moduł news i problem ze zdjęciami
Wyniki 1 do 7 z 7

Temat: moduł news i problem ze zdjęciami

  1. #1
    Nowicjusz
    Dołączył
    18-01-2008
    Wpisy
    19
    Punkty
    9

    Domyślny moduł news i problem ze zdjęciami

    Witam!
    Ma dwa problemy ,których nie mogę rozwiązać.

    Pracuje na layoucie Ja Avian II, adres www.kubabejko.co.nr.

    Chciałbym usunąć moduł od newsów, nie wiem w jaki sposób, po usunięciu wszystkich newsów na dole mam napis "There is no item to display" ,którego nie chciałbym mieć.

    A drugim problemem są zdjęcia pokazywane w sliderze. Zobaczcie, gdy odświeżycie stronę, albo włączycie stronę, to pierwsze zdjęcie ,które się pokaże, obojętnie jakie, będzie zmniejszone do rozmiarów ramki,tak ,że będzie się pokazywać całe a każde następna będzie rozciągane do szerokości tej ramki, i przez to później zdjęcia które są pionowe są ucinane do połowy. Jak zrobić żeby slider nie ucinał tych zdjęć tylko pokazywał tak jak to pierwsze zdjęcie dopasowane po odświeżeniu strony.

    Proszę o pomoc. Dziękuję.

  2. Pani Reklamowa
    Pani Reklamowa jest aktywna
    Avatar Panny Google

    Dołączył
    19-08-2010
    Skąd
    Internet
    Postów
    milion
    Pochwał
    setki
  3. #2
    Wiarus
    Dołączył
    20-11-2007
    Wpisy
    2 924
    Punkty
    51

    Domyślny

    Cytat Wysłane przez ptaszny Zobacz wiadomość
    Pracuje na layoucie Ja Avian II, adres www.kubabejko.co.nr.
    Pracujesz na komercyjym - skorzystaj z ich supportu przeciez za to zaplaciles.

    Cytat Wysłane przez ptaszny Zobacz wiadomość
    Chciałbym usunąć moduł od newsów, nie wiem w jaki sposób, po usunięciu wszystkich newsów na dole mam napis "There is no item to display" ,którego nie chciałbym mieć.
    Usunac ten wpis w pliku jezykowym - najprostsze.
    Cytat Wysłane przez ptaszny Zobacz wiadomość
    A drugim problemem są zdjęcia pokazywane w sliderze. Zobaczcie, gdy odświeżycie stronę, albo włączycie stronę, to pierwsze zdjęcie ,które się pokaże,
    Czy problem wystepuje nadal. Przed chwila sprawdzilem strone na IE 6.0 7.0 FF i Operze i nie zauwazylem problemu z wyswietlaniem. No chyba ze zle Cie zrozumialem w takim razie podaj jakies zle i dobre screeny.

  4. #3
    Nowicjusz
    Dołączył
    18-01-2008
    Wpisy
    19
    Punkty
    9

    Domyślny

    chciałbym żeby pokazywał obrazki w taki sposób (pokazuje tak tylko pierwszy obrazek po załadowania lub odświeżeniu strony):

    http://img385.imageshack.us/img385/9315/111pu0.png

    a nie żeby je rozciągał i dopasowywał do szerokości ramki ucinając przy tym zdjęcie, tak jak na tym screenie (tak robi ze wszystkimi):

    http://img385.imageshack.us/img385/6320/222ou3.png

    A co do usunięcia tego napisu w pliku językowym mam teraz _EMPTY_BLOG_. Więc chyba najprostsza metoda nie zadziałała?

  5. #4
    Wiarus
    Dołączył
    20-11-2007
    Wpisy
    2 924
    Punkty
    51

    Domyślny

    Cytat Wysłane przez ptaszny Zobacz wiadomość
    A co do usunięcia tego napisu w pliku językowym mam teraz _EMPTY_BLOG_. Więc chyba najprostsza metoda nie zadziałała?
    Metoda działa tylko lekarz był nieodpowiedni. Nie miałeś usunąć całego pacjenta tylko wyrostek robaczkowy. Rozumiesz tą aluzję? Jeśli nie to dla pewności nie usuwaj całej zmiennej jezykowej tylko jej wartość czyli to co jest w ' ' .

  6. #5
    Nowicjusz
    Dołączył
    18-01-2008
    Wpisy
    19
    Punkty
    9

    Domyślny

    tak to jest kiedy przeniosą kogoś z chirurgii na zakaźne ;] Pacjent zszyty ale są powikłania.. Koniec żartów, usunąłem ten napis, ale mam teraz dwie krechy na dole które oddzielały newsy od reszty i od footer'a. Co zrobić by jedną z nich usunąć? Nie jestem newbie z joomli, po prostu nie wiem gdzie tego szukać..

    I co z tym sliderem, jest jakaś rada?

  7. #6
    Nowicjusz
    Dołączył
    18-01-2008
    Wpisy
    19
    Punkty
    9

    Domyślny

    pomocy!

  8. #7
    Wiarus
    Dołączył
    20-11-2007
    Wpisy
    2 924
    Punkty
    51

    Domyślny

    Cytat Wysłane przez ptaszny Zobacz wiadomość
    pomocy!
    Co do slidera - jak już ci napisalem - korzystasz z platnego szablonu to i skorzystaj z pomocy jego autorow. W koncu za to zaplaciles. Tak bedzie najszybciej.

    Co do tych linii - szukaj w plikach szablonu - zarowno tych .php. jak i .css.

    Najlepiej bedzie jak skorzystasz z wsparcia joomlart.com - autora szablonu.

Reguły pisania

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz dodawać wypowiedzi
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz poprawiać swoich postów
  •