Flashrotator- problemy pod Linuksem
Wyniki 1 do 8 z 8

Temat: Flashrotator- problemy pod Linuksem

  1. #1

    Domyślny Flashrotator- problemy pod Linuksem

    Witam!

    Od dawna używam Flashrotatora jako zamiennika dla statycznego logo.
    W systemach rodziny Windows wszystko jest ok, ale pod Linuksem coś się sypie, zamiast zmieniających się plików JPG jest tylko tło.

    Moduł jest zainstalowany standardowo, jako jego pozycję wybralem "nagłówek".

    Wiem że wiele razy ludzie pisali o tym module... tylko nikt nie miał takiego problemu więc pozwoliłem sobie napisać.

    Dodam że taki sam moduł, który jest na stronie www.maszynopis.pl
    działa pod Linuksem!!

    Robiłem już na kilka sposobów łącznie z wywalaniem z index.php ładownia header i wstawianiem np. user9- nic nie dziala pod Linuksem.

    Co może być tego powodem??
    Zaznaczam że pod Windows działa to za każdym razem, jakiej bym możliwości pokazania tego modułu nie użył.

    Adres strony: http://vigor.i5.pl
    Ostanio edytowane przez lubicz : 25-04-2006 20:22

  2. Pani Reklamowa
    Pani Reklamowa jest aktywna
    Avatar Panny Google

    Dołączył
    19-08-2010
    Skąd
    Internet
    Postów
    milion
    Pochwał
    setki
  3. #2

    Domyślny

    czyżby żaden z fachmanów nie wiedział nic w sprawie przyczyn mojego problemu?

  4. #3
    Ten Niedobry Rybik awatar
    Dołączył
    26-09-2005
    Skąd
    Gliwice
    Wpisy
    2 179
    Punkty
    70

    Domyślny

    moze bys tak fachmanie napisal cos o przegladarkach w jakich wystepuje blad ? skad pobrany modul ? i co to za pomysl na wywalanie header ? masz wogole pojecie o czym piszesz ?

  5. #4

    Domyślny

    No akurat ja mam pojęcie o czym piszę!!!

    Pomysł z wywalaniem header masz tutaj: http://joomla.pl/forum/showthread.ph...=flash+rotator

    Jedziesz po mnie a nawet nie wiesz o co chodzi z tym wywalaniem header.

    Przeglądarki w których nie działa moduł to: wszystkie przeglądarki jakie są na Linuksie- sprawa potwierdzona.

    wersja modułu: Flash Rotator 1.0 PL pobrana z http://www.mambopl.com

  6. #5
    Ten Niedobry Rybik awatar
    Dołączył
    26-09-2005
    Skąd
    Gliwice
    Wpisy
    2 179
    Punkty
    70

    Domyślny

    Jade bo popychanie tematow i komentarze do "fachowosci" odpisujacych sa niegrzeczne i nieregulaminowe. Wywalenie z css'a tła dla selektora "header" a wywalenie ładowania nagłówków dokumentu (header) to są tak odległe rzeczy, jak przemalowanie sufitu i wyburzenie frontowej ściany nośnej - stad sugestia ze nie wiesz co piszesz.

    Co do niewyswietlania w przegladarkach to trzeba zajrzec w specyfikacje html i zobaczyc czego jakie przegladarki nie łykają i odpowiednio przygotowac im kod.

  7. #6

    Domyślny

    Komentarze do "fachowości"? To wyłącznie Twoja hiperbolizacja mojego zdania. Niestety nie to autor miał na myśli , i nie miało to uderzać w niczyje ego.

    No ja nie wiem ale chyba poczytaj jeszcze raz, może nawet dwa
    Masz jeszcze raz linka http://joomla.pl/forum/showthread.php?t=1230&page=2&highlight=user9

    (...)zamiast <div id=header> wpisz samo <div> a w tym divie <?php mosLoadModules ('user9'); ?> i już masz w tym miejscu nową pozycję user9. Teraz wstaw sobie w tej pozycji dowolny moduł z flashem i gotowe
    Jak dla mnie to właśnie usunięcie ładowania nagłówka i zastąpienie go modułem z pozycji user9.

    Pod Linuksem chodzi mi praktycznie tylko o Mozille i Firefoxa. Chyba nie różnia sie jakoś standardami od tych z platformy Windows. Jaką ja tu specyfikację bedę przeglądał skoro standardowy moduł działa na innej stronie bez żadnych przeróbek? To raczej nie tutaj jest problem.
    Z tym modułem często na forach ludzie maja podobne problemy, raz działa a raz nie pomimo tego, że zainstalowany i skonfigurowany jest poprawnie.

    Heh coś mi się zdaje że tej sprawy też nie rozwiążemy, nie ma wyjścia trzeba chyba zrobić sobie logo we flashu samodzielnie.

  8. #7
    Ten Niedobry Rybik awatar
    Dołączył
    26-09-2005
    Skąd
    Gliwice
    Wpisy
    2 179
    Punkty
    70

    Domyślny

    Cytat Wysłane przez lubicz
    Jak dla mnie to właśnie usunięcie ładowania nagłówka i zastąpienie go modułem z pozycji user9.
    Właśnie to mną zatrzęsło i stąd zdanie ze nie wiesz o czym piszesz, ktore niniejszym podtrzymuje

    <div id="header"> tam zamiast header moze byc nawet slowo kupa jezeli w pliku css tez pozmieniasz i jest to tylko slowo ktore wskazuje w jakiej czesci strony ta divka siedzi i nie ma absolutnie nic wspolnego z ladowaniem naglowka strony czyli sekcja <header> dokumentu htmlowego. Co wiecej w tym samym topicu jest

    Cytat Wysłane przez danieladrianka
    lub nawet lepiej by templatka się nie rozjechała zostaw to id=header tylko w cssie wyrzuć wyświetlanie tła loga z klasy header, wstaw tam poprosu bgcolor zamias loga

  9. #8

    Domyślny

    Moim zdaniem tam chodzi o to żeby usunać ładowanie
    Kod PHP:
    mosLoadModules 'header',-1); 
    i zamiast tego dać
    Kod PHP:
    mosLoadModules 'user9'); 
    - tam mamy umiejscowić moduł.
    dodatkowo edytować CSS. No tak ja to rozumiem.


    I tak nic to nie daje. Bo na Linuksie dalej jest kicha.
    Co do metody umieszczania modułu na stronie to nie ma chyba różnicy, skoro większość z podawanych na forach daje dobre rezultaty, moduł działa. Poprawka prawie dobre rezultaty bo moduł nie działa w przypadku mojej strony na Linuksie. Mac, Sun i reszta wyświetlają go dobrze.


    Obecnie moduł mam normalnie zainstalowany, umiejscowiony w nagłówku poprzez wybranie w module pozycji "Nagłówek". Pod spodem jednak jest tło , bo czy jest czy go nie ma to nic się nie zmienia więc co za różnica...

    Jakieś pomysły jak ruszyć to dla Linuksa?

Reguły pisania

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz dodawać wypowiedzi
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz poprawiać swoich postów
  •