Jak przenieść Joomle z lokalnego komputera na usługodawcy? - Strona 2
Strona 2 z 5 PierwszyPierwszy 1234 ... OstatniOstatni
Wyniki 11 do 20 z 41

Temat: Jak przenieść Joomle z lokalnego komputera na usługodawcy?

  1. #11
    Ten Niedobry Rybik awatar
    Dołączył
    26-09-2005
    Skąd
    Gliwice
    Wpisy
    2 179
    Punkty
    70

    Domyślny

    @Inkos: co Ty opowiadasz ? Facet pyta jak nadac userowi prawa w cpanelu a Ty odpowiadasz jakies dyrdymały, bez urazy ale masz wyżej poprzeczkę niż inni, więc proszę nie nabijaj postów. Cyferki ładnie wyglądaja ale pomyśl, że autor pytania może przez to ślęczeć nad plikiem sql szukając niewiadomo czego.

    Bazy danych exportowane z phpMyadmina w c-panelu są 'stand-alone' można je zaimportować gdziekolwiek indziej bez ustawień poprzedniej bazy, być może poza kodowaniem znaków w tabelach.

    W c-panelu -> bazy danych -> baza danych mysql (tego nie ma w phpMyadmin)
    najpierw masz formularz tworzenia i naprawy baz danych i tabelke z bazami (to nie tu )
    potem, niżej jest formularz tworzenia userow i dodawania ich do bazy (to tutaj), po utworzeniu usera z hasłem, trzeba czasem odświeżyć ekran, niektóre cpanele nie widza nowo dodanego usera od razu, trzeba użyć ctrl+F5. Potem z listy wybierasz usera i baze, w nastepnym kroku nadajesz mu wszystkie uprawnienia (albo recznie zaznaczacz wszystkie boxy albo wybierasz "all priviliges".
    W razie wątplikowści podaje screena
    Attached Images Attached Images

  2. Pani Reklamowa
    Pani Reklamowa jest aktywna
    Avatar Panny Google

    Dołączył
    19-08-2010
    Skąd
    Internet
    Postów
    milion
    Pochwał
    setki
  3. #12
    Senior zwiastun awatar
    Dołączył
    20-09-2005
    Wpisy
    27 315
    Punkty
    1142

    Domyślny

    Pytanie tylko, czy rzeczywiście w tym tkwi problem. Rozważałem wczoraj reakcję na ten post i w końcu zrezygnowałem. Sytuacja jest zupełnie niejasna:
    a) zainstalowano Joomla! - działał
    b) wyczyszczono bazę danych, spróbowano importować dane - podczas importu komunikat, że użytkownik nie posiada uprawnień

    Zakładać nowego użytkownika? Po co? Dlaczego? Z pytania wynik, że konto do bazy danych już jest.
    Zatem "nieoczywista nieoczywistość" - nie wiadomo z jaką sytuacja mamy do czynienia.
    Korzystaj i ciesz się!
    ===============
    Zwiastun
    Biblioteka Elektronicznej Dokumentacji Joomla!

  4. #13
    Ten Niedobry Rybik awatar
    Dołączył
    26-09-2005
    Skąd
    Gliwice
    Wpisy
    2 179
    Punkty
    70

    Domyślny

    @Rybik : wyśpij się zanim wejdziesz na forum

    widze wlasnie ze baza dzialala, zastanawiam sie czy zamiast recznie edytowac plik sql nie lepiej bedzie inaczej exportowac. Wczesniej zapomnialem ze to z locala, gdzie phpMyadmin ma wiecej trybow exportu, sprobuj exportowac tabele będąc już w bazie, tzn wejdz do bazy w trybie przegladania zaznacz wszystkie tabele i wtedy export.

  5. #14
    Wiarus
    Dołączył
    20-11-2007
    Wpisy
    2 924
    Punkty
    51

    Domyślny

    james.bien: Masz moze na tym serwerze w sieci dostęp do phpMyadmin czy tylko do cpanelu?

    Rybik: Przyznaję iż w moim poprzednim poście zapomniałem o tym że z jednej strony jest cpanel stad też ta moja wcześniejsza odpowiedz przeznaczona bardziej dla uzytkowników którzy korzystają z phpMyadmin.

    Niemniej jednak sprawa wydaje się dziwna. Rybik może mógłbyś pomóc naszemu koledze i samemu to sprawdzić?

  6. #15
    Bywalec
    Dołączył
    10-03-2008
    Wpisy
    276
    Punkty
    12

    Domyślny

    Może ja źle exportuje baze. Jak to zrobić dobrze?

  7. #16
    Bywalec
    Dołączył
    10-03-2008
    Wpisy
    276
    Punkty
    12

    Domyślny

    Nic nie idzie. Powiedzcie może i po kolei co mam robić. Od samego początku, bo chwyta mnie już mega osłabienie.

  8. #17
    Bywalec
    Dołączył
    10-03-2008
    Wpisy
    276
    Punkty
    12

    Domyślny

    Może na początek - JAK WYEKSPORTOWAĆ BAZĘ DANYCH, która chodzi na Joomli zainstalowanej lokalnie.

  9. #18
    Bywalec
    Dołączył
    10-03-2008
    Wpisy
    276
    Punkty
    12

    Domyślny

    [quote=inkos;81499]james.bien: Masz moze na tym serwerze w sieci dostęp do phpMyadmin czy tylko do cpanelu?

    Z poziomu cPanelu mam phpMyAdmin (załączniki).
    Attached Images Attached Images

  10. #19
    Bywalec
    Dołączył
    11-07-2008
    Wpisy
    327
    Punkty
    29

    Domyślny

    Z tego co widzę Twoja baza danych nazywa się "bienio_baza" a błąd dotyczył bazy "baza", której nie ma

  11. #20
    Bywalec
    Dołączył
    10-03-2008
    Wpisy
    276
    Punkty
    12

    Domyślny

    Podczas zakładania bazy w cPanelu nadaję jej nazwę "baza". Przedrostek bienio_ dodaje mi sam cPanel. Nazwa bazy "baza" (bez żadnych przedrostków) istnieje w Joomli na moim komputerze w domu. No i chodzi o to, żeby ta "baza" z domu znalazła się na serwerze, tylko że podczas tworzenia bazy w cPanelu dodawany jest ten przedrostek.

Strona 2 z 5 PierwszyPierwszy 1234 ... OstatniOstatni

Reguły pisania

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz dodawać wypowiedzi
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz poprawiać swoich postów
  •