Zatwierdzanie artykułów przez moderatora i przydzielanie dostępów do artykułów
Wyniki 1 do 2 z 2

Temat: Zatwierdzanie artykułów przez moderatora i przydzielanie dostępów do artykułów

  1. #1
    Wyjadacz
    Dołączył
    09-03-2006
    Wpisy
    653
    Punkty
    12

    Domyślny Zatwierdzanie artykułów przez moderatora i przydzielanie dostępów do artykułów

    Projektuję dość skomplikowany system portalowy, w trakcie projektowania nasunęły mi się 2 pytania:
    Czy istnieje, a jeżeli to jaki komponent lub moduł umożliwiający potwierdzabie publikacji stron przez przydzielonego w systemie moderatoralub moderatorów?
    Czy istnieje komponent lub moduł umożliwiajacy przydzielanie danych użytkowników z dostępem tylko do pewnej części artykułów, kategorii, sekcji?

  2. #2
    Wiarus
    Dołączył
    20-11-2007
    Wpisy
    2 924
    Punkty
    51

    Domyślny

    Tak istnieje ale jest płatny 109$ i nazywa się cACL dla Joomla 1.0.x i cACL MVC dla Joomla 1.5.x. Wejdz na extension.joomla.org tam jest link do strony autorów gdzie jest manual a także witryna demo. Sam go uzywam więc wiem dokładnie na co go stać.

    Uwaga pierwsza! Za jego pomocą ograniczasz tylko uzytkownikow z grupy Joomla "administrator" konfigurujac im odpowiedni zakres dostepu do panelu uzytkownika na zapleczu witryny czyli pod adresem www.mojawitryna.pl\administrator\. Dosłownie kilka dni temu po mojej sugestii autorzy dodali opcję iż osoba która ma uprawnienia do publikacji (taki moderator) publikując wiadomość napisaną przez kogoś automatycznie blokuje mu dostęp do opublikowanego artykułu usuwając go z listy jego artykułów.

    Komponent jest naprawdę niezły. Support też choć większych problemów z nim nie ma. Jeśli potrzebujesz jakiś zmian w samym komponencie czy ekstra funkcji zawsze możesz skorzystać z dodatkowo płatnego wsparcia (drobne kwoty w zielonych "smieszne" przy obecnym kursie).

    Uwaga druga! - jest kodowany - wymaga zainstalowanego na serwerze ionCube który jest standardowo na komercyjnych serwerach.

    Inna alternatywa to Article Factory Manager ale on modyfikuje dodawanie artykulow od frontu i w pewnym sensie ich dodawanie/zatwierdzanie. Możesz też przyglądnąć się komponentowi JUGA do ograniczania użytkowników od frontu.

    Moim zdaniem cACL jest najlepszym rozwiazaniem w Twoim przypadku. W przeciwienstwie do innych jak np. JACLPlus nie ingeruje tak mocno w Core Joomla (choć zmienia niektóre z plików - inaczej się nie da) i nie ma tak duzych problemów z jego instalacją jak i usunięciem jak z JACLPlus.

    To moja opinia w tym temacie. Może ktoś inny ma inną propozycję dla Ciebie.

Reguły pisania

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz dodawać wypowiedzi
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz poprawiać swoich postów
  •