kodowanie, którą wersję wybrać?? - Strona 2
Strona 2 z 2 PierwszyPierwszy 12
Wyniki 11 do 17 z 17

Temat: kodowanie, którą wersję wybrać??

  1. #11

  2. Pani Reklamowa
    Pani Reklamowa jest aktywna
    Avatar Panny Google

    Dołączył
    19-08-2010
    Skąd
    Internet
    Postów
    milion
    Pochwał
    setki
  3. #12
    Nowicjusz
    Dołączył
    03-01-2008
    Wpisy
    20
    Punkty
    9

    Domyślny

    Cytat Wysłane przez crazyluki Zobacz wiadomość
    bierz Joomla JAL 1.0.15
    OK. Biorę tę wersję. To jest wersja iso, a jaka jest róznica, między tą wersją, a JIE 1.0.15 iso. To tak dla swojej wiedzy...
    Czy to jest to samo?

  4. #13
    Wiarus
    Dołączył
    20-11-2007
    Wpisy
    2 924
    Punkty
    51

    Domyślny

    Cytat Wysłane przez sirandrew Zobacz wiadomość
    Czy to jest to samo?
    Czytać czytać i jeszcze raz czytać to co tutaj jest napisane:
    http://www.joomla.pl/index.php/index...,49/Itemid,58/
    Potez zrozumieć, zrozumieć i wybrać co potrzeba.

  5. #14
    Nowicjusz
    Dołączył
    03-01-2008
    Wpisy
    20
    Punkty
    9

    Domyślny

    Cytat Wysłane przez inkos Zobacz wiadomość
    Czytać czytać i jeszcze raz czytać to co tutaj jest napisane:
    http://www.joomla.pl/index.php/index...,49/Itemid,58/
    Potez zrozumieć, zrozumieć i wybrać co potrzeba.
    Po przeczytaniu tej strony poniżej i wcześniejszych postach wypada chyba się pożegnać z Joomlą...

    Co innego w postach, a co innego w treści...
    http://www.joomla.pl/index.php/content/view/368/2/

    A zadałem na poczatku, takie proste pytanie, mówiąc jednocześnie, co sam posiadam...
    Pozdr.

  6. #15
    Wiarus
    Dołączył
    20-11-2007
    Wpisy
    2 924
    Punkty
    51

    Domyślny

    Masz dwa wyjścia - poddać się i zainstalować sobie np. opuszczonego przez twórców jportala (po polsku od a do z) albo też wziąść się w garść - nie marudzić na forum i stawiać warunki - jak mi nie odpowiecie to Joomla nie zainstaluje u siebie. Taki szantaż nic Ci nie da - mu tutaj nic nie mamy (no może poza problamami i postami na forum - żart - ale naprawdę to lubimy) z tego iż zainstalujesz sobie Joomla u siebie.

    Czy problemem jest dla Ciebie ściągnięcie kilku paczek i zainstalowanie ich na chwilkę u siebie?

    A teraz konkrety: Zwiastun podpowiedział Ci jaką wersję. Linka masz na joomla.pl. A pewne ustawienia same nasuwają jaka to ma być wersja. Ale jak nie potestujesz to nigdy nie będziesz wiedział czy będzie ok. Nawet jeśli ktoś Ci tutaj napisze że tak a tak ma być. TROCHĘ INICJATYWY. A teraz - do roboty

  7. #16
    Senior zwiastun awatar
    Dołączył
    20-09-2005
    Wpisy
    27 315
    Punkty
    1142

    Domyślny

    1. Już pisałem, co - JIE. Na serwerze masz idealnie pasujące ustawienia (kodowanie MySQL, metoda porównań). Dlaczego unikod i czy lepszy unikod czy ISO, to wybacz, nie do rozważań tutaj - abecadło.

    2. JAL - wersja kodowana w ISO ze zlokalizowanym zapleczem. Od JIE różni się "drobiazgiem" - kodowaniem plików językowych i plików XML. Nie jest nazwana JIE-iso, co by niepotrzebnie nie mieszać (choć się trochę zamieszania zrobiło po zastosowaniu takiego określenia przy wydaniu J! 1.0.13).
    Istotą JIE jest kodowanie w utf-8. Ot, tyle.
    JAL wydawaliśmy wcześniej, choć w nieco innym rozwiązaniu programowym. Obecne jest też nieco inne, niż JIE-iso 1.0.13. Różnice są w instalatorze. Instalator nie ingeruje w kodowanie bazy danych (w JIE ingeruje!)

    3. Sam sobie robisz problem, tam gdzie go nie ma. Przekodowanie plików językowych i plików XML w komponentach czy w modułach to prosta czynność. Komentować nie będę - musiałbym być przykry!
    Korzystaj i ciesz się!
    ===============
    Zwiastun
    Biblioteka Elektronicznej Dokumentacji Joomla!

  8. #17
    Nowicjusz
    Dołączył
    03-01-2008
    Wpisy
    20
    Punkty
    9

    Domyślny

    Dzięki ZWIASTUNIE. Informacja wyczerpująca.
    Postem Crazyluki`ego z 19,43 źle się zasugerowałem, zwłaszcza tą drugą częścią cytatu:


    myliłem się - zwiastun już mi to wytłumaczył:
    Cytat:
    [19:32:34] Stefan Wajda napisał(a):komponenty najczęściej są w standardzie iso (wersja angielska nie ma znaczenia iso czy utf, a pozostałe wersje, jeśli są, to rzadko utf)
    [19:33:27] Stefan Wajda napisał(a):warto wiedzieć, to normalne - joomla 1.0 standardowo nie jest dostosowana do utf8

    "Komentować nie będę - musiałbym być przykry!"

    Postaraj się w przyszłości tego typu uwag nie wstawiać. Nie warto. Nie tylko mnie... Jesteś przecież, jak wcześniej napisałem, Bardzo Poważnym Administratorem. ;)
    A to zobowiązuje...
    Pozdrawiam całą ekipę.

Strona 2 z 2 PierwszyPierwszy 12

Reguły pisania

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz dodawać wypowiedzi
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz poprawiać swoich postów
  •