Jak przenieść Joomle z lokalnego komputera na usługodawcy?
Strona 1 z 5 123 ... OstatniOstatni
Wyniki 1 do 10 z 41

Temat: Jak przenieść Joomle z lokalnego komputera na usługodawcy?

  1. #1
    Bywalec
    Dołączył
    10-03-2008
    Wpisy
    276
    Punkty
    12

    Domyślny Jak przenieść Joomle z lokalnego komputera na usługodawcy?

    Na swoim komputerku zainstalowałem XAMPP (serwer SQL, PHP) oraz Joomlę. Przygotowałem sobie lokalnie cały serwis. Jak to teraz wszystko przenieść na serwer usługodawcy. Mam już dostęp do cPanela, ale nie wiem jak się teraz do tego wszystkiego zabrać. Na razie sobie próbuję, ale jakby ktoś podpowiedział to byłbym wdzięczny.

    Pozdrawiam
    Tomek

  2. Pani Reklamowa
    Pani Reklamowa jest aktywna
    Avatar Panny Google

    Dołączył
    19-08-2010
    Skąd
    Internet
    Postów
    milion
    Pochwał
    setki
  3. #2
    Ten Niedobry Rybik awatar
    Dołączył
    26-09-2005
    Skąd
    Gliwice
    Wpisy
    2 179
    Punkty
    70

    Domyślny

    1. pliki spakować
    2. baze danych wyexportować
    3. zipa skopiowac i rozpakowac (nowe c-panele maja w jednym z 2 managerow plikow opcje dekompresji, jezeli nie to poprawka do 1) -> pliki skopiowac recznie
    4. utworzyc baze danych , utworzyc usera z haslem, przypisac mu wszystkie uprawnienia
    5. zaimportowac plik bazy danych
    6. poprawic plik configuration.php juz na serwerze (sciezki dostepu, parametry bazy danych) opis pliku konfiguracyjnego jest gdzies na pomoc.joomla.pl
    Mozliwe problemy:
    - różne kodowanie baz danych na localu i docelowej -> docelowa zalecamy utf, jezeli lokalna byla inna to użyć programu Gżegżółka XP do przekonwertowania pliku SQL pochodzącego z exportu lokalnej bazy danych
    - serwer lokalny uzywa innych slashy w ściezkach dostepu (windows\pliki unix/pliki) warto pamiętać, szczególnie gdy ścieżki z "wtyłciachem" ustawiliśmy na localu np. w konfiguracji komponentu downloadu, trzeba pozmieniać na "wprzódciachy"
    - pamietac ze nowa baza nie musi sie nazywac tak jak stara i nie rozpaczac, ze cpanel doda nazweusera_ przed nazwa bazy i przed nazwa usera bazy, to sobie ustawimy w pliku konfiguracyjnym
    - jeżeli pogubimy sie w ścieżkach na serwerze i nie wiemy co dac w konfigu to sobie najpierw zainstalowac na szybciora pustą joomle i podejrzec utworzony przez nia plik konfiguracyjny pod kątem ścieżek absolutnych
    - dla Joomli 1.5 i trybu ftp zalecane jest osobne konto ftp
    - w razie draki najpierw zainstalowac joomla apotem nadpisac tym z locala, opronic baze i zaimportowac lokalną.
    - dla joomla 1.0.x profilaktycznie przy imporcie/exporcie stosować tryb zgodności MYSQL40

  4. #3
    Bywalec
    Dołączył
    10-03-2008
    Wpisy
    276
    Punkty
    12

    Domyślny

    Po tak profesjonalym opisie nie pozostaje mi nic innego, jak podziałać.
    Dzięki

  5. #4
    Senior zwiastun awatar
    Dołączył
    20-09-2005
    Wpisy
    27 315
    Punkty
    1142

    Domyślny

    Pamiętaj tylko, żeby nie pomylić "wprzódciachów" z "wtyłciachami"
    Korzystaj i ciesz się!
    ===============
    Zwiastun
    Biblioteka Elektronicznej Dokumentacji Joomla!

  6. #5
    Ten Niedobry Rybik awatar
    Dołączył
    26-09-2005
    Skąd
    Gliwice
    Wpisy
    2 179
    Punkty
    70

    Domyślny

    wtyłciach to nic w porównaniu z "dwumlaskiem wleczonym" (double click + drag)

  7. #6
    Wiarus
    Dołączył
    20-11-2007
    Wpisy
    2 924
    Punkty
    51

    Domyślny

    Cytat Wysłane przez Rybik Zobacz wiadomość
    wtyłciach to nic w porównaniu z "dwumlaskiem wleczonym" (double click + drag)
    Normalnie "Polska trudna język"

  8. #7
    Bywalec
    Dołączył
    10-03-2008
    Wpisy
    276
    Punkty
    12

    Domyślny

    W cPanelu założyłem bazę danych. Zainstalowałem Joomlę na serwerze usługodawcy. Wszystko chyba poszło dobrze, bo mogłem obejrzeć standardową stronkę ze standardowym szablonem.
    Następnie wchodzę w phpMyAdmin. Widzę moją bazę. Klikam i wchodzę do bazy. Wyczyściłem zawartość wszystkich tabel, w wyniku czego odświeżenie mojej strony startowej kończy się komunikatem - plik baza2.jpg.
    Następnie przechodzę do zakładki import i wybieram z dysku lokalnego wyeksportowaną bazę. Próba kończy się komunikatem - plik baza.jpg.

    Co jest nie tak?
    Tomek
    Attached Images Attached Images

  9. #8
    Senior zwiastun awatar
    Dołączył
    20-09-2005
    Wpisy
    27 315
    Punkty
    1142

    Domyślny

    No, jak benio nie ma praw dostępu, to nie ma. Nie przejdziesz. Benio musi miec prawa ostępu do DB.
    Korzystaj i ciesz się!
    ===============
    Zwiastun
    Biblioteka Elektronicznej Dokumentacji Joomla!

  10. #9
    Bywalec
    Dołączył
    10-03-2008
    Wpisy
    276
    Punkty
    12

    Domyślny

    A jak to zrobić, żeby Bienio miał te prawa dostępu do bazy?

    Tomek

  11. #10
    Wiarus
    Dołączył
    20-11-2007
    Wpisy
    2 924
    Punkty
    51

    Domyślny

    Sprawić aby w pliku z backupem bazy danych ktory importujesz ni bylo juz odwolan do starej bazy danych i jej ustawień.

Strona 1 z 5 123 ... OstatniOstatni

Reguły pisania

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz dodawać wypowiedzi
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz poprawiać swoich postów
  •