import/export bazy danych w joomla
Wyniki 1 do 8 z 8

Temat: import/export bazy danych w joomla

  1. #1
    Nowicjusz
    Dołączył
    02-02-2008
    Wpisy
    13
    Punkty
    10

    Domyślny import/export bazy danych w joomla

    Mam problem z importem/exportem bazy danych w joomla1.0. Na moj email jest dostarczany poradnik jak zrobic strone internetowa w joomla, lecz nie zawsze jest tam wszystko dokladnie wytlumaczone. Z exportem bazy danych na swoj komputer chyba nie mam problemu.Natomiast gdy chcem importowac te pliki wyskakuje mi taki komunikat:
    zapytanie SQL:
    -- phpMyAdmin SQL Dump
    -- version 2.8.2.4
    -- http://www.phpmyadmin.net
    --
    -- Host: localhost
    -- Czas wygenerowania: 14 Kwi 2008, 17:52
    -- Wersja serwera: 4.1.14
    -- Wersja PHP: 4.4.4
    --
    -- Baza danych: `motoryzacja`
    --
    CREATE DATABASE `motoryzacja` DEFAULT CHARACTER SET latin1 COLLATE latin1_swedish_ci;


    MySQL zwrócił komunikat:
    #1007 - Can't create database 'motoryzacja'; database exists
    __________________________________________________ ____________
    Stronę tworzę w pakiecie JSAS1.10, wiec jesli ktos spotkal sie z JSAS i wie co zrobic to prosze o pomoc.
    ps: Mogę przeslac screenshota poradnika, jesli zle wytlumaczylem w czym mam problem

  2. Pani Reklamowa
    Pani Reklamowa jest aktywna
    Avatar Panny Google

    Dołączył
    19-08-2010
    Skąd
    Internet
    Postów
    milion
    Pochwał
    setki
  3. #2

    Domyślny

    #1007 - Can't create database 'motoryzacja'; database exists
    z tego wynika że masz już coś takiego w bazie, musisz usunąć to w phpmyadmin lub edytowac plik sql zeby usunąć linie tworzącą tą tabele

  4. #3
    Nowicjusz
    Dołączył
    02-02-2008
    Wpisy
    13
    Punkty
    10

    Domyślny

    Hmm, w poradniku pisze, zeby najpierw wyexportowac pliki, a pozniej wykonac import. Moze sie pomylili. Wiec przed importem mam wykasowac cala swoja baze danych?? czy tylko tabele?

  5. #4
    Wiarus
    Dołączył
    14-12-2007
    Wpisy
    2 025
    Punkty
    66

    Domyślny

    tak, wykasuj bądź zarchiwizuj.

  6. #5

    Domyślny

    wykesportowac pliki... ale nie mozesz zrobic instalacji... wsadz pliki na serwer skopiuj configuration i wsadz baze danych

    jesli nie masz configuratio ze starej joomli, to musisz zrobić instalecje po czym baze danych wyczyscic do zera i dopiero mozesz zaimportowac skopiowaną baze

  7. #6
    Nowicjusz
    Dołączył
    02-02-2008
    Wpisy
    13
    Punkty
    10

    Domyślny

    ehh... Nie wychodzi mi:confused:. To jest dopiero moja druga strona internetowa... Pierwsza robilem w html. Moze dlatego nie jestem zbyt kumaty. Przy exportowaniu nie ma znaczenia jak nazwę ten plik?? I pożniej gdy juz wyeksportuje to mam wykasowac cala baze danych, pozniej importowac plik eksportowany i przeinstalowac joomle, tak?? Jesli zle powiedzialem to jesli ktos ma czas to bylbym wdzieczny za ponowne wytlumaczenie... Screen shoty bylyby mile widziane
    Ostanio edytowane przez savail : 15-04-2008 22:05

  8. #7
    Wiarus
    Dołączył
    20-11-2007
    Wpisy
    2 924
    Punkty
    51

    Domyślny

    Cytat Wysłane przez savail Zobacz wiadomość
    Screen shoty bylyby mile widziane
    Screeny są ale na... pomoc.joomla.pl. Wybacz ale nikt tutaj nie bezie tego robił po raz kolejny specjalnie dla ciebie. Troche wysilku przy tej swojej pierwszej stronie na Joomla.

  9. #8
    Senior zwiastun awatar
    Dołączył
    20-09-2005
    Wpisy
    27 315
    Punkty
    1142

    Domyślny

    Chyba zacznę pisać prywatne książki za prywatne honorarium!, skoro do darmowych nie chce się niektórym sięgnąć!
    Korzystaj i ciesz się!
    ===============
    Zwiastun
    Biblioteka Elektronicznej Dokumentacji Joomla!

Reguły pisania

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz dodawać wypowiedzi
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz poprawiać swoich postów
  •