Wyświetlenie domyślnej treści w sekcji
Wyniki 1 do 9 z 9

Temat: Wyświetlenie domyślnej treści w sekcji

  1. #1
    Nowicjusz
    Dołączył
    22-04-2008
    Wpisy
    14
    Punkty
    10

    Domyślny Wyświetlenie domyślnej treści w sekcji

    Nie wiem, czy tytuł oddaje o co mi chodzi, ale nie potrafię tego sformułować krótko i precyzyjnie. Ale do rzeczy. Otóż chodzi mi o to, aby po kliknięciu w pozycję menu wyświetlającą 'Listę - zawartość sekcji' lub ' Tabelę - artykuły z kategorii' oprócz owej listy wyświetlić zawartość domyślnego artykułu. Nie mam prawdę powiedziawszy pomysłu, żeby zrobić to bez kombinacji alpejskiej.

    Dziękuję za wszelkie wskazówki,

    Pozdrawiam.

  2. Pani Reklamowa
    Pani Reklamowa jest aktywna
    Avatar Panny Google

    Dołączył
    19-08-2010
    Skąd
    Internet
    Postów
    milion
    Pochwał
    setki
  3. #2
    Wiarus
    Dołączył
    14-12-2007
    Wpisy
    2 025
    Punkty
    66

    Domyślny

    domyślny artykuł, jak mniemam będący wstępem, tak ?
    najłatwiej to można zrobić dając opis sekcji w jej ustawieniach. Potem należy ustawić by opis ten był wyświetlany.
    pozdrawiam

  4. #3
    Nowicjusz
    Dołączył
    22-04-2008
    Wpisy
    14
    Punkty
    10

    Domyślny

    Cytat Wysłane przez crazyluki Zobacz wiadomość
    najłatwiej to można zrobić dając opis sekcji w jej ustawieniach. Potem należy ustawić by opis ten był wyświetlany.
    pozdrawiam
    Zgadza się. Tyle tylko, że mi chodzi o to, aby cms automatycznie przeszedł do danej sekcji/kategorii - co ma swoje odzwierciedlenie np. w pathway'u.

    Pozdrawiam!

  5. #4
    Wiarus
    Dołączył
    20-11-2007
    Wpisy
    2 924
    Punkty
    51

    Domyślny

    piotrofff: Czy ty aby na pewno wiesz co chcesz zrobić??? Coś mi się wydaje albo kręcisz za mocno ;) albo sam nie wiesz jak to ma wyglądać?

    A swoją droga aby nie wykonywać "kombinacji alpejskiej" mozesz zamiast dobrej podpowiedzi crazyluki wykorzystać też np. właśny moduł który ustawisz aby wyswietlał się we wskazanej pozycji menu powyżej tej tabeli czy cego tam potrzebujesz. Moze to nie jest tak proste jak pomysł mojego kolegi ale z pewnością po lekturze podstaw na temat joomla z pomoc.joomla.pl poradzisz sobie z tym problemem.

  6. #5
    Wiarus
    Dołączył
    14-12-2007
    Wpisy
    2 025
    Punkty
    66

    Domyślny

    w treści opisu sekcji możesz umieścić także dowolny kod php, html czy co tam sobie wymyślisz

  7. #6
    Nowicjusz
    Dołączył
    22-04-2008
    Wpisy
    14
    Punkty
    10

    Domyślny

    Cytat Wysłane przez inkos Zobacz wiadomość
    piotrofff: Czy ty aby na pewno wiesz co chcesz zrobić??? Coś mi się wydaje albo kręcisz za mocno ;) albo sam nie wiesz jak to ma wyglądać....

    Wiem aż za dobrze. Za stary koń ze mnie, żeby nie wiedzieć ;) . A pomoc.joomla.pl przewertowałem bardzo dokładnie, tak samo jak extensions.joomla.org i forum.joomla.pl. Niestety, nic nie znalazłem.
    Ostanio edytowane przez piotrofff : 27-04-2008 20:55

  8. #7
    Nowicjusz
    Dołączył
    22-04-2008
    Wpisy
    14
    Punkty
    10

    Domyślny

    Cytat Wysłane przez crazyluki Zobacz wiadomość
    domyślny artykuł, jak mniemam będący wstępem, tak ?

    Nie, chodzi mi o to, aby po wybraniu opcji w menu joomla oprócz 'Tabela - artykuły z kategorii' joomla wyświetliła pierwszy artykuł z pierwszej kategorii.

    Jaśniej nie potrafię wytłumaczyć :eek:

  9. #8
    Senior zwiastun awatar
    Dołączył
    20-09-2005
    Wpisy
    27 315
    Punkty
    1142

    Domyślny

    Nie wyświetli. Lista - tabela artykułów z kategorii to typ treści głównej. Na stronie tylko 1 element może być treścią główną. Jeśli chcesz przegląd artukułów z kategorii z 1 artykułem i odnośnikami do pozostałych skorzystaj z pozycji menu typu przegląd artykułów z kategorii (blog), ustaw wyświetlanie 1 wprowadzenia, 0 wstępów, 9999 odnośników.
    Korzystaj i ciesz się!
    ===============
    Zwiastun
    Biblioteka Elektronicznej Dokumentacji Joomla!

  10. #9
    Nowicjusz
    Dołączył
    22-04-2008
    Wpisy
    14
    Punkty
    10

    Domyślny

    Cytat Wysłane przez zwiastun Zobacz wiadomość
    Nie wyświetli....
    Dziekuje bardzo.

Reguły pisania

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz dodawać wypowiedzi
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz poprawiać swoich postów
  •