Joomla dla początkujących
Strona 1 z 3 123 OstatniOstatni
Wyniki 1 do 10 z 23

Temat: Joomla dla początkujących

  1. #1
    Nowicjusz
    Dołączył
    13-04-2008
    Wpisy
    19
    Punkty
    8

    Domyślny Joomla dla początkujących

    Witam wszystkich ponieważ jest to mój pierwszy post na forum.

    Zamierzam zbudować serwis oparty na joomli. Jako początkujący mam do was pytanie co możecie mi polecić na początek przygody z joomla. Czy istnieje jakaś edycja, która jest bardziej przyjazna mniej zaawansowanym użytkownikom?

    Pozdrawiam:
    Artur

  2. Pani Reklamowa
    Pani Reklamowa jest aktywna
    Avatar Panny Google

    Dołączył
    19-08-2010
    Skąd
    Internet
    Postów
    milion
    Pochwał
    setki
  3. #2
    Wiarus
    Dołączył
    14-12-2007
    Wpisy
    2 025
    Punkty
    66

    Domyślny

    eee ? edycja ? edytor wysiwyg jakiś (jeśli chodzi o edycję tekstu)
    pomoc.joomla.pl i demo.joomla.pl , wróć jak przeczytasz
    Ostanio edytowane przez crazyluki : 18-04-2008 15:25 Powód: literówka:)

  4. #3
    Nowicjusz
    Dołączył
    13-04-2008
    Wpisy
    19
    Punkty
    8

    Domyślny

    Czytałem, ale jest edycja z Kapeluszem, oficjalna, nieoficjalna, 1.5 i nie wiem, którą wybrać na początek.

  5. #4
    Wiarus
    Dołączył
    14-12-2007
    Wpisy
    2 025
    Punkty
    66

    Domyślny

    aaa taka edycja - w każdej joomli z serii 1.0.X panel administracyjny jest taki sam.
    w 1.5 jest inny ( bardzo podobny) lecz niestety do joomli 1.5 jest mniej dodatków.
    dla 1.0.x jest dużo więcej opisów i opisów błędów. jest to starsza joomla ( wciąż aktualizowana) dzięki czemu wiele problemów jest już opisanych.
    Poszukaj joomli JIE ( z polskim panelem administratora) oraz poczytaj pomoc.joomla.pl i demo.joomla.pl

  6. #5
    Nowicjusz
    Dołączył
    13-04-2008
    Wpisy
    19
    Punkty
    8

    Domyślny

    Dzięki, a co myślicie o Joomla! Power Edition ?

  7. #6
    Wiarus
    Dołączył
    14-12-2007
    Wpisy
    2 025
    Punkty
    66

    Domyślny

    nic. zwykła joomla z dodatkami preinstalowanymi. w dodatku stara ( 1.0.12) a dodatki mało aktualne;)

  8. #7
    Nowicjusz
    Dołączył
    13-04-2008
    Wpisy
    19
    Punkty
    8

    Domyślny

    Mam głupie pytanie: Czy jest jakaś joomla która ma polskie frontpage panel admina i nie wykrzacza się treść strony. Kombinowałem z tymi instalacjami http://www.joomla.pl/index.php/index...,49/Itemid,66/ i albo nie mają spolszczonego admina albo jak mają wszytsko spolszczone to się wykrzaczają polskie litery :/ co radzicie mi zainstalować. Problem nie występował jedynie w Joomla! Power Edition gdzie wszytsko było spolszczone i nie wykrzaczało się.

  9. #8
    Wiarus dkint awatar
    Dołączył
    12-02-2006
    Skąd
    Zamość
    Wpisy
    1 123
    Punkty
    51

    Domyślny

    Cytat Wysłane przez igns Zobacz wiadomość
    Mam głupie pytanie: Czy jest jakaś joomla która ma polskie frontpage panel admina i nie wykrzacza się treść strony. Kombinowałem z tymi instalacjami http://www.joomla.pl/index.php/index...,49/Itemid,66/ i albo nie mają spolszczonego admina albo jak mają wszytsko spolszczone to się wykrzaczają polskie litery :/ co radzicie mi zainstalować. Problem nie występował jedynie w Joomla! Power Edition gdzie wszytsko było spolszczone i nie wykrzaczało się.
    Witam

    Sprawdź jakie masz kodowanie bazy danych na serwerze ... problem z krzaczeniem się polskich znaków dotyczy najczęściej źle ustawionego kodowania bazy danych bądź źle ustawionego kodowania templatki w stosunku do tego co masz w bazie danych ...

    pozdrawiam
    Krzysiek
    Wirtualne Roztocze ... - zapraszam wszystkich miłośników Roztocza.

  10. #9
    Wiarus
    Dołączył
    14-12-2007
    Wpisy
    2 025
    Punkty
    66

    Domyślny

    http://www.pomoc.joomla.pl/images/st...lmiki/baza.htm obejrzyj uważnie. załóż bazę wg tego filmiku. poza tym mam pytanie o krzaczki - odsyłam do dziesiątek tematów na forum - wpisz w wyszukiwarkę - brak polskich znaków, krzaczki lub coś podobnego
    pozdrawiam

  11. #10
    Nowicjusz
    Dołączył
    13-04-2008
    Wpisy
    19
    Punkty
    8

    Domyślny

    Obejrzałem zrozumiałem i tak mam ustawione w phpmyadminie:

    System kodowania znaków dla MySQL: UTF-8 Unicode (utf8)
    System porównań dla połączenia MySQL: utf8_unicode_ci

    Jednak gdzieś wyczytałem, że się instaluje nowszą wersję joomla i dogrywa się ze starszej spolszczenie admina? Czy to jest dobry tok rozumowania? Jaką wersje i jakie spolszczenie powinienem zatem wgrać?

Strona 1 z 3 123 OstatniOstatni

Reguły pisania

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz dodawać wypowiedzi
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz poprawiać swoich postów
  •