Joomla! 1.0.11 Stable - do czego zaktualizować?
Wyniki 1 do 9 z 9

Temat: Joomla! 1.0.11 Stable - do czego zaktualizować?

  1. #1
    Bywalec
    Dołączył
    18-03-2006
    Wpisy
    126
    Punkty
    10

    Joomla! 1.0.11 Stable - do czego zaktualizować?

    chcę zaktualizować obecną Joomla! 1.0.11 Stable. Jaką wersję plików na tę nadpisać? Jest takie zamieszanie w plikowni, że już nie wiem. Mam zmieniane pliki w /includes i /templates - czy mogę je zostawić? Inaczej mówiąc, gdzie znajdę listę plików, które w nowej wersji zostały zmienione?

    Pozdrawiam

  2. Pani Reklamowa
    Pani Reklamowa jest aktywna
    Avatar Panny Google

    Dołączył
    19-08-2010
    Skąd
    Internet
    Postów
    milion
    Pochwał
    setki
  3. #2
    Wiarus
    Dołączył
    20-11-2007
    Wpisy
    2 924
    Punkty
    51

    Domyślny

    Szczerze to w porównaniu do Twojej wersji prawie wszystkie pliki zostały już zmienione. Jeśli masz wersję 1.0.x to nadpisuj ją kolejnymi wersjami 1.0.x. Najpierw musisz przejsc z 1.0.11 na 1.0.12 dalej na 1.0.13 a potem dopiero na najnowszą 1.0.15. Trochę roboty przed tobą.

  4. #3
    Senior zwiastun awatar
    Dołączył
    20-09-2005
    Wpisy
    27 315
    Punkty
    1142

    Domyślny

    Ściągnij 1.0.15 i nadpisz. Cała praca!
    No, prawie!
    Uważaj na niewielki problemik z haszowaniem haseł. Jeśli masz komponenty typu CB, Fireboard, Virtuemart, to przypominam, że w międzyczasie nastąpiła zmiana sysytemu haszowania haseł i trzeba również uaktualnić takie komponenty!
    Korzystaj i ciesz się!
    ===============
    Zwiastun
    Biblioteka Elektronicznej Dokumentacji Joomla!

  5. #4
    Bywalec
    Dołączył
    18-03-2006
    Wpisy
    126
    Punkty
    10

    Domyślny

    Dzięki, od razu 1.0.11 zaktualizowałem na 1.0.13 i nie ma problemów, poza:
    - wersja panelu admina jest po angielsku (?)
    - nie działa logowanie na stronie - mam pomost joomla-przemo. Zakładam nowe konto, potwierdzam z maila aktywację, wchodzę na portal joomlowy i mimo podania dobrych danych okno "Niepoprawny login..." :/

  6. #5
    Wiarus
    Dołączył
    20-11-2007
    Wpisy
    2 924
    Punkty
    51

    Domyślny

    Co do tego panelu. A doczytałeś dobrze co ściągłeś i co zainstalowałeś u siebie? Jeśli tak to ten punkt jest nie na miejscu.

  7. #6
    Senior zwiastun awatar
    Dołączył
    20-09-2005
    Wpisy
    27 315
    Punkty
    1142

    Domyślny

    A nie pisałem przypadkiem, że zmienił się sposób haszowania haseł? Tak trudno się domyśleć, że skoro problem pojawia się w 3 komponentach korzystających z haseł użytkowników to pojawi się i w czwartym? Musisz zaktualizować prawdopodobnie swoje forum.
    Korzystaj i ciesz się!
    ===============
    Zwiastun
    Biblioteka Elektronicznej Dokumentacji Joomla!

  8. #7
    Debiutant
    Dołączył
    06-07-2007
    Wpisy
    4
    Punkty
    7

    pytanie

    Witam
    Czy ktoś przechodził już to uaktualnienie ? Chodzi mi o przejście z 1.0.11 na 1.0.15 , jak poszło czy wyniknęły jeszcze inne problemy ? Ja będę dziś nadpisywał i mam tremę straszną bo mój serwisik jest dość popularny i ewentualna wsypa położy stronę, tym bardziej że na PHP i MySQL to ja niezbyt się orientuję. Zrobię tak jak opisał Zwiastun ;) thx, czyli bezpośrednio , i moje pytanko, czy orientuje się ktoś czy JoomlaBoard Forum przy przejściu z 11 na 15 też trzeba uaktualniać ? Czy tylko te komponenty które wspomniał Zwiastun ? Wielkie dzięki za ew. odpowiedź, i wybaczcie laikowi niewiedzę, ale czy forum uaktualnia się tak jak Joomle ? czyli poprzez nadpisanie plików na serwerze ?
    Pozdrawiam

  9. #8
    Bywalec
    Dołączył
    18-03-2006
    Wpisy
    126
    Punkty
    10

    Domyślny

    nadpisuj śmiało tylko ZAWSZE ściągnij na lokalny folder pliki przed nadpisaniem na wszelki wypadek powodzenia!

  10. #9
    Senior zwiastun awatar
    Dołączył
    20-09-2005
    Wpisy
    27 315
    Punkty
    1142

    Domyślny

    JoomlaBoard zaktualizować do Fireboard.
    Korzystaj i ciesz się!
    ===============
    Zwiastun
    Biblioteka Elektronicznej Dokumentacji Joomla!

Reguły pisania

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz dodawać wypowiedzi
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz poprawiać swoich postów
  •