Koszt wysylki paczki a rodzaj platnosci
Wyniki 1 do 2 z 2

Temat: Koszt wysylki paczki a rodzaj platnosci

  1. #1
    Przeglądacz Kietna Qu'Tak awatar
    Dołączył
    17-03-2008
    Skąd
    NewPort City
    Wpisy
    43
    Punkty
    12

    Domyślny Koszt wysylki paczki a rodzaj platnosci

    Witam! Korzystam z ViruteMart v1.1.0, ale mam problem z polaczeniem platnosci za pobraniem (dopiero gdy paczka dotrze klient placi) i przelewem (najpierw klient placi i dopiero dostaje paczke). Roznica jest w cenie (3,5 zl drozej za pobraniem w przypadku paczki ekonomicznej i 4zl w przypadku priorytetowej paczki). Dokladne koszty wzgledem wagi sa takie dla poczty polskiej:

    Ceny przesyłek płatnych przelewem przed wysyłką (bez pobrania):
    E do 1 kg – 6,5 zł
    E do 2 kg – 8 zł
    P do 1 kg – 8 zł
    P do 2 kg – 9,5 zł
    Ceny przesyłek płatnych za pobraniem (przy odbiorze):
    E do 0,5 kg – 8 zł
    E do 1 kg – 10 zł
    E do 2 kg – 11,5 zł
    P do 0,5 kg – 10 zł
    P do 1 kg – 12 zł
    P do 2 kg – 13,5 zł
    (gdzie E-ekonomiczna; P-priorytet)

    Czy kos moglby mi podpowiedziec jak rozlokowac te platnosci? Wiem, jak ustalic cene paczki wzgledem wagi, ale nie wiem jak potem sprawic, aby przy wyborze platnosci (Przelew lub Za pobraniem/Przy odbiorze) cena sie zmienila... Bo problem polega na tym, ze moglbym ustalic speedytora "Poczta Polska", ceny paczki zaleznie od wagi i rabaty (sztucznie na plusie) zaleznie od wysylki (za odbiorem mialyby dodatkowe + kilka zlotych). Ale problem polega na tym, ze rozne sa doplaty dla paczki ekonomicznej (+3,5zl wzgledem przelewu) i priorytetu (+4zl). Moglby ktos zaproponowac jak rozwiazac taka kwestie, aby cena paczki byla automatyczna zaleznie od wagi i rodzaju wysylki (priorytet/ekonomicznie) oraz zeby klient mial mozliwosc wyboru rodzaju platnosci (przelew/przy odbiorze)?
    Ostanio edytowane przez Kietna Qu'Tak : 23-05-2008 20:28

  2. #2
    Przeglądacz nastrychu awatar
    Dołączył
    28-04-2006
    Wpisy
    71
    Punkty
    11

    Domyślny

    Cytat Wysłane przez Kietna Qu'Tak Zobacz wiadomość
    Witam! Korzystam z ViruteMart v1.1.0, ale mam problem z polaczeniem platnosci za pobraniem (dopiero gdy paczka dotrze klient placi) i przelewem (najpierw klient placi i dopiero dostaje paczke). Roznica jest w cenie (3,5 zl drozej za pobraniem w przypadku paczki ekonomicznej i 4zl w przypadku priorytetowej paczki). Dokladne koszty wzgledem wagi sa takie dla poczty polskiej:

    Ceny przesyłek płatnych przelewem przed wysyłką (bez pobrania):
    E do 1 kg – 6,5 zł
    E do 2 kg – 8 zł
    P do 1 kg – 8 zł
    P do 2 kg – 9,5 zł
    Ceny przesyłek płatnych za pobraniem (przy odbiorze):
    E do 0,5 kg – 8 zł
    E do 1 kg – 10 zł
    E do 2 kg – 11,5 zł
    P do 0,5 kg – 10 zł
    P do 1 kg – 12 zł
    P do 2 kg – 13,5 zł
    (gdzie E-ekonomiczna; P-priorytet)

    Czy kos moglby mi podpowiedziec jak rozlokowac te platnosci? Wiem, jak ustalic cene paczki wzgledem wagi, ale nie wiem jak potem sprawic, aby przy wyborze platnosci (Przelew lub Za pobraniem/Przy odbiorze) cena sie zmienila... Bo problem polega na tym, ze moglbym ustalic speedytora "Poczta Polska", ceny paczki zaleznie od wagi i rabaty (sztucznie na plusie) zaleznie od wysylki (za odbiorem mialyby dodatkowe + kilka zlotych). Ale problem polega na tym, ze rozne sa doplaty dla paczki ekonomicznej (+3,5zl wzgledem przelewu) i priorytetu (+4zl). Moglby ktos zaproponowac jak rozwiazac taka kwestie, aby cena paczki byla automatyczna zaleznie od wagi i rodzaju wysylki (priorytet/ekonomicznie) oraz zeby klient mial mozliwosc wyboru rodzaju platnosci (przelew/przy odbiorze)?
    udało Ci się znaleźć rozwiązanie?
    ja używam VM 1.1, joomla 1.13
    udało mi się coś takiego znaleźć, ale to dla starszej wersji
    http://forum.virtuemart.net/index.php?topic=29963

Reguły pisania

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz dodawać wypowiedzi
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz poprawiać swoich postów
  •