serwer - przekroczony limit CPU
Wyniki 1 do 10 z 10

Temat: serwer - przekroczony limit CPU

  1. #1
    Bywalec
    Dołączył
    18-03-2006
    Wpisy
    126
    Punkty
    10

    serwer - przekroczony limit CPU

    Witajcie, dostałem od dostawcy hostingu takiego maila: Kod:
    Dear Tomasz,

    Your hosting account dziennik has been warned due to high CPU usage - it has reached the limit allowed by your hosting plan.

    Your plan is allowed to use: 4.5 % CPU average.
    Your account has used: 16.62 % CPU average the last 3 days.

    Your account will be automaticaly blocked if you use more CPU load than your plan is allowed in the next 48 hours.

    If you have any questions please open a new support ticket from the Help section of the Control Panel.

    Best Regards,
    Premedia - www.premedia.info Team

    To dziwne, bo limit drastycznie podskoczył dziś o 1:30 w nocy, nigdy tak się nie zdarza. Co prawda cośtam robłem właśnie na stronach, ale nie pamiętam bym robił jakiś backup itp.

    Dlaczego tak się stało? Co wpływa na zużycie cPU? Jak to zmniejszyć? Nie zablokowali mi konta, ale chcę by to się nie powtórzyło w przyszłości.

  2. Pani Reklamowa
    Pani Reklamowa jest aktywna
    Avatar Panny Google

    Dołączył
    19-08-2010
    Skąd
    Internet
    Postów
    milion
    Pochwał
    setki
  3. #2
    Wiarus
    Dołączył
    14-12-2007
    Wpisy
    2 025
    Punkty
    66

    Domyślny

    to stronka na joomli ? może masz za dużo za dodatków, jakieś cb, nie wiem coś co mocno obciąża (dużo zapytań do bazy i tak dalej). jeśli to duży serwis z dużą społecznością to czas na optymalizację strony. albo przesiadka na dedyka.

  4. #3
    Bywalec
    Dołączył
    18-03-2006
    Wpisy
    126
    Punkty
    10

    Domyślny

    userów 6500, faktycznie aktywnych niewiele - ok. 5-10 os. max online, w tym 2-5 zalogowane. Tempaltka rhuk_solarflare_ii, joomla niezaktualizowana do najnowszej (nie wiem, jak). Są jakieś poradniki, jak optymalizować? Nie stać mnie na dedyka, strona zarabia symbolicznie.

  5. #4
    Wiarus
    Dołączył
    14-12-2007
    Wpisy
    2 025
    Punkty
    66

    Domyślny

    odnośnie aktualizacji - szukaj na forum
    odnośnie optymalizacji - poszukaj na forum, google
    jak nie dedyk to może zmiana hostigodawcy na lepszego albo kupno VPSa (tańszy niż dedyk)

  6. #5
    Bywalec
    Dołączył
    21-07-2006
    Wpisy
    110
    Punkty
    14

    Domyślny

    Po pierwsze, trzeba zaaktualizować Joomlę do najnowszej wersji. Następnie zainstaluj jakiś komponent od cache'u np JAccelerator lub płatny JRE Cache. Na shared hostingu nawet 5-10 osób online i kilku zalogowanych userów, bardzo obciąża serwer.

  7. #6
    Bywalec
    Dołączył
    28-10-2006
    Wpisy
    116
    Punkty
    11

    Domyślny

    Miałem to z 10 razy już w tym roku.
    Napisz, zadzwoń, skontaktuj sie z adminem i niech ci udostepni podglad wszystkich stron na serwerze wtym i twojej i bieżące obciążenie procka. Nie są to tajne rzeczy, a program (ja mam "putty" - okno dosowe) loguje się do serwera i w czasie rzeczywistym pokazuje Ci ile Twoja strona ciągnie z procka %.
    Teraz trochę zabawy:
    Odpublikować musisz kilka modułów, najlepiej pojedyńczo i lookasz ile zchodzi z mocy, jak nie schodzi to nie ten moduł itd.
    Pobiegać musisz trochę po menu i odpalasz komponenty które masz zainstalowane (wszystko od frontu) jednocześnie zwracasz uwagę na spadek lub wzrost obciążenia procesora.
    W moim przypadku okazało się, że złe ustawienie komponentu bookmarks przy jego odpaleniu na stronie powodowało skok z 15% na 95% mocy i po kilku razach stronka blokowana administracyjnie była.
    Nie wyłapiesz wszystkiego, to pewne, ale zawsze coś lepiej będzie niż nic.
    Keszowanie strony w moim przypadku okazało się złym rozwiązaniem i zamiast pomagać więcej złego robiło.

  8. #7
    Nowicjusz
    Dołączył
    09-04-2007
    Wpisy
    30
    Punkty
    10

    Domyślny

    Cytat Wysłane przez juzio5 Zobacz wiadomość
    Miałem to z 10 razy już w tym roku.
    Napisz, zadzwoń, skontaktuj sie z adminem i niech ci udostepni podglad wszystkich stron na serwerze wtym i twojej i bieżące obciążenie procka. Nie są to tajne rzeczy, a program (ja mam "putty" - okno dosowe) loguje się do serwera i w czasie rzeczywistym pokazuje Ci ile Twoja strona ciągnie z procka %.

    Czy mozesz mi opisac dokladnie sposob w jaki uzywaz putty do okreslenia obciazenia procka? W jaki sposob sie za pomoca tego polaczyc jakie komendy do obserwowania uzycia cpu?

  9. #8
    Bywalec
    Dołączył
    28-10-2006
    Wpisy
    116
    Punkty
    11

    Domyślny

    To nie tak
    Login i hasło podaje ci administrator hostingu. Musisz go poprosić o to. Putty to tylko monitor (przynajmniej ja go tak używam i nie znalazłem w nim jakiś ciekawych opcji. Wyświetlają ci się wszystkie konta hostingowe jakie są na serwerze i sortują się wg obciązenia procka.
    Jak instalujesz coś i masz ruch na stronie w między czasie, a w drugim oknie odpalone jednocześnie putty to widzisz czy podskoczy ci czy nie użycie procka.
    I tyle. Reszta to metoda prób i błedów.
    Ale w ten sposób możesz ustalić jakie mniej więcej moduły obciązają procesor włączając je i wyłączając. Dobrze jest to robić jak masz w tym czasie ruch na stronie w miare stabilny. np. wieczór lub rano w zależności od tematyki.

  10. #9
    Nowicjusz
    Dołączył
    09-04-2007
    Wpisy
    30
    Punkty
    10

    Domyślny

    dzieki za szybko odpowiedz, potestuje jak tylko mi udastepnia ssh

  11. #10
    Bywalec
    Dołączył
    21-07-2006
    Wpisy
    110
    Punkty
    14

    Domyślny

    Putty to program do łączenia z konsolą danego serwera (coś jak taki wirtualny system).

    juzio5: Owszem samo SSH (Shell) ma ciekawe funkcje jak możliwość bezpośredniego ściągania, z internetu, plików na dysk serwera (wget) oraz wirtualny menadżer plików (mc).

    mke: SSH jest bardzo żadko spotykane na sharedhostingach, więc możesz mieć trudności z uzyskaniem dostępu do Shella. Przeważnie taki dostęp jest używany przez administratorów, do zdalnego połączenia się z serwerem.

Reguły pisania

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz dodawać wypowiedzi
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz poprawiać swoich postów
  •