Brak strony frontowej
Wyniki 1 do 7 z 7

Temat: Brak strony frontowej

  1. #1
    Bywalec
    Dołączył
    13-01-2007
    Wpisy
    186
    Punkty
    10

    Domyślny Brak strony frontowej

    Zainstalowałem właśnie Joomle 1.5.3 i nie ma nic na frontowej. Daje planszę 404 pochodzącą z tej Joomli. Czym to się różni instalacja od 1.0.x ? Usunąłem katalog installation bo tak bywało że joomla nie daje frontowej wtedy. I nie wiem co się dzieje.

  2. Pani Reklamowa
    Pani Reklamowa jest aktywna
    Avatar Panny Google

    Dołączył
    19-08-2010
    Skąd
    Internet
    Postów
    milion
    Pochwał
    setki
  3. #2
    Przeglądacz
    Dołączył
    22-03-2008
    Wpisy
    80
    Punkty
    14

    Domyślny

    Ponieważ jesteś jak sądzę zaawansowanym użytkownikiem serii 1.0.x to raczej przy tym pozostań lub spróbuj zainstalować 1.5.2 (ewentualnie potem patch).
    Joomla 1.5.x to na razie zabawa dla eksperymentatorów a 1.5.3 ma chyba trochę nieoczekiwanych błędów. Wsparcie w dodatkach też niewielkie choć na tym polu są widoczne zmiany na lepsze.
    Nie wydaje mi się, że jako użytkownik forum mający 73 posty mogłeś coś zepsuć w banalnej instalacji więc zdecydowanie błąd w 1.5.3.
    Pozdrawiam

  4. #3
    Debiutant
    Dołączył
    28-04-2008
    Wpisy
    3
    Punkty
    10

    Domyślny

    Witam, jestem nowym uzytkownikiem i to moje pierwsze kroki z Joomla. Mój wybór padł na instalacje oryginału ze strony www.joomlacode.org Joomla_1.5.3-Stable-Full_Package.
    Po przejściu kroków instalacji przez przeglądarkę internetową, skopiowałam treść pliku configuration.php i wkleiłam do katalogu głównego, usunęłam katalog instalation i mam ten sam problem co kolega, pusta strona - www.rcdrusie.it.pl
    a tak wogóle to dobrze zrobiłam, że na koncie FTP stworzyłam nowy katalog Joomla i dopiero tam wrzuciłam wszystkie pliki instalacyjne, czy to nie spowoduje koniecznosci innego wybierania adresu strony z urzyciem Joomla w któryms miejscu po / ? :o

  5. #4
    Wiarus
    Dołączył
    14-12-2007
    Wpisy
    2 025
    Punkty
    66

    Domyślny

    1. stronę masz w katalogu /Joomla i adres strony powinien wyglądać http://www.rcdrusie.it.pl/Joomla/. Wyskakuje błąd http 500. Skoro to Twoje początki z joomlą polecam - joomlę 1.0.15 ze strony joomla.pl .Do joomla 1.0.x jest dużo więcej poradników. Poradniki są w mojej stopce w pierwszej linijce
    pozdrawiam

  6. #5
    Debiutant
    Dołączył
    28-04-2008
    Wpisy
    3
    Punkty
    10

    Domyślny

    tak coś właśnie przeczuwałam, że przede wszystkim to źle zrobiłam tworząc ten katalog Joomla, usunełam wszystko z serwera i wrzucę jeszcze raz do głównego katalogu, jeśli prblem z widocznością będzie się powtarzał to nie pozostaje mi nic innego jak spróbować instalacji starszej wersji. Jednak wolałabym tą nowszą gdyż znajomy zaczął juz stronę w tej wersji a co dwie głowy to nie jedna .

  7. #6
    Debiutant
    Dołączył
    28-04-2008
    Wpisy
    3
    Punkty
    10

    Domyślny

    No cóż, wyczyściłam, wrzuciłam na nowo do konta webmasterskiego przez FTP, przeprowadziłam instalację, sprawdziłam chmody, wkleiłam plik configuration.php z treścią podaną na końcu instalacji, usunęłam katalog instalation i jestem w punkcie wyjścia. Może ktoś mi pomoże. Idzie długi weekend, trochę czasu wreszcie na zrobienie czegoś a tu taka klapa na sam początek. Czytam i czytam i nie znajduje rozwiązania poza tym aby spróbować starszą wersję.

  8. #7
    Wiarus
    Dołączył
    14-12-2007
    Wpisy
    2 025
    Punkty
    66

    Domyślny

    taak, najlepiej zacznij ze starszą wersją i sprawdź czy masz serwer kompatybilny z joomlą. jak sprawdzić i jak to ocenić - zapraszam na pomoc.joomla.pl
    pozdrawiam

Reguły pisania

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz dodawać wypowiedzi
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz poprawiać swoich postów
  •