Jak stworzyc katalog dla nowego uzytkownika
Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Wyniki 1 do 10 z 12

Temat: Jak stworzyc katalog dla nowego uzytkownika

  1. #1
    Nowicjusz
    Dołączył
    17-04-2008
    Wpisy
    30
    Punkty
    10

    Domyślny Jak stworzyc katalog dla nowego uzytkownika

    Witam!!!Mam pytanie!!! Jak mozna zmodyfikowac komponent do rejestracji na stronce tak aby po zarejestrowaniu utworzone zostaly np dwa katalogi na serwerze ktore beda mialy nazwy np "loginuzytkownika1, login uzytkownika2"
    Prosciej jakie polecenie w php tworzy katalog na serwerze!!!i czy wogole to jest mozliwe!!!

  2. Pani Reklamowa
    Pani Reklamowa jest aktywna
    Avatar Panny Google

    Dołączył
    19-08-2010
    Skąd
    Internet
    Postów
    milion
    Pochwał
    setki
  3. #2
    Wiarus
    Dołączył
    14-12-2007
    Wpisy
    2 025
    Punkty
    66

    Domyślny

    hej! ogólnie - jest to możliwe, wystarczy przy formularzu rejestracji dodać pare lini kodu. Ale pytanie jest - po co Ci te katalogi ? do galerii zdjęć, do tego by każdy użytkownik miał własne pliki, czy do czego? Bo żeby stworzyć sam katalog to podejrzewam że kod nie zajął by więcej niż jednej lini. Odpisz a postaram się Ci pomóc. ostatnio znalazłem fajny komponent dzięki któremu każdy z użytkowników może dzielić się z innymi swoimi plikami jak będziesz zainteresowany -pisz.

    a tak poza tym - pisz nie używając nadmiernych ilości wykrzykników.

    http://pl2.php.net/mkdir takie polecenie tworzy katalog. do tego dodajesz zmienną która przechowuje adres strony pare slashy, nazwa użytkownika i już masz stworzony katalog dla użytkownika
    pozdrawiam

  4. #3
    Nowicjusz
    Dołączył
    17-04-2008
    Wpisy
    30
    Punkty
    10

    Domyślny

    Witam! Chodzi mi o to zeby dla kazdego uzytkownika byly tworzone trzy katalogi do ktoych potem bedzie mogl ladowac zdjecia!

  5. #4
    kurtz
    Gość

    Domyślny

    a zapanujesz póżniej nad tymi katalogami ? przy 100 użyszkodnikach to jest 300 folderów - a co dalej ?

  6. #5
    Nowicjusz
    Dołączył
    17-04-2008
    Wpisy
    30
    Punkty
    10

    Domyślny

    Cytat Wysłane przez icek_klezmer Zobacz wiadomość
    a zapanujesz póżniej nad tymi katalogami ? przy 100 użyszkodnikach to jest 300 folderów - a co dalej ?
    Wiem ze jest to duzo ale nie mam jak inaczej tego rozwiazac! mysle ze docelowo bedzie to okolo 300 uzytkownikow czyli 900 folderow, sporo ale inaczej sie nie da!Kazdy uzytkownik musi miec wlasnie te trzy katalogi!

  7. #6
    Wiarus
    Dołączył
    14-12-2007
    Wpisy
    2 025
    Punkty
    66

    Domyślny

    sam katalog i miejsce użytkownika można stworzyć używając tego
    http://extensions.joomla.org/compone...774/Itemid,35/
    dzięki temu Twoi użytkownicy będą mogli zarządzać plikami. niestety nie będzie to galeria. Podejrzewam że dałoby się przerobić żeby w katalogu użytkownika były 3 foldery. Czy to jest to o co Ci chodzi? kurcze, nie mam pojęcia jak pod to galerię zdjęć podpiąć. Nie wiem czy zdajesz sobie sprawę, ale galeria zdjęć to wszystkie pliki graficzne w trzech rozmiarach i trzech folderach. czyli zamiast 900folderów - 2700folderów. Ja już sobie tego nie wyobrażam.
    pozdrawiam

  8. #7
    Nowicjusz
    Dołączył
    17-04-2008
    Wpisy
    30
    Punkty
    10

    Domyślny

    Galerie mam juz gotowa tylko ze ona wyswietla fotki z istniejacych juz katalogow a ja chce zeby katalogi byly tworzone dla kazdego uzytkownika osobno przy rejestracji!!!
    Wiem ze potrzebne sa trzy foldery do obslugi galerii dlatego wlasnie chce aby dla kazdego uzytkownika tworzyly sie trzy foldery!W jednym beda zdjecia w oryginalnym rozmiarze a w pozostalych beda odpowiednio pomniejszone(zeby miec miniaturki itp) A wiec bedzie tak jak mowilem 900 folderow.
    crazyluky dzieki za ten link moze sie przydac, zaraz bede testowal ten komponent!
    ale chyba jednak sprobuje tez z tym mkdir()

  9. #8
    Wiarus
    Dołączył
    14-12-2007
    Wpisy
    2 025
    Punkty
    66

    Domyślny

    Innymi słowy - potrzebujesz galerię zdjęć dla każdego użytkownika tak ? nie można było tak od razu napisać? Pony gallery i każdy użytkownik może mieć własną galerię zdjęć.
    Pozdrawiam
    Łukasz
    ps. nie jestem pewien czy dobrze zrozumiałem Twoje intencje

  10. #9
    Nowicjusz
    Dołączył
    17-04-2008
    Wpisy
    30
    Punkty
    10

    Domyślny

    Cytat Wysłane przez crazyluki Zobacz wiadomość
    Innymi słowy - potrzebujesz galerię zdjęć dla każdego użytkownika tak ? nie można było tak od razu napisać? Pony gallery i każdy użytkownik może mieć własną galerię zdjęć.
    Pozdrawiam
    Łukasz
    ps. nie jestem pewien czy dobrze zrozumiałem Twoje intencje
    Nie no nie do konca! wlasciwie wogole nie o to chodzi! Jeszcze raz, potrzebuje po prostu utworzyc trzy katalogi podczas rejestracji dla kazdego uzytkownika i tyle, wskoczyl tu watek galerii ale tu nie o galerie chodzi, chodzi o stworzenie tych katalogow!

  11. #10
    Wiarus
    Dołączył
    14-12-2007
    Wpisy
    2 025
    Punkty
    66

    Domyślny

    patrzałeś na ten komponent do którego zarzuciłem linkiem?

Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni

Reguły pisania

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz dodawać wypowiedzi
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz poprawiać swoich postów
  •