Język polski strony frontowej nie działa :(
Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Wyniki 1 do 10 z 11

Temat: Język polski strony frontowej nie działa :(

  1. #1
    Przeglądacz
    Dołączył
    19-04-2008
    Skąd
    Zduńska Wola
    Wpisy
    33
    Punkty
    10

    Język polski strony frontowej nie działa :(

    Witam!
    Mam hosting na http://cba.pl i zainstalowałem tam joomlę 1.5.x.
    Napisałem x bo instalowałem kilka wersji Joomli, a dlaczego to za chwilę.

    Więc zainstalowałem tą joomlę i chciałem zrobić sobie język polski. Przez panel administracyjny joomli się nie udało ani języka admina ani języka strony frontowej, kiedy ładuję paczkę z językiem ściągniętą ze strony: http://joomla.pl wyskakuje mi błąd (taki akurat z wersji 1.5 rc):
    WARNFS_ERR02
    Unable to find install package
    .

    W innych wersjach jest nieco inna wersja 1 części komunikatu.

    Dlaczego tak się robi? Przy instalacji wszystko robię dobrze.

    PS: Język admina działał mi poprawnie gdy wgrałem polski język do odpowiedzniego folderu przez FTP.

    A kiedy wgrywam przez FTP język strony frontowej i w panelu admina zmieniam język na polski i tak nie działa. Pomocy!!

    Może to wina hostingu? Piszcie też jaki wy macie hosting (najlepiej Ci co maja darmowy hosting).
    Ostanio edytowane przez 0fmymind : 22-04-2008 22:13

  2. Pani Reklamowa
    Pani Reklamowa jest aktywna
    Avatar Panny Google

    Dołączył
    19-08-2010
    Skąd
    Internet
    Postów
    milion
    Pochwał
    setki
  3. #2
    Wiarus
    Dołączył
    20-11-2007
    Wpisy
    2 924
    Punkty
    51

    Domyślny

    O Joomla 1.5. RC już powinniśmy powoli zapominać bo to jest wersja Relase Candidate a nie pełna/stabilna czyli najnowsza 1.5.2.

  4. #3
    Przeglądacz
    Dołączył
    19-04-2008
    Skąd
    Zduńska Wola
    Wpisy
    33
    Punkty
    10

    Domyślny

    Wiem wiem, tylko nie działało na żadnej z poprzednich czyli najpierw była 1.5.2, póżniej 1.5.1 i teraz ta Dzięki za szybką odpowiedź A ty masz jakiś hosting?

  5. #4
    Wiarus
    Dołączył
    20-11-2007
    Wpisy
    2 924
    Punkty
    51

    Domyślny

    Widzę że masz opanowane chodzenie tyłem do przodu. Od kiedy zamiast rozwijać się zwijamy? ;) Jak coś nie działa na najnowszej to masz mniejsze szanse iż zadziała na starszej o jeden numerek. A że to Joomla 1.5.x w której jeszcze różne rzeczy mogą nas zadziwić to już inna bajka.

    A co do hostingu. Tylko usługi komercyjne żadnych "dziwnych" darmowych albo "prawie darmowych" czyli serwerów za złotówkę. Nie za tani (nie da się go zapłacić za rok sms-em za 9zł netto) ale bardzo dobry nie tylko pod Joomla. Opisany juz w innych poprzednich moich postach więc po raz kolejny nie będę robił reklamy bo widzę iż pytasz o darmowe propozycje.

  6. #5
    Przeglądacz
    Dołączył
    19-04-2008
    Skąd
    Zduńska Wola
    Wpisy
    33
    Punkty
    10

    Domyślny

    Ale na pewno nie jedna osoba ma joomlę 1.5.x i darmowy hosting.
    Ja mam 14 no prawie 15 lat i chcę zrobić stronę klasy (tzn. zmienić stary system czyli nudne e107 na joomlę), a klasa się tego domaga Potrzebowałbym hosting chociaż 0,5 GB miejsca na stronę, ale szukałem w http://google.pl i coś nie mogę nic znależć a dla strony klasy chyba nie warto wydawać kasy co innego gdybym miał konto w banku to bym wykorzystał google adsense.

  7. #6
    Przeglądacz
    Dołączył
    19-04-2008
    Skąd
    Zduńska Wola
    Wpisy
    33
    Punkty
    10

    Domyślny

    Znalazłem inny i całkiem niezły hosting, gdzie safe mode jest na OFF tylko wyświetlanie błędów jest na OFF a powinno być na ON, ale to da się chyba w pliku .htaccess zrobić
    Servis to http://funpic.de - po niemiecku ale da się coś zrobić (uczę się niemieckiego ale stamtąd ani jednego wyrazu nie znałem )

    Mam do dyspozycji:
    2500MB powierzchni dyskowej
    chyba tylko 1 bazę Mysql i 1 domenę bez żadnych subdomen

    no i coś tam jeszcze, a jak chcecie więcej to na odnośnik wyżej klknąć i na takie światełka później

    No a wady to reklama na pół ekranu ale tylko za pierwszym razem wyskakuje

    Tylko znowu mam problem bo Joomla 1.5.x i tak nie działa, a w Joomli 1.0.x nie mam polskich znaków.

    A i jeszcze jedno czy FileZilla to dobry program do przesyłania (FTP) czy może lepiej Total Commander'a używać?

  8. #7
    Wiarus
    Dołączył
    14-12-2007
    Wpisy
    2 025
    Punkty
    66

    Domyślny

    hosting jest nie ważny. bynajmniej mnie ta kwestia nie obchodzi. weź wgraj ręcznie spolszczenie do joomli 1.5.x ( nie używając instalatora).
    1. pliki frontu należy wgrać do public_html/language/pl-PL/ ( tutaj pliki)
    2. pliki admina należy wgrać do public_html/administrator/language/pl-PL/ (tutaj pliki).
    3. potem wejdź w ustawienia języków i wybierz język PL jako domyślny i używany

    Tak wgrane spolszczenie musi działać z joomlą 1.5.1 i wyższą. Zobacz czy na pewno korzystasz z najnowszej joomli.

    Na przyszłość używaj forumowej szukajki.

  9. #8
    Przeglądacz
    Dołączył
    19-04-2008
    Skąd
    Zduńska Wola
    Wpisy
    33
    Punkty
    10

    Domyślny

    Tak to ja robiłem a ten temat nie potrzebnie przez moja glupote ja myślałem że jak spolszczenie bedzie dzialac to np. main menu zmieni sie na "moje menu" czy cos takiego a tutaj sam sobie musze pozmieniac ale juz wszystko okej

  10. #9
    Senior zwiastun awatar
    Dołączył
    20-09-2005
    Wpisy
    27 315
    Punkty
    1142

    Domyślny

    Tak chętnie sobie wszystkiego nie zmieniaj, bo zmienisz za dużo.
    Ale możesz sobie pozmieniać np. nazwy modułów, nazwy dodatków
    Korzystaj i ciesz się!
    ===============
    Zwiastun
    Biblioteka Elektronicznej Dokumentacji Joomla!

  11. #10
    Przeglądacz
    Dołączył
    19-04-2008
    Skąd
    Zduńska Wola
    Wpisy
    33
    Punkty
    10

    Domyślny

    No wiem wiem ja nie jestem jakimś początkującym już troszkę stron się porobiło i wiem mniej więcej co pozmieniać

    PS: Już wiem jak rozwiązać problem z błędem podczas wczytywania paczek z plikami itp.

    Należy pozmieniać CHMODy plików bo instalator ich nie sprawdza. Jakich folderów to niech się tym zajmą najlepiej zwiastun i ci co się na tym znają.
    Ja zmieniełem admin/components i kilka folderów z katalogu głównego. CHMODy ustawcie na 644, ale lepiej nie ustawiajcie tak jak ja bo to może osłabić ochronę serwisu. Ja jeszcze nie publikuję strony i poczekam aż napiszecie które foldery pozmieniać

    Edytowane: W których folderach chmody pozmieniac
    Ostanio edytowane przez 0fmymind : 27-04-2008 13:56

Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni

Reguły pisania

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz dodawać wypowiedzi
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz poprawiać swoich postów
  •