Instalacja widżetów tzw. social bookmark - Strona 2
Strona 2 z 3 PierwszyPierwszy 123 OstatniOstatni
Wyniki 11 do 20 z 22

Temat: Instalacja widżetów tzw. social bookmark

  1. #11
    Debiutant
    Dołączył
    30-06-2009
    Wpisy
    9
    Punkty
    10

    Domyślny

    Ja mam takie pytanko w temacie. Czy wiecie może jak zmodyfikować taki plugin żeby zamiast meta description strony na facebook'u pojawiała się treść artykułu? Zauważyłem, że np na serwisach postawionych na wordpress tak to działa a na joomli pokazuje się tylko tytuł, link i meta opis strony. Ma ktoś jakieś pomysły ew. wskazówki jak z tym pokombinować?

  2. Pani Reklamowa
    Pani Reklamowa jest aktywna
    Avatar Panny Google

    Dołączył
    19-08-2010
    Skąd
    Internet
    Postów
    milion
    Pochwał
    setki
  3. #12
    Senior moje awatar
    Dołączył
    08-01-2008
    Skąd
    Silesia
    Wpisy
    6 057
    Punkty
    188

    Domyślny

    Zależy jak plugin/moduł generuje link to raz, a dwa to nieraz tak bywa, że metadane są pobierane dodatkowo mimo iż, nie było ich w linku.
    Webdeveloper do usług ;)

  4. #13
    Debiutant
    Dołączył
    30-06-2009
    Wpisy
    9
    Punkty
    10

    Domyślny

    No zgodzę się. Ale jak to zrobić, żeby zamiast meta danych pokazywała się treść artykułu? Jak taki link powinien wyglądać? Chociaż jak tak myślę to chyba nie od konstrukcji linka zależy bo na wordpress'ie jak wrzucisz link wyglądający przykładowo w ten sposób:

    Kod:
    www.nazwa-domeny.pl/?p=14238
    To poza tytułem artykułu wrzuca się podany link oraz właśnie treść a jak widać w linku zbyt wielu informacji nie ma

  5. #14

    Domyślny

    Nie wiem jak to zrobić, ale zauważyłem, że np. na pobieranie zdjęć z artykułu wpływ ma włączenie adresów SEF. Też mnie denerwują te meta tagi zamiast choćby fragmentu artykułu

  6. #15
    Senior moje awatar
    Dołączył
    08-01-2008
    Skąd
    Silesia
    Wpisy
    6 057
    Punkty
    188

    Domyślny

    @filek, mam na kilku serwisach "dodaj do przyciski", mam też włączone proste adresy z mod_rewrite i działa bez problemów, jeśli korzystasz z prostych adresów bez mod_rewrite to może nie działać (a może działać - z tym różnie bywa) to raz, a dwa ścieżka do pliku w kodzie strony musi być pełna, czyli zaczynać się od adresu www strony.

    @NooCniK, to zmień dodatek/moduł, który używasz na inny.
    Webdeveloper do usług ;)

  7. #16
    Debiutant
    Dołączył
    30-06-2009
    Wpisy
    9
    Punkty
    10

    Domyślny

    @moje no właśnie kilka testowałem i w każdym tak samo to wygląda. Najbardziej mnie zastanowiła różnica przy wrzuceniu linka joomlowego i wordpressowego. Już nawet nie przez pluginy itd. Ta różnica jest widoczna nawet jak z palca na profilu wrzucisz link metodą ctrl+c / ctrl+v. Dlatego postanowiłem zapytać tu bo może ktoś ten temat ogarnął i jakieś spostrzeżenia ma ;)

  8. #17
    Senior moje awatar
    Dołączył
    08-01-2008
    Skąd
    Silesia
    Wpisy
    6 057
    Punkty
    188

    Domyślny

    A sprawdzałeś moduł/plugin Sexy Bookmarks (jakoś tak się zwie)?
    Ostanio edytowane przez moje : 11-08-2010 13:40
    Webdeveloper do usług ;)

  9. #18
    Debiutant
    Dołączył
    30-06-2009
    Wpisy
    9
    Punkty
    10

    Domyślny

    Do przed chwilą nie Też tak samo się zachowuje. Tytuł, link i meta dane. Tak mnie właśnie naszło. Czy jest w joomli możliwość wrzucenia treści np. intra w metadane? Bo jeśli jest, to jakoś się to ogarnie.

  10. #19
    Senior moje awatar
    Dołączył
    08-01-2008
    Skąd
    Silesia
    Wpisy
    6 057
    Punkty
    188

    Domyślny

    W Joomla możesz umieszczać tytuł w metadanych.
    Webdeveloper do usług ;)

  11. #20
    Debiutant
    Dołączył
    30-06-2009
    Wpisy
    9
    Punkty
    10

    Domyślny

    I w artykule jest opcja ręcznego wpisania meta-desc. Pytanie gdzie konkretnie znaleźć widok edycji artykułu. Tam można by to zmodyfikować żeby z automatu w meta decription wrzucało np. intro text. Jak to zrobimy to jesteśmy w domu heh

Strona 2 z 3 PierwszyPierwszy 123 OstatniOstatni

Reguły pisania

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz dodawać wypowiedzi
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz poprawiać swoich postów
  •