Joomla i rozbudowany formularz ???
Wyniki 1 do 7 z 7

Temat: Joomla i rozbudowany formularz ???

  1. #1
    Debiutant
    Dołączył
    26-04-2006
    Wpisy
    1
    Punkty
    10

    Domyślny Joomla i rozbudowany formularz ???

    Witam wszystkich !
    Jestem świeżutkim i zieleniutkim :o użytkownikiem Joomla.
    Chcę załozyć siostrze (tłumaczowi) stronę z wykorzystaniem Joomla.
    Niestety nie wiem czy jest jakiś moduł czy dodatek który pozwala na dodanie formularza do przygotowanej strony. Ma byćto standardowy formularz umożliwiający na wysłanie ze strony zlecenia..czyli dane adresowe firmy, parę pytań nt. rodzaju tłumaczenia i mozliwosc zauploadowania podłączenia do formularza 2-3 plików i wysłania na emaila

    Bardzo proszę o uswiadomienie..czy na coś takiego powala ten system ..a jeżeli nie to jaki na to pozwala ?

    Ewentualnie jeżeli nie jest to do zrobienia czy może istnieje możliwość dodania strony z formularzem wcześniej przygotowanym do Joomla I jak to się robi ?

    Serdecznie dziękuję za jakiekolwiek sugestie

    Rixiu

  2. Pani Reklamowa
    Pani Reklamowa jest aktywna
    Avatar Panny Google

    Dołączył
    19-08-2010
    Skąd
    Internet
    Postów
    milion
    Pochwał
    setki
  3. #2
    Wiarus Dylek awatar
    Dołączył
    20-09-2005
    Skąd
    Białystok
    Wpisy
    2 864
    Punkty
    70

    Domyślny

    Sa komponenty do budowy formularzy: mosforms, artforms i najbardziej chyba rozbudowany facileforms

  4. #3
    Wyjadacz magic awatar
    Dołączył
    19-09-2005
    Wpisy
    679
    Punkty
    39

    Domyślny

    W sumie to masz wiele możliwości wykorzystania w przedmiotowym celu Joomla!, w szczególności w połączeniu z istniejącymi dodatkami (komponentami, modułami).
    Ale jeśli (jak napisałeś) jesteś "zieleniutki" to masz problem.
    Nie przypominam sobie, żeby istniał gotowy dodatek do Joomla!, który dokładnie realizowałby to co napisałeś. Natomiast wiele z dodatków można z powodzeniem przystosować do realizacji zakładanego celu. Problem polega na tym, że musiałbyś je trochę poznać (a są dziesiątki, setki i codziennie powstają nowe), żeby coś wybrać. Przy czym musiałbyś się trochę oderwać od szczegółowej, z góry narzuconej koncepcji jak to ma działać - na rzecz ogólnej realizacji zamierzonego efektu (przykładowo: wrzucenie pliku z tekstem do tłumaczenia, opatrzenie uwagami, poinformowanie tłumacza o zdarzeniu, umożliwienie tłumaczowi oddanie klientowi przetłumaczonego tekstu / umożliwienie klientowi odebranie, kwestia płatności, itp).

    To co bym zasugerował to:
    1. Komponent FacileForms: pozwala stworzyć pod Joomla! system formularzy. Ma duże mozliwości - nawet jeśli nie znasz PHP, jeszcze większe - jeśli znasz dobrze i będziesz potrafił uzupełnić jego możliwości o własne skrypty, w tym wykorzystać funkcje PHP wbudowane w Joomla!, lub

    2. Komponent DocMAN: służy do składowania, publikacji plików, umożliwia nadawanie szczegółowych praw do przegladania i pobierania plików. W zasadzie potrafi realizować to o co pytasz (a nawet pracę grupową nad tekstami). Wymagałby dostosowania do twoich potrzeb, przeróbek.

    Dodatkowo (w przypadku DocMAN) być może znajdziesz dodatek umożliwiający zastosowanie płatności przez Internet w zamian za możliwość pobrania pliku (z tłumaczeniem), a jeśli nie lub w innym wypadku - możesz w tym celu uzyć np. komponentu VirtueMart. Oczywiście można odpuścić ten fragment obsługi tłumaczeń (płatność) na rzecz ręcznego zarządzania.

    Może inni będą mieli więcej pomysłów ...

    Jeśli jesteś "zieleniutki" to może też bardziej efektywnym byłoby wynająć kogoś doświadczonego do tej "czarnej roboty". Ale najpierw - zdecydowanie - spróbuj sam, jest duża szansa, że "nie taki diabeł straszny" i szybko połapiesz się o co chodzi, przestaniesz być "zieleniutki" i jeszcze w tym miejscu innym będziesz doradzał ;)

  5. #4
    Ten Niedobry Rybik awatar
    Dołączył
    26-09-2005
    Skąd
    Gliwice
    Wpisy
    2 179
    Punkty
    70

    Domyślny

    facile forms potrafi generowac paczki instalacyjne zrobionych po soba formularzy

  6. #5
    Debiutant
    Dołączył
    29-12-2006
    Wpisy
    10
    Punkty
    10

    Domyślny

    a ja mam pytanko na temat mosforms, gdy chcę wysłać (w zainstalowanym juz mosform'ie na stronie i dodanych formularzach) formularz z tekstem, czy formularz z uploadem pliku, pokazuje mi taki oto tekst:
    Error getting form_id to send email!
    Czy ktos wie co to może być? z góry bardzo dziękuję za pomoc !
    Ostanio edytowane przez balord : 09-01-2007 16:59

  7. #6
    Nowicjusz
    Dołączył
    28-09-2006
    Wpisy
    15
    Punkty
    10

    Domyślny

    Balord... czy udało Ci się rozwiązać ten problem?

  8. #7
    Debiutant
    Dołączył
    29-12-2006
    Wpisy
    10
    Punkty
    10

    Domyślny

    niestety nie, nie probowalem narazie brak czasu

Reguły pisania

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz dodawać wypowiedzi
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz poprawiać swoich postów
  •