bind.tgz - co to? wirus?
Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Wyniki 1 do 10 z 11

Temat: bind.tgz - co to? wirus?

  1. #1
    Bywalec
    Dołączył
    18-03-2006
    Wpisy
    126
    Punkty
    10

    bind.tgz - co to? wirus?

    W głównym katalogu joomli znalazłem coś takiego:
    bind.tgz (pojemność plikiu:62 272)
    - ściągnąłem na kompa i widzę, że zawiera pliki:
    ken
    proc
    prox
    run
    xh
    - nie mają rozszerzenia.
    Co to jest? Czy to jakiś wirus? Po otwarciu plików wordpadem widzę dziwne symbole ale też i pewne ścieżki do dysków, dziwne opisy.
    Jeśli to wirus, coś zamulające joomle, to jak ktoś mógł to wgrać mi do głównego katalogu domeny?

  2. Pani Reklamowa
    Pani Reklamowa jest aktywna
    Avatar Panny Google

    Dołączył
    19-08-2010
    Skąd
    Internet
    Postów
    milion
    Pochwał
    setki
  3. #2
    Wiarus
    Dołączył
    14-12-2007
    Wpisy
    2 025
    Punkty
    66

    Domyślny

    1. jaka joomla?
    2. jakie dodatki?
    3. jakie przedsięwziąłeś kroki żeby zabezpieczyć się przed włamaniem?

    koniecznie napisz jakie masz wersje dodatków (z adnotacją czy aktualne)

    jeśli sam tego nie wgrałeś - no to jest problem prawdopodobnie ktoś to wgrał w niecnych celach - poczytaj co trzeba teraz zrobić o tutaj http://www.pomoc.joomla.pl/component...,75/Itemid,53/

  4. #3
    Bywalec
    Dołączył
    18-03-2006
    Wpisy
    126
    Punkty
    10

    Domyślny

    j 1.0.13 pl (admin-eng).
    dodatki - pomost j-p.
    generalnie serwery są b.dobre - premedia.info, nie mialem wcześniej włamów, korzystam długo.
    Strona działa! Bez zakłóceń. Jednak ja tego pliku świadomie nie wgrałem. Jak ktoś chce mogę przesłać - juz go przeglądałem, jak pisałem wcześniej, nie jest to żaden instalator wirusa - przeglądałem notatnikiem. W treści jest wiele dziwnych rzeczy, moze znający się na serwerach coś powiedzą - oto fragmenty dających się rozczytać literami kodu jednego z plików w bind.tgz, wyboldowałem najbardziej podejrzane rzeczy:
    libc.so.6 strcpy waitpid ioctl stdout execve memcpy perror dup2 socket select fflush bzero setpgid accept write kill bind chdir memchr signal read strncmp htonl listen fork sprintf htons exit _IO_stdin_used __libc_start_main strlen open vhangup setsid close __gmon_start__ GLIBC_2.0

    pqrstuvwxyzabcde 0123456789abcdef /dev/ptmx /dev/pty /dev/tty /usr/sbin/httpd -k start -DSSL socket bind listen karcis ngopi nang MBAK MUT .., no = %d
    By ken
    / /dev/null sh -i HOME=%s Can't fork pty, bye!
    /bin/sh ?? mbakmut --++ Selamat Anda Mendapat Satu Gelas Kopi ++--


    GCC: (GNU) 3.3.1 (SuSE Linux) GCC: (GNU) 3.3.1 (SuSE Linux) GCC: (GNU) 3.3.1 (SuSE Linux) GCC: (GNU) 3.3.1 (SuSE Linux) GCC: (GNU) 3.3.1 (SuSE Linux) GCC: (GNU) 3.3.1 (SuSE Linux) GCC: (GNU)

    /usr/src/packages/BUILD/glibc-2.3/cc/csu/crtn.S /usr/src/packages/BUILD/glibc-2.3/csu GNU AS 2.14.90.0.5

    short unsigned int unsigned char /usr/src/packages/BUILD/glibc-2.3/csu short int long long int long long unsigned int _IO_stdin_used GNU C 3.3.1 (SuSE Linux) __libc_csu_fini size_t __init_array_end __init_array_start elf-init.c __fini_array_end __libc_csu_init __fini_array_start size ! X .symtab .strtab .shstrtab .interp .note.ABI-tag .hash .dynsym .dynstr .gnu.version .gnu.version_r .rel.dyn .rel.plt .init .text .fini .rodata .data .eh_frame .dynamic .ctors .dtors .jcr .got .bss .comment .debug_aranges .debug_pubnames .debug_info .debug_abbrev .debug_line .debug_frame .debug_str .debug_ranges

    <command line> /usr/src/packages/BUILD/glibc-2.3/cc/config.h <built-in> abi-note.S /usr/src/packages/BUILD/glibc-2.3/cc/csu/abi-tag.h init.c /usr/src/packages/BUILD/glibc-2.3/cc/csu/crti.S /usr/src/packages/BUILD/glibc-2.3/cc/csu/defs.h initfini.c call_gmon_start crtstuff.c __CTOR_LIST__ __DTOR_LIST__ __JCR_LIST__ p.0 completed.1 __do_global_dtors_aux frame_dummy __CTOR_END__ __DTOR_END__ __FRAME_END__ __JCR_END__ __do_global_ctors_aux /usr/src/packages/BUILD/glibc-2.3/cc/csu/crtn.S ken.c elf-init.c cb_shell _DYNAMIC write@@GLIBC_2.0 hangout close@@GLIBC_2.0 sig_child _fp_hw perror@@GLIBC_2.0 fork@@GLIBC_2.0 signal@@GLIBC_2.0 fflush@@GLIBC_2.0 __fini_array_end select@@GLIBC_2.0 htonl@@GLIBC_2.0 __dso_handle __libc_csu_fini execve@@GLIBC_2.0 memchr@@GLIBC_2.0 accept@@GLIBC_2.0 sc _init listen@@GLIBC_memcpy@@GLIBC_2.0 open@@GLIBC_2.0 bzero@@GLIBC_2.0 exit@@GLIBC_2.0 passwd _edata __i686.get_pc_thunk.bx _GLOBAL_OFFSET_TABLE_ _end ioctl@@GLIBC_2.0 htons@@GLIBC_2.0 __init_array_start _IO_stdin_used kill@@GLIBC_2.0 sprintf@@GLIBC_2.0 __data_start socket@@GLIBC_2.0 _Jv_RegisterClasses read@@GLIBC_2.0 __gmon_start__ strcpy@@GLIBC_2.0

    0,9)=@s16;r(0,9);0;65535; signed char:t(0,10)=@s8;r(0,10);-128;127; unsigned char:t(0,11)=@s8;r(0,11);0;255; float:t(0,12)=r(0,1);4;0; double:t(0,13)=r(0,1);8;0; long double:t(0,14)=r(0,1);12;0; complex int:t(0,15)=s8real0,1),0,32;imag0,1),32,32;; complex float:t(0,16)=r(0,16);8;0; complex double:t(0,17)=r(0,17);16;0; complex long double:t(0,18)=r(0,18);24;0; __builtin_va_list:t(0,19)=*(0,20)=(0,20) ../include/libc-symbols.h /usr/src/bs/BUILD/glibc-2.2.2/build-i386-linux/config.h ../sysdeps/gnu/_G_config.h ../sysdeps/unix/sysv/linux/bits/types.h ../include/features.h ../include/sys/cdefs.h ../misc/sys/cdefs.h /usr/lib/gcc-lib/i386-redhat-linux/2.96/include/stddef.h size_t:t(8,1)=(0,4) __u_char:t(4,1)=(0,11) __u_short:t(4,2)=(0,9)

    .symtab .strtab .shstrtab .interp .note.ABI-tag .hash .dynsym .dynstr .gnu.version .gnu.version_r .rel.got .rel.plt .init .plt .text .fini .rodata .data .eh_frame .ctors .dtors .got .dynamic .sbss .bss .stab .stabstr .comment

    initfini.c gcc2_compiled. call_gmon_start init.c crtstuff.c p.0 __DTOR_LIST__ completed.1 __do_global_dtors_aux __EH_FRAME_BEGIN__ fini_dummy object.2 frame_dummy init_dummy force_to_data __CTOR_LIST__ __do_global_ctors_aux __CTOR_END__ __DTOR_END__ __FRAME_END__ pro.c execl@@GLIBC_2.0 _DYNAMIC __register_frame_info@@GLIBC_2.0 _fp_hw _init __deregister_frame_info@@GLIBC_2.0 _start __bss_start main __libc_start_main@@GLIBC_2.0 strcat@@GLIBC_2.0 data_start _fini __cxa_finalize@@GLIBC_2.1.3 exit@@GLIBC_2.0 _edata _GLOBAL_OFFSET_TABLE_ _end _IO_stdin_used fake __data_start __gmon_start__ strcpy@@GLIBC_2.0

    __gmon_start__ libpthread.so.0 pthread_attr_init connect pthread_create system recvfrom send accept pthread_attr_setstacksize sendto pthread_mutex_unlock pthread_self pthread_mutex_destroy pthread_mutex_lock __errno_location pthread_mutex_init pthread_attr_setdetachstate fcntl close libc.so.6 strcpy stdout strerror __ctype_b __strtol_internal usleep getpid memcpy perror malloc socket fflush strncasecmp fprintf bind __deregister_frame_info setsockopt fseek strstr rand signal openlog realloc __strdup listen sscanf gettimeofday localtime srand time poll syslog shutdown gethostbyname sprintf fclose getpeername stderr fopen _IO_stdin_used gmtime daemon __libc_start_main strchr __register_frame_info free getsockname GLIBC_2.1

    HTTP/1.0 403 Forbidden
    Proxy-Connection: close

    <pre> HTTP/1.0 407 Proxy Authentication Required
    Proxy-Connection: keep-alive
    Content-Length: 0
    Proxy-Authenticate: NTLM HTTP/1.0 407 Proxy Authentication Required
    Proxy-Authenticate: basic realm="proxy"

    <html><head><title>407 Proxy Authentication Required</title></head>
    <body><h2>407 Proxy Authentication Required</h2><h3>Access to requested resource disallowed by administrator or you need valid username/password to use this resource</h3></body></html>
    HTTP/1.0 403 Forbidden
    Proxy-Connection: close

    <html><head><title>403 Access Denied</title></head>
    <body><h2>403 Access Denied</h2><h3>Access control list denies you to access this resource</body></html>
    HTTP/1.0 404 Not Found
    Proxy-Connection: close

    <html><head><title>404 Not Found</title></head>
    <body><h2>404 Not Found</h2><h3>File not found</body></html>
    HTTP/1.0 200 Connection established

    HTTP/1.0 200 Connection established

    HTTP/1.0 407 Proxy Authentication Required
    Proxy-Authenticate: Basic realm="proxy"

    <html><head><title>407 Proxy Authentication Required</title></head>
    <body><h2>407 Proxy Authentication Required</h2><h3>Access to requested resource disallowed by administrator or you need valid username/password to use this resource</h3></body></html>
    HTTP/1.0 500 Internal Error

    <html><head><title>500 Internal Error</title></head>
    <body><h2>500 Internal Error</h2><h3>Internal proxy error during processing your request</h3></body></html>
    HTTP/1.0 502 Bad Gateway

    <html><head><title>502 Bad Gateway</title></head>
    <body><h2>502 Bad Gateway</h2><h3>Host Not Found or connection failed</h3></body></html>
    HTTP/1.0 400 Bad Request

    <html><head><title>400 Bad Request</title></head>
    <body><h2>400 Bad Request</h2></body></html>
    %2x %5C%22 %ff %%%.2x CONNECT http:// ftp:// GET PUT POST HEAD proxy-connection: connection: keep-alive Host: http://%s%s content-length <pre><hr>
    <hr> I RETR LIST <DIR> ---------- DIR LINK <A HREF=" -> "> &lt; &gt; </A> </A> HTTP/1.0 200 OK
    Content-Type: text/html
    Proxy-Connection: keep-alive
    Content-Length: %d

    Proxy-Connection Connection %s: Keep-Alive
    Proxy-Authorization Authorization %s: basic %.32s:%.64s
    proxy- Keep-Alive Close %s: %s
    -a - anonymous proxy
    -a1 - anonymous proxy with random client IP spoofing
    -d go to background (daemon)
    -fFORMAT logging format (see documentation)
    -l log to stderr
    -lFILENAME log to FILENAME
    -bBUFSIZE size of network buffer (default 4096 for TCP, 16384 for UDP)
    -l@IDENT log to syslog IDENT
    -t be silenT (do not log service start/stop)
    -iIP ip address or internal interface (clients are expected to connect)
    -eIP ip address or external interface (outgoing connection will have this)
    a Usage: %s options
    Available options are:
    %s -pPORT - service port to accept connections
    %s Example: %s -i127.0.0.1

    %s socket() setsockopt() bind(): %s listen(): %s Accepting connections [%u/%u]

    Warning: too many connected clients (%d/%d) poll(): %s/%d accept(): %s Memory Allocation Failed pthread_create(): %s Exiting thread äÂ*ÂŘ (c)2000-2006 3APA3A, Vladimir Dubrovin & Security.Nnov
    Documentation and sources: http://www.security.nnov.ru/soft/3proxy/
    Please read license agreement in 'copying' file.
    You may not use this program without accepting license agreement %u.%u.%u.%u G%y%m%d%H%M%S.%. %p %E %U %C:%c %R:%r %O %I %h %T %.2d %.4d %.10u %u %.3u %+.2d%.2u - %.03d %hu %lu %d

    #!/bin/sh
    ./proc "/usr/local/apache/bin/httpd -DSSL" prox -d -a -p8889

    jest to bind.tgz - tgz to chyba rozszerzenie linuxa?
    po otwarciu winrarem: w środku jest folder "pro" a w nim wymienione wyżej pliki
    Ostanio edytowane przez prezes : 28-04-2008 04:08

  5. #4
    Bywalec
    Dołączył
    18-03-2006
    Wpisy
    126
    Punkty
    10

    Domyślny

    No i ktoś się włamał - wymienił mój plik index.php na własny - plik z treścią "love sendy". Oczywiście nic więcej nie naszkodził, a mając backup lokalny, nadpisałem plik i serwis znów działa. Ale jak to możliwe, że ktoś to zrobił? Wiele razy słyszałem o takich nadpisaniach plików i nie wiem do tej pory, jak ludzie to robią - i czy, jeśli chcieliby, mogli wyczyścić całą joomlę z katalogami?
    Ostanio edytowane przez prezes : 30-04-2008 12:29

  6. #5
    Wiarus
    Dołączył
    14-12-2007
    Wpisy
    2 025
    Punkty
    66

    Domyślny

    cześć! tak podejrzewałem że to włamanie
    http://www.pomoc.joomla.pl/component...,75/Itemid,53/ poczytaj tutaj dwa artykuły przetłumaczone przeze mnie "Witryna po włamaniu" oraz "Ochrona przed włamaniem". zastosuj się do wszystkich instrukcji. gdzie masz hosting ?

  7. #6
    kurtz
    Gość

    Domyślny

    no cacy artykuły ;)

  8. #7
    Wiarus
    Dołączył
    14-12-2007
    Wpisy
    2 025
    Punkty
    66

    Domyślny

    miałem jeszcze jeden tłumaczyć ( w sumie przetłumaczył go prawie połowę) ale doszedłem do wniosku że powiela treści z dwóch poprzednich + stara się skłonić ludzi do zgłaszania błędów Joomla Core

  9. #8
    kurtz
    Gość

    Domyślny

    dwa to i tak wielkie szczęście ;)

  10. #9
    Bywalec
    Dołączył
    18-03-2006
    Wpisy
    126
    Punkty
    10

    Domyślny

    dzięki wielkie, mam nadzieję, że znajdę tam odpowiedź na pytanie pt" jak oni to robią, że wgrywają mi w główny katalog jakikolwiek plik lub nadpisują istniejący" mimo... prawidłowych chmodów!

  11. #10
    Wiarus
    Dołączył
    14-12-2007
    Wpisy
    2 025
    Punkty
    66

    Domyślny

    raczej nie uzyskasz odpowiedzi jak oni to robią
    uzyskasz odpowiedź na pytanie : czego zapomniałem zrobić, co powinienem robić i dlaczego poprawne chmody to nie wszystko. Przeczytaj artykuły (i jakbyś mógł) wypisz jakie błędy popełniłeś. tak ku przestrodze innym. prezes: nie ma sie czego wstydzić - każdy popełnia błedy, sztuką jest otwarcie się do nich przyznać

Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni

Reguły pisania

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz dodawać wypowiedzi
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz poprawiać swoich postów
  •