Instalacja przebiegla pomyślnie i zonk
Wyniki 1 do 9 z 9

Temat: Instalacja przebiegla pomyślnie i zonk

  1. #1
    Przeglądacz
    Dołączył
    24-04-2008
    Wpisy
    45
    Punkty
    10

    Domyślny Instalacja przebiegla pomyślnie i zonk

    Zainstalowalem joomla_1.0.15+JAL i wszystko przebieglo pomyślnie.
    Potem pokazuje sie informacja by usunąć folder z instalacja lub zmienic jego nazwę (w pomocy). Niestety nie mogę tego zrobić bo pokazuje się błąd 503, potem nazwa zmienia się sama (przez nazwą pojawia się szereg cyfr) I dalej nie mogę usunąć tego folderu, ale to już nie problem. Gorzej że gdy chcę wlączyć stronę pojawia się takie coś:

    Warning: require_once(/home/bardakon/public_html/joomla/includes/phpInputFilter/class.inputfilter.php) [function.require-once]: failed to open stream: No such file or directory in /home/bardakon/public_html/joomla/includes/joomla.php on line 79

    Fatal error: require_once() [function.require]: Failed opening required '/home/bardakon/public_html/joomla/includes/phpInputFilter/class.inputfilter.php' (include_path='.:/usr/lib/php:/usr/local/lib/php') in /home/bardakon/public_html/joomla/includes/joomla.php on line 79

    CO zrobic?

    Złe ustawienia serwera to:
    allow_url_fopen WYŁ. (OFF) WŁ. (ON) short_open_tag WYŁ. (OFF) WŁ. (ON)oraz
    max_execution_time (in sec.) 30 WYŁ. (OFF)
    To drugiepróbowałem zmienić w ~httacess zgodnie z poradnikiem wkleiłem tam gdzieś w tekst komendę z poradnika ale nic nie dało. Nie mam pojęcia tez jak mogę użyć pliku php.ini skoro nic nie daje zmiana w tekście tych poleceń z on na off;/
    Ostanio edytowane przez bardakon : 02-05-2008 01:31

  2. Pani Reklamowa
    Pani Reklamowa jest aktywna
    Avatar Panny Google

    Dołączył
    19-08-2010
    Skąd
    Internet
    Postów
    milion
    Pochwał
    setki
  3. #2
    Wiarus
    Dołączył
    14-12-2007
    Wpisy
    2 025
    Punkty
    66

    Domyślny

    zobacz czy podczas kopiowania plików joomla na serwer literki w różnych katalogach plikach nie pozamieniały Ci się na małe
    np w /home/bardakon/public_html/joomla/includes/phpInputFilter/ i innych

  4. #3
    Przeglądacz
    Dołączył
    24-04-2008
    Wpisy
    45
    Punkty
    10

    Domyślny

    Tak, w tym tkwi problem, i niestety dalej tkwi bo teraz już pokazuje sie pierwsza strona ale w panelu admina jest znowu sieczka.
    Nie ma wersji Joomla z wszystkimi małymi literami? Przecież to paranoja widzę że ten problem ma chyba co drugi użytkownik. Teraz już 2 dzień ślęczę i zmieniam te małe literki w najbardziej zakamuflowanych katalogach na dysku.
    A może jest jakiś program ftp na pewno nie zmieniający wielkości liter?? Czy to od serwera zależy?

  5. #4
    Wiarus
    Dołączył
    14-12-2007
    Wpisy
    2 025
    Punkty
    66

    Domyślny

    Tylko i wyłącznie od programu FTP. Pewnie zaznaczyłeś (albo już było zaznaczone) konwertuj na małe literki. Total Commander,flash fxp filezilla i wiele wiele innych umożliwiają poprawne wysłanie plików na serwer. Poza tym nie mów że trzy dni, bo sam też kiedyś poprawiałem małe na duże literki. zajeło mi to max pół godziny. Pozdrawiam

  6. #5
    Wiarus
    Dołączył
    20-11-2007
    Wpisy
    2 924
    Punkty
    51

    Domyślny

    Cytat Wysłane przez bardakon Zobacz wiadomość
    Nie ma wersji Joomla z wszystkimi małymi literami? Przecież to paranoja widzę że ten problem ma chyba co drugi użytkownik. Teraz już 2 dzień ślęczę i zmieniam te małe literki w najbardziej zakamuflowanych katalogach na dysku.
    Nie ma wersji z małymi literami. Zresztą w czym jest problem? Bo to nie problem Joomla tylko uzytkownika ktory nie zwraca uwagi na takie "drobnostki" jak wielkosc liter - bo dla pokolenia łyyndowjs to nie ma znaczenia. ;)

    I to nie jest zadna paranoja. Na Joomla jest wiele stron a przypadki takie jak twój to nie mniej niż promil problemów z instalacjami. Coż jesteś wyjątkowy. ;)

    Zmieniasz ręcznie? Gratuluję samozaparcia. Może lepiej było usunać wszystko i wgrać i zainstalować od nowa albo po prostu wgrać pliki na serwer ale już z małymi i dużymi znakami.

  7. #6
    Wiarus
    Dołączył
    14-12-2007
    Wpisy
    2 025
    Punkty
    66

    Domyślny

    inkos: wbrew pozorom to nie jest tak dużo zmieniania. koło kilkudziesięciu wpisów ( max!). więc to nie jest aż takie duże samozaparcie ale żeby to dwa dni robić:> ?
    pozdrawiam

  8. #7
    Wiarus
    Dołączył
    20-11-2007
    Wpisy
    2 924
    Punkty
    51

    Domyślny

    Samozaparcie jest jeśli można to zrobić o wiele szybciej wgrywając m.in. katalog includes i jeszcze kilka plików.

  9. #8
    Przeglądacz
    Dołączył
    24-04-2008
    Wpisy
    45
    Punkty
    10

    Domyślny

    No dobra czyli to raz zmienia wielkość liter a raz nie?
    Wczoraj robiłem to dość późno dziś kończyłem, ale wystarczy jedno przeoczyć żeby zaczynać od początku! A nie lepiej nie robić zmiennych liter? nie widzę w tym sensu, jak ktoś sie zna to nie potrzebuje pomocy w postaci dużej litery w środku pliku żeby go łatwiej znaleźć.

  10. #9
    Wiarus
    Dołączył
    14-12-2007
    Wpisy
    2 025
    Punkty
    66

    Domyślny

    nie, to nie jest losowa rzecz - te małe litery. jakiego programu używasz do wgrywania plików na ftp? użyj total commandera i jak będziesz miał opcje kopiowania( normalnie , drag & drop ) to odznacz - zamien na małe litery.

Reguły pisania

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz dodawać wypowiedzi
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz poprawiać swoich postów
  •