Fatal error w module menu.
Wyniki 1 do 5 z 5

Temat: Fatal error w module menu.

  1. #1
    Nowicjusz
    Dołączył
    16-04-2006
    Wpisy
    13
    Punkty
    10

    Fatal error w module menu.

    Witam
    Dodawałem nowe kategorie do menu, jako podrzędne, miałem już kilkanaście, ale gdy chciałem ponownie wejść w panelu administracyjnym do menu "menu" i "mainmenu" wyświetla się komunikat:
    Kod:
    Fatal error:  Allowed memory size of 8388608 bytes exhausted (tried to allocate 184320 bytes) in /home/gustaw/domains/szczeniaczki.pl/public_html/administrator/modules/mod_fullmenu.php on line 285
    Oto fragment pliku mod_fullmenu.php


    Kod:
    281.            _cmSplit,
    286.              [null,'A_MENU_MESSAGES;?>',null,null,'A_MENU_MESSAGES_MANAGEMENT;?>',
    287.                  ['','A_MENU_INBOX;?>','index2.php?option=com_messages',null,'A_MENU_PRIV_MSG;?>'],
    288.                  ['','A_MENU_MESSAGES_CONF;?>','index2.php?option=com_messages&task=config&hidemainmenu=1',null,'A_MENU_MESSAGES_CONF;?>']
    289.              ],
    Mam najnowszą Joomla PL ze strony Joomla PL, moja konfiguracja serwera to:

    PHP działa na:: Linux main.xpx.pl 2.4.21-37.EL #1 Wed Sep 28 14:33:26 EDT 2005 i686 Wersja MySQL:: 4.0.23-standard Wersja PHP:: 4.4.2 Serwer WWW:: Apache/1.3.34 (Unix) mod_ssl/2.8.25 OpenSSL/0.9.7g PHP/4.4.2 mod_perl/1.29 Interfejs serwera PHP:: apache Wersja Joomla!: Joomla! 1.0.8 Stable [ Sunshade ] 26-Feb-2006 05:00 UTC Przeglądarka:: Mozilla/5.0 (Windows; U; Windows NT 5.1; en-US; rv:1.8) Gecko/20060326 Firefox/2.0a1 Istotne ustawienia PHP:: Safe Mode [Tryb bezpieczny]:: OFF (wyłączone) Open basedir [Katalog bazowy]:: Brak Display Errors (Pokaż błędy):: ON (włączone) Short Open Tags [Krótkie znaczniki]:: ON (włączone) File Uploads [Wczytywanie plików]:: ON (włączone) Magic Quotes [Magiczne sekwencje sterujące]:: ON (włączone) Register Globals [Rejestruj globalne zmienne]:: ON (włączone) Output Buffering [Buforuj dane wyjściowe]:: OFF (wyłączone) Session save path [Ścieżka zapisu sesji]:: /tmp Session auto start [Automatyczny start sesji]:: 0 Obsługa XML:: Tak Obsługa Zlib:: Tak Wyłączone funkcje:: Brak Edytor WYSIWYG:: Bez edytora WYSIWYG


    Nie mogę dodawać nic więcej do menu bo wyświetla się tylko ten komunikat.
    Pomóżcie.
    Ostanio edytowane przez Gustaw : 24-04-2006 00:03

  2. Pani Reklamowa
    Pani Reklamowa jest aktywna
    Avatar Panny Google

    Dołączył
    19-08-2010
    Skąd
    Internet
    Postów
    milion
    Pochwał
    setki
  3. #2
    Senior zwiastun awatar
    Dołączył
    20-09-2005
    Wpisy
    27 315
    Punkty
    1142

    Domyślny

    Pamięć Ci zeżarło. Alloved memory size....
    Angielskie komunikaty tego typu można sobie przetłumaczyć samemu.
    Bo błędu w przytoczonych liniach nie ma.
    Korzystaj i ciesz się!
    ===============
    Zwiastun
    Biblioteka Elektronicznej Dokumentacji Joomla!

  4. #3
    Nowicjusz
    Dołączył
    16-04-2006
    Wpisy
    13
    Punkty
    10

    Domyślny

    Okay, tak właśnie myślałem, ale jak to poprawić?
    Można z Joomla/CPANEL poszerzyć tą pamięć, aby można było dodawać nowe menu, albo chociaż usunąć stare?
    Co teraz zrobić?

  5. #4
    Senior zwiastun awatar
    Dołączył
    20-09-2005
    Wpisy
    27 315
    Punkty
    1142

    Domyślny

    Niestety, to nie Ty zarządzasz pamięcią serwera, a administrator. Na płatnym koncie można rozmawiać z administratorem, aczkolwiek standardowy rozmiar pamięci powinien wystarczyć.
    Zastanawiałbym się najpierw, co jest powodem.
    Być może masz zainstalowane jakiś źle napisany komponent. Być może stworzyłeś zbyt rozbudowane wielopoziomowe menu (po co? - 2-3 poziomy to max, jakie użytkownicy akceptują).
    Naprawić można z poziomu klienta bazy danych, np. usunąć z tabeli jos_menu ostatnią, potem przedostatnią - jeśli nie pomoże - pozycję, itd.
    Korzystaj i ciesz się!
    ===============
    Zwiastun
    Biblioteka Elektronicznej Dokumentacji Joomla!

  6. #5
    Nowicjusz
    Dołączył
    16-04-2006
    Wpisy
    13
    Punkty
    10

    Domyślny

    Dzięi, pokombinuję dzisiaj w bazie MySQL.

Reguły pisania

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz dodawać wypowiedzi
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz poprawiać swoich postów
  •