problem banalnie prosty, ale nie.... dla mnie
Wyniki 1 do 3 z 3

Temat: problem banalnie prosty, ale nie.... dla mnie

Widok drzewa

Poprzednia wiadomość Poprzednia wiadomość   Następna wiadomość Następna wiadomość
  1. #1
    Przeglądacz
    Dołączył
    20-06-2008
    Wpisy
    39
    Punkty
    10

    Domyślny JSAS i aktualizacja Joomla 1.0.3. do najnowszej - wykonalne?

    Witam,
    mam dwa problemy z Joomla, które być może wydadzą się wam trywialne, jednak prosiłabym o pomoc. Ściągnęłam pakiet JSAS z Joomla w wersji 1.0.3. Do tego jest PHP Version 4.4.0 i phpMyAdmin 2.6.0-rc3.
    Pierwszy problem to kłopot z ustawieniem j. polskiego. Ściągnęłam wprawdzie zipa z językiem polskim dla strony frontowej z polskiej strony Joomla, ale to nie działa (pewnie dlatego, ze to wersja na Joomla 1.0.13, żadna inna nie chciała się ściągać). Ponieważ tam był chyba konflikt z kodowaniem znaków, dlatego uznałam, że muszę najpierw zaktualizowac wersję Joomla do najnowszej. Jakis czas temu, na początku po ściągnięciu JSAS-a już próbowałam to zrobić, podmieniając cały katalog z Joomla, ale nic mi z tego nie wyszło. Pod JSAS-em Joomla jest jakby w trzech miejscach (1x jako ogólny cms w pakiecie, potem w wewnętrznym katalogu z utworzoną przeze mnie stroną po raz drugi i jeszcze trzeci raz w innym katalogu jakiejś wersji testowej strony). Niezależnie jak to podmieniałam i w ilu miejscach, nie mogłam potem niczego uruchomić z tą wyższą wersją Joomla. Gdy uruchamiałam JSAS-a to uparcie cały czas instalował tę wersję Joomli, z którą go ściągnęłam, mimo że tę wersję usuwałam (1.0.3).
    Proszę, niech ktoś mi prosto wyjasni, jak sie aktualizuje wersję Joomla i czy z wersji 1.0.3 mogę od razu zmienić na 1.0.15 (a może lepiej na Joomla 1.5.3)? Gdzie mam rozpakować wszystko i w ilu miejscach? Czy powinnam pozmieniać ustawienia w jakichś plikach, żeby JSAS tę wyższą wersję "widział"? Jak to zrobić, zeby współgrało z JSAS-em? Chciałabym przy nim zostać, dobrze mi się z niego korzysta.
    Może jak będę miała nowszą Joomla, to uda mi się uporządkować kwestię j. polskiego. Jesli nie, to ponownie poproszę o pomoc. Mam nadzieję, ze moje wyjasnienia są zrozumiałe i ktoś zechce mi pomóc...
    Z góry dziekuję i pozdrawiam
    Yako
    Ostanio edytowane przez Yako : 23-06-2008 22:12

Reguły pisania

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz dodawać wypowiedzi
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz poprawiać swoich postów
  •