CSVI - Dziwny błąd
Wyniki 1 do 5 z 5

Temat: CSVI - Dziwny błąd

  1. #1
    Bywalec
    Dołączył
    19-02-2008
    Skąd
    Warszawa
    Wpisy
    150
    Punkty
    13

    Domyślny CSVI - Dziwny błąd

    Witam!

    Dzisiaj chciałem zaktualizować wszystkie produkty, więc najpierw wyeksportowałem plik CSV, a następnie dodałem parę produktów, parę zmieniłem i kiedy importuje plik CSV wszystko jest ok. Zaimportowałem 430 produktów. Wchodzę w panel administracyjny VM i jest wszystko ok, wszystkie produkty są opublikowane. Jednakże kiedy jako klient chcę zobaczyć jakąś kategorię nic mi się nie wyświetla np. http://microstars.pl/index.php?page=...mart&Itemid=61

    Bardzo proszę o pomoc. Używam J! 1.5.3, CSVI 0.8 oraz VM 1.1.1.

    ----------------------------------------------------------------
    Już wiem co jest źle! Otóż podczas importu coś się dzieję, ponieważ ilość produktów zawsze pokazuję się 0, dlatego nie ma ich w sklepie. Oprócz tego ceny są źle importowane, podaję walutę PLN, a po imporcie jest EUR, piszę cenę np. 5, a po imporcie jest 1.05. W załączniku wysyłam mój plik CSV.

    Proszę mi powiedzieć co jest grane i jak to naprawić ?

    -----------------------------------------------------------

    Ok, już naprawiłem kilka swoich błędów, które zrobiłem w pliku CSV. Stworzyłem własny szablon do importu produktów. Przed nowym importem wyczyściłem bazę danych i wgrałem plik CSV. Jest już prawie wszystko ok, gdyby nie ceny, które są zupełnie inne niż te, które wpisałem w pliku CSV. Co może być tego przyczyną?

    Pola w stworzonym szablonie:
    product_sku
    category_path
    product_name
    product_s_desc
    product_desc
    product_price
    product_full_image
    product_thumb_image
    product_in_stock
    product_currency
    product_discount
    product_packaging
    product_publish

    W załączniku plik CSV, który wgrywam. Kodowanie pliku UTF-8.
    Załączone pliki Załączone pliki
    Ostanio edytowane przez Szibena : 07-07-2008 17:50
    Pozdrawiam
    Szibena

  2. Pani Reklamowa
    Pani Reklamowa jest aktywna
    Avatar Panny Google

    Dołączył
    19-08-2010
    Skąd
    Internet
    Postów
    milion
    Pochwał
    setki
  3. #2
    Bywalec
    Dołączył
    27-02-2006
    Wpisy
    211
    Punkty
    25

    Domyślny

    Spróbuj formatować kolumnę z ceną towaru jako 'tekst' a nie 'liczba'.

  4. #3
    Bywalec
    Dołączył
    19-02-2008
    Skąd
    Warszawa
    Wpisy
    150
    Punkty
    13

    Domyślny

    Już wiem czemu nie działa. Podzieliłem kilka cen, które wpisałem w pliku CSV z cenami, które wyświetlają się na stronie i zawsze wychodzi wynik: 3,31125828. Tak więc wnioskuję, że coś jest nie tak z walutami. Zmieniłem nazwę waluty z PLN na PLZ i poskutkowało!

    Mam teraz inne pytanie: Co ustawić w VirtueMart, by nie pokazywała się cena "oszczędzasz", kiedy nic się nie oszczędza? Taki efekt można zaobserwować tutaj: http://microstars.pl/index.php?page=...mart&Itemid=61
    Pozdrawiam
    Szibena

  5. #4
    Bywalec
    Dołączył
    27-02-2006
    Wpisy
    211
    Punkty
    25

    Domyślny

    Co do pierwszego problemu, to wygląda na to, że masz źle ustawioną konfigurację sklepu (szczególnie zwróć uwagę na waluty i stawki podatków).

    Problem z "rabatem, którego nie ma" rozwiązać możesz na dwa sposoby:
    1) w bazie w odpowiedniej tabeli i odpowiedniej kolumnie ustaw domyślną wartość rabatu na "0", lub
    2) dodaj do importu kolumnę "product_discount" i zawsze (chyba, że chcesz dodać rabat do produktu) wypełnij je wartością "0".

  6. #5
    Bywalec
    Dołączył
    19-02-2008
    Skąd
    Warszawa
    Wpisy
    150
    Punkty
    13

    Domyślny

    Już wszystkie "błędy" rozwiązałem. Co do walut to miałem ustawiony skrót waluty "Polski złoty" na PLZ, a nie PLN.

    Co do drugiego błędu to zwróciłem uwagę na tą kolumnę "product_discount" i zawsze wypełniona była ona 0.00, więc postanowiłem zostawić ją pustą i wszystko działa pięknie.

    Dzięki wielkie ainow za pomoc.
    Pozdrawiam
    Szibena

Reguły pisania

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz dodawać wypowiedzi
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz poprawiać swoich postów
  •