Problem z logowaniem do Panelu administracyjnego HELP
Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Wyniki 1 do 10 z 12

Temat: Problem z logowaniem do Panelu administracyjnego HELP

  1. #1
    Nowicjusz
    Dołączył
    21-04-2008
    Wpisy
    14
    Punkty
    10

    Domyślny Problem z logowaniem do Panelu administracyjnego HELP

    Witam,


    mam dziwny problem z logowaniem do panelu administracyjnego joomla 1.0.13 pl. Stoi na localhost xsamp. Pewnego dnia gdy chciałem zalogować się do panelu administracyjnego przez przeglądarkę IE 7 po wpisaniu hasła „załadowała się biała strona” natomiast używając Firefoxa loguję się bez problemowo z tym że........ nie wyświetla się grafika ani w panelu admina ani tworzonej strony (ładuje się sam szkielet bez grafiki)...


    Wkurzyłem się i postanowiłem zainstalować 1.5 i efekt jest taki że w IE7 po zalogowaniu na pierwszy rzut oka wygląda że wszystko jest ok....ale... po najechaniu myszką na górne menu rozwijane po prostu się nie rozwija wrrr. Natomiast co do Firefoxa to tak jak w 1.0.13 wszystko działa tylko nie ma grafiki ikonek templatki itp....


    Postanowilem jeszcze raz zainstalować XSAMPPA a następnie joomle 1.0.13 efekt jak powyżej czyli bez efektu. Z tym że zauważyłem że błąd w IE7 występuje już podczas samej instalacji joomla podczas testu przedinstalacyjnego nie działa przycisk dalej jak klikam w niego kursorem idzie dopiero po nacisnięciu Enter.


    Czy miał ktoś taki problem? Proszę o pomoc

  2. Pani Reklamowa
    Pani Reklamowa jest aktywna
    Avatar Panny Google

    Dołączył
    19-08-2010
    Skąd
    Internet
    Postów
    milion
    Pochwał
    setki
  3. #2
    Nowicjusz
    Dołączył
    22-04-2008
    Skąd
    z Polski
    Wpisy
    27
    Punkty
    8

    Domyślny

    Może masz beznadziejny serwer... Jaki masz??

    Ja osobiście to mam taki problem, że czasami mi się sam wylogowuje i pisze, że "Sesja administratora wygasła", chociaż robiłem coś na okrągło i nastawiłem maksymalny czas
    Harcerz Motyl!!

  4. #3
    Nowicjusz
    Dołączył
    21-04-2008
    Wpisy
    14
    Punkty
    10

    Domyślny

    Na serwerze w nazwa.pl wszystko jest ok. ale nie dziala mi na kompie w lokalhosicie a uzywam najnowszego xsamppa. Wcześniej działało i nagle przestało.

    Tak jak pisałem wcześniej już nawet przy jnstalacji joomli przez IE7 widac ten problem...

    W IE7 nie da się wcisnąć przycisku "dalej" można przejść dalej poprzez użycie enterem ale to nie rozwiązuje problemu... ponieważ po zainstalowaniu nie działa rozwijane menu w panelu administracyjnym . Natomiast w Firefoxie przycisk ten działa z tym że nie widać grafiki w całym szablonie....

  5. #4
    Nowicjusz
    Dołączył
    22-04-2008
    Skąd
    z Polski
    Wpisy
    27
    Punkty
    8

    Domyślny

    Kurcze, rzeczywiście problem...

    Coś mi ciągle chodzi po głowie, że to jest wina serwera, albo czegoś... bo to aż DZIWNE, że po instalacji jakiejkolwiek Joomli błędy są ciągle.

    Proponuję zrobić eksperyment, żeby zalogować się na yoyo.pl, zainstalować jakąś Joomlę i zobaczyć, czy błędy się powtarzają (wszystko za free).

    Bo ja osobiście mam dwie strony z Joomlą i napisałem, że w jednej mi często sesja wygasa, a w drugiej jeszcze coś takiego się nie wydarzyło.

    Myślę, że można spróbować. Jeżeli błąd nie wyskoczy, to trzeba się skontaktować z nazwą.pl, jeżeli będą takie same błędy, to musisz poczekać na kogoś mądrzejszego ode mnie ;) Nie zawsze rzeczy z "górnej półki" są lepsze, od tych z dolnej.

    Pozdrawiam
    Harcerz Motyl!!

  6. #5
    Nowicjusz
    Dołączył
    21-04-2008
    Wpisy
    14
    Punkty
    10

    Domyślny

    Trochę się nie zrozumieliśmy.



    Problem występuje tylko przy instalacji lokalnej http://localhost/joomla Jeśli chodzi o instalację zdalną np. na serwerze nazwa.pl to wszystko jest ok próbowałem też na az.pl i tam też wszystko działa.


    Chodzi o to że projektuję sobie stronę na lokalu (zawsze tak robię) sprawdzam czy wszystko działa i dopiero później wrzucam już gotową stronę na serwer....


    Na serwerze nazwa.pl wszystko działa, ale zawsze wygodniej jest sprawdzić najpierw na lokalu...(przynajmniej dla mnie) i dopiero wtedy załadować cały projekt a nie męczyć się na zdalnym...


    Ale niestety nie potrafię rozwiązać tego problemu w IE7 nie działają ikony a w Firefox nie widać szablonów...


    Kurcze dołuje nad tym już kilka dni i nigdzie nie mogę znaleźć rozwiązania... dziwi mnie to bo wcześniej wszystko było cacy.. i dlaczego działa na serwerze zdalnym a na lokalnym nie...?


    Myślałem że może jest coś zrąbane z przeglądarkami....ale przecież nie działało by też na zdalnym.


    Co Wy o tym sądzicie? Bo mnie już szlak trafia?



    Pozdrawiam

  7. #6
    Senior zwiastun awatar
    Dołączył
    20-09-2005
    Wpisy
    27 315
    Punkty
    1142

    Domyślny

    Lokalnie - jakieś ustawienia przeglądarki, ściany ogniowej, antywirusa, może jakieś specyficzne ustawienia lokalnego serwerka Trudno zgadywać.
    Korzystaj i ciesz się!
    ===============
    Zwiastun
    Biblioteka Elektronicznej Dokumentacji Joomla!

  8. #7
    Nowicjusz
    Dołączył
    21-04-2008
    Wpisy
    14
    Punkty
    10

    Domyślny

    Też mi się wydawało że to może być wina antywirusa... bo z tego co pamiętam to stało się to właśnie wtedy jak go zmieniłem teraz jest avast ale nawet jak go całkowicie wyłącze problem nie znika.

    Xsamppa odinstalowalem i zainstalowalem na nowo według instrukcji z SDJ Extra a także według dostępnej na stronie www.joomla.pomoc.pl i nadal lipa..

    Może faktycznie jest coś z lokalnym serwerkiem nie tak tylko że nie mam pojecia co.nic mi do głowy nie przychodzi... i sam już nie wiem czego szukać.

    Przewertowałem już tyle informacji na stronach ale nic nie pomagło.

    Postaram się jeszcze zainstalować przeglądarki na nowo albo opere...

    Zastanawiam się już czy to nie jakiś wirus... Chyba będę musial formata walnąć ale jakoś mi się to nie uśmiecha

  9. #8
    Nowicjusz
    Dołączył
    21-04-2008
    Wpisy
    14
    Punkty
    10

    Domyślny

    Dziwie sie tylko ze nikt nie mial jeszcze takiego problemu i brak na ten temat informacji. Albo z moim szukaniem jest cienk

  10. #9
    Wyga Jola awatar
    Dołączył
    08-01-2008
    Skąd
    Wrocław
    Wpisy
    3 239
    Punkty
    386

    Domyślny

    Witam,
    kiedyś miałam problem z działaniem jakiegoś programu, wiedziałam, że pojawił się w momencie instalacji nowego antywira. Wyłączenie go nic nie dawało. Dopiero po uninstal antywira zadziałało. Radziłabym spróbować

  11. #10
    Nowicjusz
    Dołączył
    21-04-2008
    Wpisy
    14
    Punkty
    10

    Domyślny

    Cytat Wysłane przez jolaass Zobacz wiadomość
    Witam,
    kiedyś miałam problem z działaniem jakiegoś programu, wiedziałam, że pojawił się w momencie instalacji nowego antywira. Wyłączenie go nic nie dawało. Dopiero po uninstal antywira zadziałało. Radziłabym spróbować
    Witam,

    niestety uninstal nic nie dał... zamiast xsamppa zainstalowalem WebServ ale niestety problem nie został rozwiązany.

Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni

Reguły pisania

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz dodawać wypowiedzi
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz poprawiać swoich postów
  •