tym rozwiazaniu z kilkoma instalacjami.
    i stokrotne dzieki za linki , zaraz tam rusze. Przy okazji czy te linie są Ok. Bo zmienia mi kodowanie strony , ale krzaki w tytułach dalej są. Moze sie gdzies obsunęłem w kodzie. Pierwszy raz wstawiam iso, a moze pies jest pogrzebany gdzie indziej.


    defined( '_VALID_MOS' ) or die( 'Direct Access to this location is not allowed.' );
    $iso = split( '=', _Windows-1251 );
    echo '';
    ?>



    id ) initEditor(); ?>

  10. #9
    Wyjadacz magic awatar
    Dołączył
    19-09-2005
    Wpisy
    679
    Punkty
    39

    Domyślny

    Właściwsze (chyba) podejście do tematu masz tutaj: http://www.forum.joomla.pl/forum/showthread.php?t=167

  11. #10
    Przeglądacz
    Dołączył
    14-04-2006
    Wpisy
    53
    Punkty
    11

    Domyślny

    Nie będe krzyczał yes, ale ...
    Odpowiedz na pytanie czy bez joom fisha mozna zbudować róznojęzyczny portal z zróznicowanym wygladem i kategoriami brzmi -tak. Na polskiej joomli z iso- oczywiście

    Wersja wielotempletkowa jedno z rozwiązań
    Do każdego języka szablon z sztywno przypisanym kodowaniem potem >>Witryna>>Menadzer szablonów>> Szablony witryny. zaznaczasz szablon xx_en i klikasz w >> przypisz. Potem wybierasz menu lub pare menu i zapisz.
    To co napisałem to tylko teoria , sprawdz i daj znać czy idzie.

    To juz nie teoria sztywne kodowanie to UTF-8 i idzie( polskie pod iso) ale jest maly feler jeszcze go sprawdzę strony wyswietlają sie w kazdym razie w porzadku.

    maly suplemant żeby dobrze chodziło pod IE i cyrylca nie krzaczyła trzeba byo ustawic kodowanie windows-1251
    Minus tego rozwiązania: jesli wracamy do wyedytowanego tekstu w panelu administratora musimy w przegladarce wybrać odpowiednie kodowanie znaków.
    Ostanio edytowane przez chrisf : 15-04-2006 17:24

Reguły pisania

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz dodawać wypowiedzi
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz poprawiać swoich postów
  •