Jak zmienić nazwę użytkownika na login?
Wyniki 1 do 10 z 10

Temat: Jak zmienić nazwę użytkownika na login?

  1. #1
    Bywalec
    Dołączył
    28-10-2006
    Wpisy
    116
    Punkty
    11

    Domyślny Jak zmienić nazwę użytkownika na login?

    Jak zmienić w kodzie by joomla we wszystkich spisach, contentach pokazywała użytkownika jako login - username, a nie nazwę - name lub real name jak kto woli.
    O tyle jest to istotne, gdyż standardowo joomla we wszystkich spisach, podpisach prezentuje użytkownika jako nazwę uzytkownika z rejestracji, która może się powtarzać dowolną ilość razy, login zaś nie. Dla wyjaśnienia chodzi o identyfikację jednego użytkownika by nie było sytuacji, że:
    mamy użytkowników:
    login: adam1 nazwa: adam
    login: adam715 nazwa: adam
    itd...
    Obecnie nie da się tego rozróżnić, gdyż joomla obydwie rózne osoby pokaże przy wpisach artykółów i wszystkich spisach, tak jakby to była jedna i ta sama osoba.
    Dodatkowo w nazwie lub w imię z CB można śmiało wpisać słowo Administrator, a resztę podać dowolnie inną i w artykułach później będzie kilku, lub kilkunastu administratorw.

    Rozwiązaniem, innym byłoby niepowtarzalność pola nazwa, która mogłaby być porównywalna z nikiem i wtedy login to jedno, a nik drugie.

    Za pomoc z góry dziękuję

  2. Pani Reklamowa
    Pani Reklamowa jest aktywna
    Avatar Panny Google

    Dołączył
    19-08-2010
    Skąd
    Internet
    Postów
    milion
    Pochwał
    setki
  3. #2
    Przeglądacz
    Dołączył
    19-12-2008
    Skąd
    Wrocław
    Wpisy
    63
    Punkty
    10

    Domyślny

    witam,
    mam podobne pytanie. Chciałbym aby przy podpisywaniu artykułów, czyli "Wpisany przez xxxxx" - zamiast nazwy użytkownika pokazywał się login (username). Korzystam z różnych komponentów (m.in. CB oraz JoomResources), w których ustawiłem opcję podpisywania np. komentarzy loginem. Teraz to dziwnie wygląda jak artykuły sa podpisywane inna nazwą niż pozostałe elementy, przez tego samego użytkownika. Dzięki za pomoc

  4. #3
    Wyga Jola awatar
    Dołączył
    08-01-2008
    Skąd
    Wrocław
    Wpisy
    3 239
    Punkty
    386

    Domyślny

    Widzę dwa rozwiązania:
    - pozmieniać nazwy użytkowników na loginy
    - aby uzyskać pożądany efekt w artykułach - w pliku components/com_content/content.php odszukać zapytania sql zawierające wyrażenie: "name AS author" np:
    SELECT a.*, u.name AS author, u.usertype, cc.name AS category, s.name AS section, g.name AS groups,"
    . "\n s.published AS sec_pub, cc.published AS cat_pub, s.access AS sec_access, cc.access AS cat_access,"
    . "\n s.id AS sec_id, cc.id as cat_id"
    zaznaczoną na czerwono część i zamienić na: username
    czyli ma wyglądać tak:
    SELECT a.*, u.username AS author, u.usertype, cc.name AS category, s.name AS section, g.name AS groups,"
    . "\n s.published AS sec_pub, cc.published AS cat_pub, s.access AS sec_access, cc.access AS cat_access,"
    . "\n s.id AS sec_id, cc.id as cat_id"
    Tego typu zapytania występują w wielu funkcjach tego pliku - odpowiadają one za wyświetlanie treści w sekcjach , kategoriach, archiwach, artykułach itd. Oczywiście przed zmianami - kopia zapasowa orginału

  5. #4
    Wyga alex51 awatar
    Dołączył
    16-01-2007
    Skąd
    Kamień Pomorski
    Wpisy
    3 369
    Punkty
    485

    Domyślny

    Zastanawiam się, czy podobnej edycji nazw nie należy również dokonać w pliku z zaplecza:administrator/components/com_content/admin.content.php
    Wprawdzie zmiana dokonana w pliku komponentu pozwoli na wyświetlanie loginu (username) w artykułach na stronie frontowej, ale bez zmiany tego samego w pliku: administrator/components/com_content/admin.content.php nie będzie tej samej zmiany widać w artykułach od strony zaplecza.

  6. #5
    Senior Bazyl awatar
    Dołączył
    02-08-2008
    Skąd
    Skierniewice
    Wpisy
    7 693
    Punkty
    574

    Domyślny

    Ewentualnemu szkodnikowi robicie łatwiej: będzie już miał login, a hasło sobie poszuka. Np. 123456

    Chyba, że jakiś przewrażliwiony jestem...



    Powiedz TAK transplantologii

  7. #6
    Wyga trzepiz awatar
    Dołączył
    06-01-2006
    Skąd
    SH | SC
    Wpisy
    3 528
    Punkty
    252

    Domyślny

    jesteś

    Bo skąd szkodnik ma wiedzieć co tam jest wyświetlane name czy username ?


    EDIT: a w większości przypadków nie musi zgadywać bo przecież ma do dyspozycji "admin" .- a hasło sobie znajdzie

  8. #7
    Senior Bazyl awatar
    Dołączył
    02-08-2008
    Skąd
    Skierniewice
    Wpisy
    7 693
    Punkty
    574

    Domyślny

    Cytat Wysłane przez trzepiz Zobacz wiadomość
    większości przypadków nie musi zgadywać bo przecież ma do dyspozycji "admin" .- a hasło sobie znajdzie
    Zapewne tak jest, jak mówisz.
    Ja u siebie nie mam nawet śladu "admina".

  9. #8
    Wyga trzepiz awatar
    Dołączył
    06-01-2006
    Skąd
    SH | SC
    Wpisy
    3 528
    Punkty
    252

    Domyślny

    mówię o "większości" - u mnie również "admin" nie występuje .:

  10. #9
    Przeglądacz
    Dołączył
    19-12-2008
    Skąd
    Wrocław
    Wpisy
    63
    Punkty
    10

    Domyślny

    jolaass niestety mój plik content.php nie ma takiej struktury.
    Dopiero teraz zauważyłem, że oryginalny temat w którym odpowiadałem dotyczy Joomli 1.0.x, ja zaś mam Joomle 1.5.

  11. #10
    Wyga Jola awatar
    Dołączył
    08-01-2008
    Skąd
    Wrocław
    Wpisy
    3 239
    Punkty
    386

    Domyślny

    I cóż mam zrobić? Mam nadzieję, że do spraw bezpieczeństwa witryny podchodzisz bardziej uważnie- to, co napisali @trzepiz i @bazyl jest ważne.
    W nowej wersji pliki zawierające analogiczne zapytania znajdują się w
    components/com_content/models/

Reguły pisania

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz dodawać wypowiedzi
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz poprawiać swoich postów
  •