Co nas czeka w przyszłości
Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Wyniki 1 do 10 z 15

Temat: Co nas czeka w przyszłości

  1. #1
    Bywalec
    Dołączył
    22-10-2005
    Wpisy
    109
    Punkty
    12

    Domyślny Co nas czeka w przyszłości

    Pod tym dziwnym tematem chciałbym rozpocząć dyskusję: jakie zmiany, na lepszy i na gorsze, przyniesie dla użytkowników Joomli przyszłość? Mnie samego ciekawi kilka rzeczy:

    1) Joomla 1.1 - podobno standardowo wspierać ma obsługę wielu języków. Czy ktoś bawił się betą i mógły coś jeszcze o niej napisać? Może będzie miała inne ważne ulepszenia?

    2) Internet Explorer - najpopularniejsza przeglądarka, więc ciekawi mnie jakie zmiany nas czekają. Podobno lada chwila ma wyjść wersja finalna 6.05, a obecnie testowana jest beta. Czy ktoś tego używał i mógłby napisać, czy nie ma jakiś problemów z działaniem i wyświetlaniem Joomli? Interesuje mnie także czy w nowym IE pozostają podświetlone wybrane podkategorie menu w templatce "madeyourweb", tak jak to jest obecnie w Mozilli czy Operze?

  2. Pani Reklamowa
    Pani Reklamowa jest aktywna
    Avatar Panny Google

    Dołączył
    19-08-2010
    Skąd
    Internet
    Postów
    milion
    Pochwał
    setki
  3. #2

    Dołączył
    11-11-2005
    Skąd
    Polska!
    Wpisy
    674
    Punkty
    -89

    Domyślny

    Microsoft pracuje obecnie nad MSIE w wersji 7, dołączonej w przyszłości do Visty (nazwa kodowa: Longhorn).

    Jeszcze jeden nius: Gigant z Redmond pracuje również nad Uniksowym systemem, którego każda linijka kodu jest pisana od zera, a linijek ma być ponad 3 000.
    Owy system ma być przełomowy - dlaczego?
    Jak informował serwis dobreprogramy, ma być darmowy, w przeciwieństwie do rozwijanego Windowsa Visty.

  4. #3
    Bywalec
    Dołączył
    29-10-2005
    Wpisy
    237
    Punkty
    10

    Domyślny

    moim zdaniem Vista i tak będzie nie do pobicia to ma byc system jakiego nigdy nie było a każdy chciał mieć

  5. #4

    Dołączył
    11-11-2005
    Skąd
    Polska!
    Wpisy
    674
    Punkty
    -89

    Domyślny

    Ja i tak chcę się przestawić na Linuxa, problem jednak stwarza mój sprzęt.

    PS: Mój komp to używany "biurowiec" z lat 98/99.

  6. #5
    Bywalec
    Dołączył
    12-10-2005
    Wpisy
    321
    Punkty
    26

    Domyślny

    livio: też mam taki sprzęt i spokojnie pod nim używam mandrake'a w wersji 6... polecam serdecznie. Ew. jeszcze MuLinux, tyle ze to jest linia linuxów już nierozwijania i ze sterami możesz mieć problem.

    Pozdrawiam

    P.S. Co do tej darmochy z Redmond to z niecierpliwością poczekam

  7. #6

    Dołączył
    11-11-2005
    Skąd
    Polska!
    Wpisy
    674
    Punkty
    -89

    Domyślny

    Mi spodobał się Mandrakelinux 10.1, ale właśnie ten sprzęt...

    Darmocha z Redmond, jak każdy ich produkt, nie będzie lubiana.
    Polubię taki system, jeżeli łatwo będzie go konfigurować, i gdy wszelkie Windowsowskie aplikacje będą na nim śmigać bez problemu...

    I jeszcze jedno: Gdyby pakiety programami miały graficzne instalatory, jak OpenOffice.org i inne produkty firmy Sun Microsystems.

  8. #7
    Bywalec
    Dołączył
    12-10-2005
    Wpisy
    321
    Punkty
    26

    Domyślny

    Jak się nie ma co się lubi, to się lubi co się ma, mówi mądre porzekadło

    Zainstaluj sobie tego Mandra.. 6... poważnie nieźle Ci to będzie śmigać, no chyba ze masz procesory 100 mhz

    Pozdrawiam

  9. #8

    Dołączył
    11-11-2005
    Skąd
    Polska!
    Wpisy
    674
    Punkty
    -89

    Domyślny

    Bez przesady:
    procek 450 MHz
    pamięć 192 MB RAM DDR
    twardziel 6 GB
    karta graficzna "ATI 3D RAGE AGP 2x" 4 MB pamięci
    karta dźwiękowa Crystal Semiconductors Cośtam Cośtam ;)
    karta sieciowa bezprzew. USB Canyon CN-WF516

    wytłuszczone nie działają pod Mandrake'iem 10.1, ani SuSE 9.0.
    Nie wiem, jak z SuSE 9.1. Nie dał się zainstalować, bo mój napęd przestał czytać płytkę .

    Jedno tylko pytanko: skąd pobrać wersję 6?

  10. #9
    Bywalec
    Dołączył
    29-10-2005
    Wpisy
    237
    Punkty
    10

    Domyślny

    to masz zapewne PII? Jeśli tak to ja bym na twoim miejscu instalnał sobie Windows XP, bez problemu Ci pójdzie, ja mieć kiedyś PII 200 lub 300 Mhz z XP PRO sP1 i tylko 64MB - i system szalał czyli chodził bardzo szybciutko , a przecież b. dobry system i zawsze będzie dużo łatwiejszy w obsłudze niż linuxy Nio na samym Pentiumie to bym się bał XP instalować, ale raczej też by go udźwignął dość ładnie, tymbardziej iż masz 192 MB ramu

  11. #10

    Dołączył
    11-11-2005
    Skąd
    Polska!
    Wpisy
    674
    Punkty
    -89

    Domyślny

    Bez obrazy. Umiesz czytać ze zrozumieniem?
    Mam XP-ka, ale chcę się go jak najszybciej pozbyć, bo irytuje mnie swą wieszalnością.

    To prawda, mam Pentium II. Linux moim zdaniem [proszę nie kłócić się o to, każdy ma prawo do swojego zdania] jest lepszy.

Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni

Reguły pisania

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz dodawać wypowiedzi
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz poprawiać swoich postów
  •