Virtuemart 1.1.0 i J!1.5.3 - kodowanie znaków
Wyniki 1 do 5 z 5

Temat: Virtuemart 1.1.0 i J!1.5.3 - kodowanie znaków

  1. #1
    Debiutant
    Dołączył
    06-07-2008
    Wpisy
    7
    Punkty
    10

    Domyślny Virtuemart 1.1.0 i J!1.5.3 - kodowanie znaków

    Mój problem z kodowaniem (wiem, często poruszany, ale niestety nie znalazłem odpowiedzi) polega na tym, że Joomla 1.5 docelowo kodowanie ustawione jest utf-8, zaś virtuemart iso. Prowadzi to do tego, że nic z modułów VM nie wyświetla popranie polskich znaków. Oczywiście w przeglądarce można zmienić kodowanie, ale wtedy reszte joomli krzaczy - co jest logiczne. Problem występuje zarówno na zapleczu jak jak i witrynie.

    Oczywiście ściągnąłem i zainstalowałem spolszczenie z oficjalnej witryny VM. Tam zmieniłem we wszystkich 'polskich strony' parametry charset, ale nie pomogło.

    Gdzie można zmienić raz na zawsze kodowanie znaków VM? Czy istnieje wogóle taka opcja?

    Z góry dzięki za odpowiedź,
    Pozdrawiam

  2. Pani Reklamowa
    Pani Reklamowa jest aktywna
    Avatar Panny Google

    Dołączył
    19-08-2010
    Skąd
    Internet
    Postów
    milion
    Pochwał
    setki
  3. #2
    Senior PeFik awatar
    Dołączył
    18-02-2007
    Skąd
    Miasto Stu Mostów
    Wpisy
    5 465
    Punkty
    241

    Domyślny

    Dziwne???
    bo ja widzę...

    <?xml version="1.0" encoding="utf-8"?>
    <!DOCTYPE install SYSTEM "http://dev.joomla.org/xml/1.5/component-install.dtd">
    <install type="component" version="1.5.0">
    <name>VirtueMart</name>
    <creationDate>23.04.2008</creationDate>

    2) poza tym wyszła już wersja 1.1.1
    3) ściągnij sobie: Joomla! 1.5 eCommerce Bundle
    Współautor bloga o systemie Joomla! -> blog.elimu.pl < oraz kilku książek i artykułów o tym CMS.

  4. #3
    Debiutant
    Dołączył
    06-07-2008
    Wpisy
    7
    Punkty
    10

    Domyślny

    Okey, to może inaczej. W tym xml także mam utf'a. Ale fakt jest taki że jak przychodzi wyświetlić polskie znaczki to dalej jest las /\|/\
    Znalazłem wątek na forum (w poprzedniej wersji VM), że są problemy z tłumaczeniami i czasami tam już są krzaki. Sprawdziłem, faktycznie tak było. Poprawiłem tłumaczenie, ale nic to nie dało.

    Jak w takim razie wyjaśnić, poprawić coś takiego:



  5. #4
    Bywalec
    Dołączył
    19-02-2008
    Skąd
    Warszawa
    Wpisy
    150
    Punkty
    13

    Domyślny

    A czy masz ściągnięte tłumaczenie VM w UTF-8? Najwyraźniej na stronie masz UTF-8, a posiadane przez ciebie tłumaczenie jest kodowane w ISO-8859-2. Ściągnij sobie to tłumaczenie: http://virtuemart.pl/index.php?optio...=fileinfo&id=1
    Korzystam z UTF-8 i u mnie nie ma problemu z kodowaniem z tym tłumaczeniem, więc powinno Ci pomóc ;)
    Pozdrawiam
    Szibena

  6. #5
    Debiutant
    Dołączył
    06-07-2008
    Wpisy
    7
    Punkty
    10

    Domyślny

    Cytat Wysłane przez Szibena Zobacz wiadomość
    A czy masz ściągnięte tłumaczenie VM w UTF-8? Najwyraźniej na stronie masz UTF-8, a posiadane przez ciebie tłumaczenie jest kodowane w ISO-8859-2. Ściągnij sobie to tłumaczenie: http://virtuemart.pl/index.php?optio...=fileinfo&id=1
    Korzystam z UTF-8 i u mnie nie ma problemu z kodowaniem z tym tłumaczeniem, więc powinno Ci pomóc ;)
    Co rozwiązało problem. Dzięki wielkie za pomoc.

    Pozdrawiam!

    Topic do zamknięcia

Reguły pisania

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz dodawać wypowiedzi
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz poprawiać swoich postów
  •