Zmiana hasła do bazy
Wyniki 1 do 7 z 7

Temat: Zmiana hasła do bazy

  1. #1
    Bywalec
    Dołączył
    13-01-2007
    Wpisy
    186
    Punkty
    10

    Domyślny Zmiana hasła do bazy

    Mam takie pytanie. Jeżeli chcę zmienić hasło do bazy danych dla Joomli to jak to zrobić, skoro w Joomli to hasło do bazy jest zakodowane, nie jest wprost w pliku configure.php napisane.

  2. Pani Reklamowa
    Pani Reklamowa jest aktywna
    Avatar Panny Google

    Dołączył
    19-08-2010
    Skąd
    Internet
    Postów
    milion
    Pochwał
    setki
  3. #2
    Wiarus Dylek awatar
    Dołączył
    20-09-2005
    Skąd
    Białystok
    Wpisy
    2 864
    Punkty
    70

    Domyślny

    Joomla tylko korzysta z bazy, zarzadzanie jej uzytkownikami i haslami jest na serwerze, gdzie ta baza sie znajduje.
    A w konfigu jest czystym tekstem

  4. #3
    Bywalec
    Dołączył
    13-01-2007
    Wpisy
    186
    Punkty
    10

    Domyślny

    Ale Czystym tekstem jest hasło do bazy? Bo żeby joomla wiedziała do której bazy ma się podpiąc to te dane z instalacji odnośnie bazy ma wpisane, hosta, nazwe bazy, usera, no i hało. Więc jak patrzę na plik configure.php to widzę nazwe bazy, ale gdzie jest hasło? Bo jak chcę zmienić hasło w adminie serwera to wtedy się boję że bi padnie joomla do inne hasło będzie. I myślę że to muszę zmienić hasło też w Joomli gdzieś. Bo skoro haslo było przy instalce to znaczy że jest zapisane. Tylko że widzę tu że jest zahaszowane i nie wiem co zrobić i jak to zmienić.

  5. #4
    Wiarus
    Dołączył
    14-12-2007
    Wpisy
    2 025
    Punkty
    66

    Domyślny

    niee hasło nie jest zahashowane. przyjrzyj sie uważnie - jest w configuration.php

  6. #5
    Bywalec
    Dołączył
    13-01-2007
    Wpisy
    186
    Punkty
    10

    Domyślny

    To prawda, sprawdziłem i jest. Czyli po prostu trzeba zmienić hasło na serwerze, potem w pliku configure.php i powinno być dobrze.
    A nawiasem mówiąc coś od dawna jest żle z linkiem na Google do tego forum, bo główny link daje taki komunikat: Prefetching is not allowed due to the various privacy issues that arise. Dopiero z któregoś z podlinków co są niżej można wejść. Już tak ze 2 miesiące jest. Normalnie po wejściu w FF na google i wpisaniu Joomla forum, na 1 miejscu jest ten link i nie działa. A tu żadnego prefetching nie ma. Jak mi nie działa to i innym też.

  7. #6
    Wiarus
    Dołączył
    14-12-2007
    Wpisy
    2 025
    Punkty
    66

    Domyślny

    w pliku configuration.php.

    ps . gdzie masz takie ostrzeżenie?
    daj link

  8. #7
    Bywalec
    Dołączył
    13-01-2007
    Wpisy
    186
    Punkty
    10

    Domyślny

    http://forum.joomla.pl/
    Po wpisaniu w google joomla forum daje mi google i na 1 miejscu jest forum linki i sublinki ppod spodem. I na ten główny link jak dam to taki konunikat na białym ekranie małe literki u góry po lewej. Dopiero jak wejde w któryś z sublinków to wchodzę na forum. Tak też może być że z innego miejsca może być OK, ale na pewno z 50 % ludzi musi mieć to samo. Przeglądarka FF na linuksie.
    Ale teraz jak ten link wstawiony tutaj daję w niego to też komunikat jak wyżej.
    Z Opery, Konquerora, Seamonkey jest OK. Tylko FF. Tu mam tak, ze jestem na konto gmail stale zalogowany w google i jak wchodze w google to zawsze jako zalogowany w gmail. Ta róznica, pewnie to przez to. Ale inni też mogą być zalogowani na google. Nie powinno tak robić. Na inne strony bez problemu wchodze.
    Ostanio edytowane przez andrzej61 : 30-05-2008 21:08

Reguły pisania

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz dodawać wypowiedzi
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz poprawiać swoich postów
  •