Uprawnienia dla wybranych użytkowników
Wyniki 1 do 9 z 9

Temat: Uprawnienia dla wybranych użytkowników

  1. #1
    Debiutant
    Dołączył
    15-04-2008
    Skąd
    Łódź
    Wpisy
    2
    Punkty
    10

    Domyślny Uprawnienia dla wybranych użytkowników

    Witam.
    Zależy mi, aby pewne pozycje w menu widoczne były TYLKO dla wybranych zalogowanych użytkowników (nie dla wszystkich Registered). Czy jest możliwe zrealizowanie tego w Joomla 1.5 ? Ja administruję stroną, więc nie ma żadnych Innych użytkowników typu Publisher itp.
    Proszę o podpowiedź.

  2. Pani Reklamowa
    Pani Reklamowa jest aktywna
    Avatar Panny Google

    Dołączył
    19-08-2010
    Skąd
    Internet
    Postów
    milion
    Pochwał
    setki
  3. #2
    Wiarus
    Dołączył
    14-12-2007
    Wpisy
    2 025
    Punkty
    66

    Domyślny

    może komponent juga ? służy do zarządzania uprawnieniami użytkowników na froncie - niestety jest komercyjny...

  4. #3
    Debiutant
    Dołączył
    23-04-2008
    Wpisy
    6
    Punkty
    10

    Domyślny

    Ja mam podobny problem! Chcialbym aby do panelu administracyjnego mogły zalogować się też inne osoby lecz z ograniczonymi uprawnieniami czy istnieje na to jakaś darmowa recepta w joomla! ??

  5. #4

  6. #5
    Wiarus
    Dołączył
    20-11-2007
    Wpisy
    2 924
    Punkty
    51

    Domyślny

    Cytat Wysłane przez arkowsky Zobacz wiadomość
    Ja mam podobny problem! Chcialbym aby do panelu administracyjnego mogły zalogować się też inne osoby lecz z ograniczonymi uprawnieniami czy istnieje na to jakaś darmowa recepta w joomla! ??
    Darmowa nie istnieje. Z komercyjnych w chwili obecnej najciekawsza (ale i nie najtansza ) propozycja tokomponent cACL MVC w wersji dla Joomla 1.5.x oraz dla Joomla - cACL. Szczegoly na extensions.joomla.org

  7. #6

    Domyślny

    darmowe tez jest, ale obsługa jest tak skomplikowana, że i tak nie chodzi, dla joomla 1.5 niestety nie znalazłem nic godnego polecenia co było by za darmo

  8. #7
    Wiarus
    Dołączył
    20-11-2007
    Wpisy
    2 924
    Punkty
    51

    Domyślny

    Seneka co masz na myśli?

  9. #8

    Domyślny

    np
    jControl z www.jxtended.comJoomla! Access Control Plugin

    oba są dość młode i chyba nadal w fazie rozwoju i testów, niby coś działają, ale bardzo trudno konfigurowalne, przynajmniej dla mnie, ciężko się połapać o co chodzi w poszczególnych opcjach

    z tego co korzystałem to jest jeszcze JACLPlus, ale za free tylko do joomla! 1.0.x, ten do 1.5.x test płatny
    jeśli jest tak funkcjonalny jak dla 1.0.x to można z nim zrobić na prawdę dużo tworząc bardzo rozbudowane uprawnienia niezależne od bardzo rozbudowanych grup
    "krocz spokojnie wśród zgiełku i pośpiechu..."


  10. #9
    Wiarus
    Dołączył
    20-11-2007
    Wpisy
    2 924
    Punkty
    51

    Domyślny

    Cytat Wysłane przez seneka Zobacz wiadomość
    z tego co korzystałem to jest jeszcze JACLPlus, ale za free tylko do joomla! 1.0.x, ten do 1.5.x test płatny
    jeśli jest tak funkcjonalny jak dla 1.0.x to można z nim zrobić na prawdę dużo tworząc bardzo rozbudowane uprawnienia niezależne od bardzo rozbudowanych grup
    Podobne możliwości ma cACL. Na początku miesiaca będą dostępne kolejne 2 tygodniowe paczki do testów. Pełna funkcjonalnosc tylko trzeba pamietac aby go odinstalowac przed uplywem okresu testowego. Inaczej bedziesz musial nadpisac recznie kilkanascie plikow Joomla (które przy instalacji cACL są backupowane).

Reguły pisania

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz dodawać wypowiedzi
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz poprawiać swoich postów
  •