Coś w rodzaju bloga/własnego mambo, dla zarejestrowanych
Wyniki 1 do 7 z 7

Temat: Coś w rodzaju bloga/własnego mambo, dla zarejestrowanych

  1. #1
    Debiutant
    Dołączył
    02-01-2008
    Wpisy
    9
    Punkty
    9

    Domyślny Coś w rodzaju bloga/własnego mambo, dla zarejestrowanych

    Witam,
    Szukam dodatku do Mambo/Joomla który pozwoli bazujac na zwykłej instalacji mambo z własnym szablonem uruchomic serwis oferujący użytkownikom następującą usługę.
    Mianowicie - użytkownik rejestruję się na stronie głównej mojego serwisu i po rejestracji ma do dyspozycji własny prywatny blog na którym może zamieszczać swoję informację i dane (najlepiej jakby ten blog był całkowicie spersonalizowany pod użytkonika, nie widoczny dla innych dostępny tylko po logowaniu). User dodaje swoje treści, i co najważniejsze może tworzyć pozycję w menu np: kategorie itd ... a jeszcze lepiej jakby dla każdego usera po rejestracji generowany był taki sam pusty blog z takimi samymi pozycjami w menu i kategoriami dla każdego.
    Ewentualnie jak zmusić mambo, żeby każdy user miał po rejestracji i następnie zalogowaniu się do własnej dyspozycji całkowicie czyste mambo i mógł je sobie edytować i personalizować z poziomu frontend tj. dodawać kategorie i pozycje menu.... szablon byłby dla wszystkich sztywny i taki sam.
    istnieje taka możliwość ? dziękuje

  2. Pani Reklamowa
    Pani Reklamowa jest aktywna
    Avatar Panny Google

    Dołączył
    19-08-2010
    Skąd
    Internet
    Postów
    milion
    Pochwał
    setki
  3. #2
    Wiarus
    Dołączył
    14-12-2007
    Wpisy
    2 025
    Punkty
    66

    Domyślny

    trzeba przyznać że się rozpisałeś. A czy wcześniej wpisałeś blog w forumową wyszukiwarkę?
    patrzałeś na extensions.joomla.org ? zobacz może coś Ci będzie odpowiadać -
    http://extensions.joomla.org/index.p...1759&Itemid=35

    ps. to forum dotyczące joomla i staraj się tego trzymać.

  4. #3
    Wiarus
    Dołączył
    20-11-2007
    Wpisy
    2 924
    Punkty
    51

    Domyślny

    Morsdicti: Taka mała uwaga/propozycja. Jeśli nie sprawi to problemu - przesiądź się na Joomla. A moze unikniesz wielu problemów z komponentami a i z bezpieczenstwem.

  5. #4
    Debiutant
    Dołączył
    02-01-2008
    Wpisy
    9
    Punkty
    9

    Domyślny

    No tak przepraszam, chodzi mi o Joomla dokładnie
    Forum przeszukałem, odpowiedzi nie znalazłem. Oczywiście przeglądałem też dodatki do Joomli dostępne na stronie, nie znalazłem nic darmowego co by spełniało moje oczekiwania.
    Nie uzyskałem odpowiedzi na jedno z postawionych pytań mianowicie czy można po rejestracji każdemu zarejestrowanemu przyznać czystą Joomlę do własnej edycji z poziomy front-end ?
    Kolejne pytanie odnośnie tłumaczenia Joomli na inne języki, czy jest możliwość powiedzmy po wpisaniu podstawowego adresu strony www.nazwaserwisu.pl ukazanie dla użytkownika menu w postaci flag państ (angielski, chiński, polski) do wyboru i po wybraniu użytkownik był przekierowywany do odpowiedniej wersji językowej, z tym że na każdej z tych wersji jest ten sam layout ale inne treści, nie chodzi mi o tłumaczenie polskiej wersji na wersje w innych językach tylko powiedzmy, że każdy redaktor z każdego państwa zamieszcza własne treści. Wydaje mi się, iz jedynym rozwiązaniem jest postawienie 3 oddzielnych instalacji joomli tak ? mam rację. Dziekuję za pomoc i jednocześnie przepraszam, jeżeli popełniam błędy wynikające z regulaminu forum, jestem nowy

  6. #5
    kurtz
    Gość

    Domyślny

    Nie uzyskałem odpowiedzi na jedno z postawionych pytań mianowicie czy można po rejestracji każdemu zarejestrowanemu przyznać czystą Joomlę do własnej edycji z poziomy front-end ?
    jak masz sporo kasy to sie da.sporo = w setkach tysięcy. chyba, ze bedziesz robił to manualnie ale wtedy klient nie bedzie miał tego z automatu tylko po jakims czasie, kiedy to mu tego joomla zainstalujesz.

    Oczywiście przeglądałem też dodatki do Joomli dostępne na stronie, nie znalazłem nic darmowego co by spełniało moje oczekiwania.
    sądząc po tym, nie posiadasz tej kwoty, skoro problemem jest komponent za 40 $$

    Kolejne pytanie odnośnie tłumaczenia Joomli na inne języki, czy jest możliwość powiedzmy po wpisaniu podstawowego adresu strony www.nazwaserwisu.pl ukazanie dla użytkownika menu w postaci flag państ (angielski, chiński, polski) do wyboru i po wybraniu użytkownik był przekierowywany do odpowiedniej wersji językowej, z tym że na każdej z tych wersji jest ten sam layout ale inne treści, nie chodzi mi o tłumaczenie polskiej wersji na wersje w innych językach tylko powiedzmy, że każdy redaktor z każdego państwa zamieszcza własne treści.
    - da się. skoro tak wnikliwie zapoznałeś się ze stroną dodatków, pewnie już wiesz jak

    Wydaje mi się, iz jedynym rozwiązaniem jest postawienie 3 oddzielnych instalacji joomli tak ? mam rację. Dziekuję za pomoc i jednocześnie przepraszam, jeżeli popełniam błędy wynikające z regulaminu forum, jestem nowy
    każdemu wg potrzeb.

  7. #6
    Wiarus
    Dołączył
    14-12-2007
    Wpisy
    2 025
    Punkty
    66

    Domyślny

    morsdicti:
    czysta joomla dostępna do edycji z frontenda - raczej odpada. Poza tym komercyjne dodatki do blogowania są bardzo rozbudowane i na bieżąco aktualizowane. zobacz (http://www.joomla.pl/index.php/index...178/Itemid,66/)
    jest do darmowy dodatek o użyteczności o jaką Ci chodzi - zobacz czy to jest dokładnie to o czym myślisz

    wielojęzyczność pojedynczej strony - joomfish.

    wiem że to forum joomli i powinno się ją zachwalać ale do tego co Ty potrzebujesz radzę znaleźć kogoś kto zrobi to za Ciebie od podstaw...Ja nie widzę tego zrobionego na joomli.

    pozdrawiam

  8. #7
    Debiutant
    Dołączył
    02-01-2008
    Wpisy
    9
    Punkty
    9

    Domyślny

    Dzieki za odpowiedzi. Co do joomfish i innych pochodnych tego dodatku to czy to nie jest tak, że one tłumaczą tylko to co już zostało opublikowane w jednym języku na inny język ? .... mi chodzi o coś takiego jak jest na www.e-bestfamily.com - to wprawdzie nie jest joomla ale idea działania taka jak mnie interesuje. Sa 3 wersje językowe i każda ma inne treści . . . . lecz wszystkie te 3 serwisy edytuje się z jednego panelu dostępnego przykładowo na www.e-bestfamily.com/admin bez względu na to z jakiego kraju pochodzi administrator/redaktor ... wprowadza zupełnie inną treść dla poszcególnych wersji językowych serwisu .... nie jest to tłumaczenie polskiego na angielski ....
    Co do tego czy stać mnie czy nie stać ...... kwestia jest taka, że po co wywalać pieniądze w błoto skoro dodatek może nie spełnić oczekiwań
    Co do mamblog to ma on dość ograniczone możliwości, nie można z tego co się zorientowałem tworzyć własnych kategorii ani menu ... z poziomu frontend ani też nie można dopisać od góry sztywnych kategori dla każdego z userów.
    Kwestia jest taka, iż pytam o te blogi bo nie znalazłem innego rozwiązania - początkowo plan był taki ażeby zbudować za pomocą jakiegoś dodatku do formularzy zestaw gotowych formularzy takich samych dla każdego usera - dzieki którym mógłby on wprowadzać dane dotyczące histori swojej choroby, stosowanych leków, diet, wagi itd .... a następnie udostępniać te dane wybranym userowm ... prezentaowac w tabelce czy coś ... ale niestety nie da rady tego wykonać za pomocą facileforms, fabrik ani innego dodatku do formularzu wiec pomyslalem o blogach
    dzieki
    Ostanio edytowane przez morsdicti : 21-04-2008 18:39

Reguły pisania

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz dodawać wypowiedzi
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz poprawiać swoich postów
  •