1.5.x a własne pozycje modułów - Strona 2
Strona 2 z 2 PierwszyPierwszy 12
Wyniki 11 do 18 z 18

Temat: 1.5.x a własne pozycje modułów

  1. #11
    Nowicjusz
    Dołączył
    03-02-2006
    Wpisy
    16
    Punkty
    10

    Domyślny

    Witam .

    Ja poszukuję modułu admina pod joomle 1.5 do ustawiania modułów na stronie głównej , dokładniej mam fajny styl http://www.joomlart.com/templates_club/club_portfolio/ja_avian_-_joomla!_gallery_showcase.html lecz on ma mozliwosc ustawienia galerii na pozycji modułu user 5 i tu mam klopot jak ustawie jaki kolwiek moduł na tej pozycji to poprostu go nie widac , a interesuje mnie coś takiego http://demo.joomlart.com/template/ja..._positions.png
    pod joomle 1.5 , moja wersja 1.5.6

  2. Pani Reklamowa
    Pani Reklamowa jest aktywna
    Avatar Panny Google

    Dołączył
    19-08-2010
    Skąd
    Internet
    Postów
    milion
    Pochwał
    setki
  3. #12
    Wiarus
    Dołączył
    20-11-2007
    Wpisy
    2 924
    Punkty
    51

    Domyślny

    Masz klubowe templatki to pytaj na klubowym forum. No chyba ze "dostales" je od znajomego ale wtedy nie licz na pomoc.

  4. #13
    Senior zwiastun awatar
    Dołączył
    20-09-2005
    Wpisy
    27 315
    Punkty
    1142

    Domyślny

    Proszę się najpierw dowiedzieć czegokolwiek o Joomla i modułach.
    1) Żaden moduł nie wymaga konkretnej pozycji, można go ustawiać, gdzie się chce
    2) Nie ma modułów do ustawiania modułów
    3) Żeby się moduły wyświetlały na stronie, pozycja musi istnieć fizycznie w szablonie
    Korzystaj i ciesz się!
    ===============
    Zwiastun
    Biblioteka Elektronicznej Dokumentacji Joomla!

  5. #14
    Debiutant
    Dołączył
    10-09-2008
    Wpisy
    5
    Punkty
    10

    Domyślny

    Cytat Wysłane przez zwiastun Zobacz wiadomość
    Proszę się najpierw dowiedzieć czegokolwiek o Joomla i modułach.
    1) Żaden moduł nie wymaga konkretnej pozycji, można go ustawiać, gdzie się chce
    2) Nie ma modułów do ustawiania modułów
    3) Żeby się moduły wyświetlały na stronie, pozycja musi istnieć fizycznie w szablonie
    No właśnie się prubuję dowiedzieć czegoś o modułach.
    Tu http://www.pomoc.joomla.pl/content/view/533/46/ jest napisane że: "Można zdefiniować aż 50 pozycji. 27 domyślnych zaplanowali projektanci Joomla! i Mambo, w tym dla 18 przewidziano bądź funkcję, bądź położenie, co sugerują zastosowane nazwy: header, newsflash, pathway, cpanel, banner, footer, legals, toolbar, icon, debug, advert1. advert2, advert3, top, left, right, bottom, inset. Pozostałych 9 oznaczono słowem user z kolejnym numerem user1, user2 itd.
    Ten zestaw - w razie potrzeby - można jeszcze wzbogacić o 23 własne dowolnie nazwane pozycje. Nie ma więc potrzeby, jak w początkach rozwoju systemu, ingerować w kod Joomla! czy Mambo, by dodać własne pozycje bądź dokonać zmiany domyślnych nazw. Jedyny warunek - muszą to być nazwy unikalne, żadna nie może się powtórzyć.
    Odpowiednich modyfikacji można dokonać z poziomu panelu administracyjnego w menu Pozycje modułów."
    Wygląda na to że w że wcześniejszej wersji było a w 1.5 nie ma, więc moim zdaniem pytanie człowieka zasadne - należy mu wytłumaczyć dlaczego tam było a teraz nie ma a nie od razy wyzywać go od nieuków.
    Pozdrawiam
    dooq

  6. #15
    Senior zwiastun awatar
    Dołączył
    20-09-2005
    Wpisy
    27 315
    Punkty
    1142

    Domyślny

    Masz problem, pytaj, nie tłumacz, czy czyjeś pytanie było zasadne i nie insynuuj, że mu nawrzucano "od nieuków". Bo ani pytanie nie było zasadne (nie pytał jak się dodaje nową pozycję w Joomla! 1.5), ani go nikt od nieuków nie wyzywał. Niewiedzy o Joomla! nie sposób kwalifikować jako nieuctwa, ale też nie sposób tolerować sytuacji, w której ktoś zadaje pytania bez zdobycia podstawowej wiedzy o tym, o co pyta.

    Jak widzisz, minęło 3 tygodnie i jakoś nie padły pytania o uzupełnienie.
    Powiesz może, że się obraził? Jego problem, jak byłem mały, obrażałem się na jedzenie Ale głód mnie rozumu nauczył i na jedzenie się już nie obrażam.

    PS. To, jak się dodaje pozycje w 1.5 też zostało objaśnione
    Korzystaj i ciesz się!
    ===============
    Zwiastun
    Biblioteka Elektronicznej Dokumentacji Joomla!

  7. #16
    Debiutant
    Dołączył
    10-06-2008
    Wpisy
    9
    Punkty
    10

    Domyślny

    OK, więc podsumowując. Jeśli chciałbym na stronce http://samolotyhelikoptery.pl (Joomla! 1.5) wstawić pod artykułem na głównej stronie moduł wyświetlający np. wiadomości RSS (coś podobnego jak wiadomości na dole strony http://cambridge.infolinia.org) to muszę "kończyć studia" w tym kierunku, czy może jest jakaś mniej bolesna metoda? Jak włączyć te wspomniane kilkadziesiąt pozycji modułów oraz jak ustawić pozycję względem strony i innych pozycji modułów? Czy należy coś dopisać do templatki?
    Może jakiś link z przyjaznym objaśnieniem dla "nieuka"?
    Ostanio edytowane przez samoloty helikoptery : 10-09-2008 23:45

  8. #17
    Senior zwiastun awatar
    Dołączył
    20-09-2005
    Wpisy
    27 315
    Punkty
    1142

    Domyślny

    Idź na studia! Może Ci tam wytłumaczą, że dla wstawienia 1 modułu nie trzeba 50 pozycji. Albo nauczą zadawać pytania.
    Zupełnie nie pojmuję ani tego sarkazmu, ani czego właściwie chcesz. Instrukcji, jak umieścić pozycję modułu w szablonie? Jest w materiałach na joomla.pl. Jak to zrobić w szablonie dla 1.5 - wystarczy zajrzeć do dowolnego szablonu i zobaczyć, jak są umieszczone inne standardowe pozycje, typu: left, right. Jak spowodować, żeby pozycja była widziana na zapleczu: wpisać ją w pliku xml szablonu albo bezpośrednio we właściwościach modułu w polu pozycja.

    W kwestii studiów - gdybyś miał o tym, o czym piszesz, nieco większe pojęcie, to wiedziałbyś, że rozwiązanie niektórych banalnych" problemów projektowania dla internetu kosztowało niektórych lata studiów.
    I na koniec: zważ że prosisz o pomoc, więc zachowuj się, jak osoba, która prosi, a nie...
    Korzystaj i ciesz się!
    ===============
    Zwiastun
    Biblioteka Elektronicznej Dokumentacji Joomla!

  9. #18
    Senior Bazyl awatar
    Dołączył
    02-08-2008
    Skąd
    Skierniewice
    Wpisy
    7 693
    Punkty
    574

    Domyślny

    Witam,

    Sam od kilku tygodni próbuję zgłębić j!15 i nie dziwię się niektórym pytaniom: wszędzie – na polskich stronach – jest materiał o j!10. Ciężko coś znaleźć o j!15.
    Ponadto trochę trudno jest się przestawić na Joomlę, tu wszystko jest inaczej...
    Poszukiwania na forum są często nieudane. I z powodu „zaćmienia” szukającego (sam tak miałem), i z powodu mnogości postów w niektórych tematach. Wtedy można coś przeoczyć. Niestety dużo miejsca niepotrzebnie zajmują tematy: PROBLEM Z..., RATUNKU itp. Żeby dowiedzieć się co pisze autor tracimy – my, zieloni – wiele czasu.

    Jeśli mogę zasugerować: więcej kasujcie, mniej upominajcie...

    Jak w stopce.

Strona 2 z 2 PierwszyPierwszy 12

Reguły pisania

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz dodawać wypowiedzi
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz poprawiać swoich postów
  •