Dzienna/nocna szata graficzna witryny?
Wyniki 1 do 8 z 8

Temat: Dzienna/nocna szata graficzna witryny?

  1. #1
    Bywalec
    Dołączył
    18-03-2006
    Wpisy
    126
    Punkty
    10

    Dzienna/nocna szata graficzna witryny?

    Witajcie

    Czy w joomli jest możliwe, by z automatu o konkretnych godzinach zmieniało się tło strony? Chodzi mi o to, że strony np. lublin.eu, pudelek.pl od wieczora do rana mają inną, ciemną szatę, zmienia się to automatycznie. Jest fajne - bo strona wygląda na dopasowaną do pory dnia. Da radę pod joomlę takie coś wymyśleć?

    Pozdrawiam

  2. Pani Reklamowa
    Pani Reklamowa jest aktywna
    Avatar Panny Google

    Dołączył
    19-08-2010
    Skąd
    Internet
    Postów
    milion
    Pochwał
    setki
  3. #2
    Wiarus
    Dołączył
    14-12-2007
    Wpisy
    2 025
    Punkty
    66

    Domyślny

    da radę. musisz w pliku public_html/index.php (pod koniec) ustawić na sztywno wybrane templatki w zależności od godziny.
    czyli w zależności od tego jaka godzina zamiast $cur_template dać coś innego
    powodzenia;)

  4. #3
    Bywalec
    Dołączył
    18-03-2006
    Wpisy
    126
    Punkty
    10

    Domyślny

    Bardzo dziękuję A może(możesz) mi ktoś pomóc, jak dokładnie to zrobić? Nie znam się na php najlepiej.

  5. #4

  6. #5
    Bywalec
    Dołączył
    18-03-2006
    Wpisy
    126
    Punkty
    10

    Domyślny

    Fajnie, grzebię w kodzie ale ja chyba nadal sobie nie poradzę. Jeśli ktoś ma chwilę i może napisać, co zrobić by w godzinach np. 20:00-06:00 wyświetlała się templates/../index2.php zamiast zwykłej templatki index.php, proszę o pomoc (bo rozumiem, że nie ma problemu by po prostu stworzyć drugi plik indexu obok w katalogu templatki np. indexnoc.php - a może się mylę - może muszę skopiować cały folder templatki i zrobić drugą templatkę pod inną nazwą?) Dziękuję za dotychczasową pomoc!

  7. #6
    Wiarus
    Dołączył
    14-12-2007
    Wpisy
    2 025
    Punkty
    66

    Domyślny

    hmm ja widzę dwie opcje
    1. zmiana w glownym index php by korzystał z dwóch templatek o różnych godzinach( w tej opcji masz dwie templatki - dwie różne),
    2. zmiana w index.php aktualnego szablonu by korzystał z dwóch różnych plików css o którychś godzinach.

  8. #7
    Bywalec
    Dołączył
    29-03-2006
    Wpisy
    173
    Punkty
    15

    Domyślny

    Oj .. ależ kombinujecie. Oto rozwiązanie: http://extensions.joomla.org/compone...539/Itemid,35/

  9. #8
    Bywalec
    Dołączył
    18-03-2006
    Wpisy
    126
    Punkty
    10

    Domyślny

    Super! Dziekuje wszystkim.

Reguły pisania

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz dodawać wypowiedzi
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz poprawiać swoich postów
  •