2 problemy
Wyniki 1 do 9 z 9

Temat: 2 problemy

  1. #1
    Nowicjusz
    Dołączył
    04-03-2008
    Wpisy
    11
    Punkty
    10

    Domyślny 2 problemy

    Witajcie, po instalacji J1.5 zetknąłem się z dwoma przykrymi przypadłościami:
    1. Nie mogę wyśrodkować ani wyrównać do prawej tekstu w artykule, zmiany są zapisywane jedynie w edytorze na zapleczu.

    2. Nie mogę zainstalować żadnego rozszerzenia. Po wybraniu pliku do zainstalowania muszę odczekać dłuższą chwilę by zobaczyć biały ekran.

    Proszę o pomoc

    PS (2) - udało mi się jednak zainstalować alternatywny edytor - TMEdit, aczkolwiek to nie rozwiązało mojego pierwszego problemu.
    Ostanio edytowane przez thomas.night : 11-05-2008 12:26

  2. Pani Reklamowa
    Pani Reklamowa jest aktywna
    Avatar Panny Google

    Dołączył
    19-08-2010
    Skąd
    Internet
    Postów
    milion
    Pochwał
    setki
  3. #2
    Nowicjusz
    Dołączył
    04-03-2008
    Wpisy
    11
    Punkty
    10

    Domyślny I po problemie

    Temat (1) załatwiony takimi wpisami w CSS'ie
    Kod:
    table.contentpaneopen {
      width            : 100%;     
      padding          : 0;       
      border-collapse  : collapse; 
      border-spacing   : 0;       
      border-width     : 0;
      margin           : 0; 
      vertical-align   : top;
    }
    Dalej tylko nie wiem dlaczego większość rozszerzeń z oznaczeniem '1.5 Native nie chce mi się zainstalować - wyskakuje pusta strona.

  4. #3
    Senior zwiastun awatar
    Dołączył
    20-09-2005
    Wpisy
    27 315
    Punkty
    1142

    Domyślny

    Ten wpis w arkuszu CSS to pewno jakieś czary mary, bo w sprawie wyśrodkowania czy wyrównania do prawej nie ma "nic do gadania"!
    Korzystaj i ciesz się!
    ===============
    Zwiastun
    Biblioteka Elektronicznej Dokumentacji Joomla!

  5. #4
    Nowicjusz
    Dołączył
    04-03-2008
    Wpisy
    11
    Punkty
    10

    Domyślny

    Zaiste będąc adminem ma Pan kolosalny staż w tym temacie, aczkolwiek niech Pan się (w miarę możliwości i czasu) przyjrzy oficjalnej wersji J1.5.3 z przykładowymi danymi.
    Próba wyśrodkowania (bądź wyrównania do prawej) czegokolwiek w artykule nawet na domyślnym szablonie kończy się fiaskiem.

    Pisząc z pozycji pokory śmiem jedynie twierdzić, że dzięki takiemu oto skrawkowi CSSa wszystko działa jak należy.

    Z wyrazami szacunku
    'Korzystaj i ciesz się'



    PS: Wracając do konstruktywnej dyskusji prosiłbym (w miarę możliwości) o rzucenie światła na temat instalacji rozszerzeń.

  6. #5
    Senior zwiastun awatar
    Dołączył
    20-09-2005
    Wpisy
    27 315
    Punkty
    1142

    Domyślny

    Nie rozumiem, z czym i po co Pan dyskutuje. W przytoczonym fragmencie CSS nie ma żadnej reguły, która w jakikolwiek sposób może wpływać na możliwość wyrównywania tekstu do lewej, prawej, środka... Ani stanowiącej taką możliwość, ani uchylającej reguły uniemożliwiające takie wyrównywanie (bo ich nie ma w arkuszach CSS obu domyślnych szablonów).

    Pomijam przy tym zupełnie, że test na 3 instalacjach nie potwierdza Pańskiego doświadczenia - wyrównanie do prawej czy do środka następuje bez specjalnych zabiegów - wystarczy klikną w edytorze standardową ikonkę (a to, że kod nie jest zgodny ze standardami, to inna kwestia ).

    W drugiej kwestii - jeden wątek - jeden temat, ale uprzedzam - ilość dostarczonych rzez Pana informacji jest tak "ogromna", że prośbę o wyjaśnienie można jedynie zignorować. Proszę sobie poczytać, co powinien zawierać post, aby można liczyć na odpowiedź.
    Zwłaszcza na konstruktywną!
    Korzystaj i ciesz się!
    ===============
    Zwiastun
    Biblioteka Elektronicznej Dokumentacji Joomla!

  7. #6
    Nowicjusz
    Dołączył
    04-03-2008
    Wpisy
    11
    Punkty
    10

    Domyślny

    Nie rozumiem, z czym i po co Pan dyskutuje.
    Jeśli chodzi o ścisłość podałem rozwiązanie postawionego przez siebie problemu... sam przerwał Pan mój monolog zaczynając dyskusję.

    Pomijam przy tym zupełnie, że test na 3 instalacjach nie potwierdza Pańskiego doświadczenia
    To zrozumiałe, wcale nie twierdzę, że posiadam takowe w tym temacie.

    [...]wyrównanie do prawej czy do środka następuje bez specjalnych zabiegów - wystarczy klikną w edytorze standardową ikonkę (a to, że kod nie jest zgodny ze standardami, to inna kwestia ). [...]
    Powtarzam, kliknięcie w ową standardową ikonkę nie dawało rezultatu na stronie frontowej, efekt takiego działania był widoczny tylko w edytorze na zapleczu. Po zastosowaniu CSSa zaczęło działać i tyle.

    Nie dość, że człowiek dzieli się rozwiązaniem to jeszcze musi usłyszeć że 'to nie będzie działać' ehh

    Wracając do drugiego problemu nr 2.... problem rozwiązany, przyczyną były źle ustawione CHMODy dla katalogów.
    Ostanio edytowane przez thomas.night : 12-05-2008 08:50

  8. #7
    Senior zwiastun awatar
    Dołączył
    20-09-2005
    Wpisy
    27 315
    Punkty
    1142

    Domyślny

    Cytat Wysłane przez thomas.night Zobacz wiadomość

    Nie dość, że człowiek dzieli się rozwiązaniem to jeszcze musi usłyszeć że 'to nie będzie działać' ehh
    .
    Dzielić się można i trzeba rozwiązaniami, a nie bzdurami!
    Korzystaj i ciesz się!
    ===============
    Zwiastun
    Biblioteka Elektronicznej Dokumentacji Joomla!

  9. #8
    Nowicjusz
    Dołączył
    04-03-2008
    Wpisy
    11
    Punkty
    10

    Domyślny

    Historia zweryfikuje . . .

  10. #9
    Wiarus
    Dołączył
    20-11-2007
    Wpisy
    2 924
    Punkty
    51

    Domyślny

    Bez ciśnień Panowie - szkoda zdrowia. Wątek można uznać za zakończony.

Reguły pisania

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz dodawać wypowiedzi
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz poprawiać swoich postów
  •