Import z pliku CSV i związane z tym błedy - Strona 2
Strona 2 z 2 PierwszyPierwszy 12
Wyniki 11 do 20 z 20

Temat: Import z pliku CSV i związane z tym błedy

  1. #11
    Nowicjusz
    Dołączył
    01-03-2007
    Wpisy
    16
    Punkty
    10

    Domyślny versja VM

    używam versji 1.0.10.
    póbowałem już tyle razy wczytać lub zmieniać parametry, ale niestety lipa....
    zapłace ile trzeba za dostosowanie mojego cennika do potrzeb VM.
    Pomoże ktoś??

  2. Pani Reklamowa
    Pani Reklamowa jest aktywna
    Avatar Panny Google

    Dołączył
    19-08-2010
    Skąd
    Internet
    Postów
    milion
    Pochwał
    setki
  3. #12
    Bywalec
    Dołączył
    27-02-2006
    Wpisy
    211
    Punkty
    25

    Domyślny

    Cytat Wysłane przez grundol Zobacz wiadomość
    A o której wersji piszesz? (...)
    Masz rację - zapędziłem się troszeczkę; ponieważ wciąż siedzę na wersji 1.06, z rozpędu dodałem uwagę odnoszącą się do importu csv w starej wersji.

    Od wersji 1.07 do VM dodano nowy import i faktycznie, liczba importowanych pól może być dowolna (w 1.06 plik csv musiał posiadać co najmniej 25 pól - mogło ich być również więcej).
    Masz również rację, co do konfiguracji importu csv (w nowszych niż 1.06 wersjach VM).

  4. #13
    Przeglądacz
    Dołączył
    04-08-2007
    Wpisy
    37
    Punkty
    10

    Domyślny

    Witam,
    jakiś czas temu wykonałem sobie sklep w technologii ocCommerce, tam także wgrywało sie produkty poprzez plik exelowski, ale był on przyjaźniej zrobiony bo kazda informacja znajdowała się w oddzielnej komórce. Ostatnio zainteresowałem się VirtuaMartem i wykonałem już działający sklep jednak mam kilka pytań odnośnie pliku CVS które mnie nurtują. Otóż, napisałem funkcje która mi przerobiła mój plik excelowski z osCommerce na plik dla birtuemartu i napewno jest wszystko poprawnie zrobione, sprawdzałem. VirtueMart jednak robi coś dziwnego przy wgrywaniu. Jak w nazwie produktu mam " to zamienia on go na "" a w produktach w których to zrobił do product_sku (u mnie numer katalogowy) dopisuje np ~SYMBOL~ gdzie symbol to przyładowy numer katalogowy. Wiecie skąd się to może brać i jak temu zaradzić? Poprawiłem sobie wszystko z poziomu administratora w sklepie bo jest tam całkiem przyjazny interfejs ale 1000 produktów to i tak spro poprawek.

    Kolejne pytanie dotyczy kodowania. Chciałbym móc w nazwie mieć np znaczek φ, więc dodaje go w nazwie z panelu administracyjnego, on to zapamiętuje i na tej stronie na której pokazuje zmiany produktu ladnie wyświetla mi φ ale potem w sklepie i w nazwie produktu która chciałbym ponownie przeedytować zmienia na jakieś dziwne kodowanie. Wiecie jak to załatwić, żeby działało? Obiecuje, że jak dopracuje sklepik to się nim pochwale

  5. #14
    Bywalec
    Dołączył
    27-02-2006
    Wpisy
    211
    Punkty
    25

    Domyślny

    Z jakiej wersji VM korzystasz? Jakie ustawiasz separatory tekstu i pól w pliku csv przy eksporcie? Jeśli dane masz "w jednej komórce" to właśnie z separatorami masz problem.

    Do tworzenia pliku wykorzystaj OpenOffice; w Excel-u jest mała możliwość konfiguracji csv.

  6. #15
    Przeglądacz
    Dołączył
    04-08-2007
    Wpisy
    37
    Punkty
    10

    Domyślny

    Używam VirtualMart 1.0.11 a co do separatorow to standardowe ~ i ^ są ustawione. Jak sciagnalem plik cvs teraz ze sklepu i otworzylem open officem to jak bylo ustawione przecinek jako znak tabulacji to rozwalalo sie to na jakies 3 komorki, a jak wzialem fix to zrobilo wszystko w jednej tak jak w exelu. Przepraszam ale openofficem nie bawilem sie nigdy i nie bardzo wiem jak sie do tego zabrac

  7. #16
    Bywalec
    Dołączył
    27-02-2006
    Wpisy
    211
    Punkty
    25

    Domyślny

    Przy wczytywaniu csv do OO musisz "ręcznie" ustawić separatory; warto też zwrócić uwagę na kodowanie znaków, żeby nie mieć później krzaczków na stronie - dołączyłem obrazek z oknem filtru, możesz podejrzeć. ;)
    W efekcie dostaniesz plik, który poszczególne dane trzyma w oddzielnych komórkach.

    Ważne jest też, żeby podczas zapisywania pliku zaznaczyć opcję "Edytuj ustawienia filtra" i ponownie zaznaczyć odpowiednie separatory i kodowanie znaków.
    Attached Images Attached Images

  8. #17
    Przeglądacz
    Dołączył
    04-08-2007
    Wpisy
    37
    Punkty
    10

    Domyślny

    Dziekuje Ci bardzo Zaraz sie pobawie tym.

  9. #18
    Przeglądacz
    Dołączył
    04-08-2007
    Wpisy
    37
    Punkty
    10

    Domyślny

    Witam,
    juz sobie poradzilem, nalezalo poprostu przeedytowac plik open officem i usunac pare bugow ale mam inne pytanie. Sklep jest z elementami systemu KAN-therm, uzywam numerow katalogowych czesci i sa one widoczne dla uzytkownikow, ale w roznych kategoriach wystepuje np ten sam produkt. Sklep dodaje mi ponad 1200 pozycji tak jak powinien ale widocznych jest 960 pare bo te ktore sa jednakowe w kilku kategoriach nie sa wyswietlane. Wiem ze product_sku czyli u mnie numer katalogowy musi byc unikalny ale czy da sie jakos wyswietlac produkt w wielu kategoriach?

  10. #19
    Bywalec
    Dołączył
    27-02-2006
    Wpisy
    211
    Punkty
    25

    Domyślny

    Jeśli chcesz za pomocą csv dodać produkt do kilku kategorii to nie dodajesz nowych linii z tym samym produktem, tylko zaznaczasz to w polu "category_path". Składnia jest prosta - podkategorie rozdzielasz za pomocą "/" a kategorie za pomocą "|" np.:
    Kategoria1/Podkategoria1.1/Podkategoria1.2|Kategoria2/Podkategria2.1

  11. #20
    Przeglądacz
    Dołączył
    04-08-2007
    Wpisy
    37
    Punkty
    10

    Domyślny

    Dzieki, juz do tego doszedlem Zaraz poprawie w calc plik csv i bedzie fajno

Strona 2 z 2 PierwszyPierwszy 12

Reguły pisania

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz dodawać wypowiedzi
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz poprawiać swoich postów
  •