problem banalnie prosty, ale nie.... dla mnie
Wyniki 1 do 3 z 3

Temat: problem banalnie prosty, ale nie.... dla mnie

  1. #1
    Przeglądacz
    Dołączył
    21-06-2008
    Wpisy
    39
    Punkty
    10

    Domyślny JSAS i aktualizacja Joomla 1.0.3. do najnowszej - wykonalne?

    Witam,
    mam dwa problemy z Joomla, które być może wydadzą się wam trywialne, jednak prosiłabym o pomoc. Ściągnęłam pakiet JSAS z Joomla w wersji 1.0.3. Do tego jest PHP Version 4.4.0 i phpMyAdmin 2.6.0-rc3.
    Pierwszy problem to kłopot z ustawieniem j. polskiego. Ściągnęłam wprawdzie zipa z językiem polskim dla strony frontowej z polskiej strony Joomla, ale to nie działa (pewnie dlatego, ze to wersja na Joomla 1.0.13, żadna inna nie chciała się ściągać). Ponieważ tam był chyba konflikt z kodowaniem znaków, dlatego uznałam, że muszę najpierw zaktualizowac wersję Joomla do najnowszej. Jakis czas temu, na początku po ściągnięciu JSAS-a już próbowałam to zrobić, podmieniając cały katalog z Joomla, ale nic mi z tego nie wyszło. Pod JSAS-em Joomla jest jakby w trzech miejscach (1x jako ogólny cms w pakiecie, potem w wewnętrznym katalogu z utworzoną przeze mnie stroną po raz drugi i jeszcze trzeci raz w innym katalogu jakiejś wersji testowej strony). Niezależnie jak to podmieniałam i w ilu miejscach, nie mogłam potem niczego uruchomić z tą wyższą wersją Joomla. Gdy uruchamiałam JSAS-a to uparcie cały czas instalował tę wersję Joomli, z którą go ściągnęłam, mimo że tę wersję usuwałam (1.0.3).
    Proszę, niech ktoś mi prosto wyjasni, jak sie aktualizuje wersję Joomla i czy z wersji 1.0.3 mogę od razu zmienić na 1.0.15 (a może lepiej na Joomla 1.5.3)? Gdzie mam rozpakować wszystko i w ilu miejscach? Czy powinnam pozmieniać ustawienia w jakichś plikach, żeby JSAS tę wyższą wersję "widział"? Jak to zrobić, zeby współgrało z JSAS-em? Chciałabym przy nim zostać, dobrze mi się z niego korzysta.
    Może jak będę miała nowszą Joomla, to uda mi się uporządkować kwestię j. polskiego. Jesli nie, to ponownie poproszę o pomoc. Mam nadzieję, ze moje wyjasnienia są zrozumiałe i ktoś zechce mi pomóc...
    Z góry dziekuję i pozdrawiam
    Yako
    Ostanio edytowane przez Yako : 23-06-2008 23:12

  2. Pani Reklamowa
    Pani Reklamowa jest aktywna
    Avatar Panny Google

    Dołączył
    19-08-2010
    Skąd
    Internet
    Postów
    milion
    Pochwał
    setki
  3. #2
    Senior zwiastun awatar
    Dołączył
    20-09-2005
    Wpisy
    27 315
    Punkty
    1142

    Domyślny

    Problem 1. Po co sobie robisz trudniej, skoro można łatwiej. Posłuż się kombajnikiem XAMPP, który tworzy odpowiednie środowisko lokalnie gotowe do instalacji Joomla.

    Sprawy aktualizacji Joomla 1.0 wyjaśniane są razy kilka na www.pomoc.joomla.pl (instalacje), na www.demo.joomla.pl a skrótowo na www.joomla.pl przy wydawaniu kolejnych edycji
    Korzystaj i ciesz się!
    ===============
    Zwiastun
    Biblioteka Elektronicznej Dokumentacji Joomla!

  4. #3
    Przeglądacz
    Dołączył
    21-06-2008
    Wpisy
    39
    Punkty
    10

    Domyślny

    Dziękuję za odpowiedź, ale wolałabym móc pozostać przy JSAS-ie.
    Czy ktoś mógłby mi podpowiedzieć, czy jest możliwe i jak zaktualizować Joomla w tym środowisku?
    Yako

Reguły pisania

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz dodawać wypowiedzi
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz poprawiać swoich postów
  •