Jak przenieść Joomle z lokalnego komputera na usługodawcy? - Strona 3
Strona 3 z 5 PierwszyPierwszy 12345 OstatniOstatni
Wyniki 21 do 30 z 41

Temat: Jak przenieść Joomle z lokalnego komputera na usługodawcy?

  1. #21
    Ten Niedobry Rybik awatar
    Dołączył
    26-09-2005
    Skąd
    Gliwice
    Wpisy
    2 179
    Punkty
    70

    Domyślny

    localhost -> cpanel -> phpmyadmin -> wejdz do bazy tak zeby widziec tabele -> zakladka export
    to wyeksportuje baze w postaci samych tabel bez jej ustawien

  2. Pani Reklamowa
    Pani Reklamowa jest aktywna
    Avatar Panny Google

    Dołączył
    19-08-2010
    Skąd
    Internet
    Postów
    milion
    Pochwał
    setki
  3. #22
    Bywalec
    Dołączył
    11-07-2008
    Wpisy
    327
    Punkty
    29

    Domyślny

    A nie trzeba czasem w pliku configuration.php zamiast:
    Kod:
    var $db = 'baza';
    wpisać:
    Kod:
    var $db = 'bienio_baza';
    ?

  4. #23
    Bywalec
    Dołączył
    10-03-2008
    Wpisy
    276
    Punkty
    12

    Domyślny

    Jest "bienio_baza".

  5. #24
    Bywalec
    Dołączył
    10-03-2008
    Wpisy
    276
    Punkty
    12

    Domyślny

    Cytat Wysłane przez Rybik Zobacz wiadomość
    localhost -> cpanel -> phpmyadmin -> wejdz do bazy tak zeby widziec tabele -> zakladka export
    to wyeksportuje baze w postaci samych tabel bez jej ustawien
    Tylko w ten sposób eksportuje bazę będącą na serwerze. A jak tu prawidłowo wyeksportować bazę z Joomli, która chodzi lokalnie, na moim komputerze, żeby ją potem zaimportować (już w cPanelu).

  6. #25
    Bywalec
    Dołączył
    11-07-2008
    Wpisy
    327
    Punkty
    29

    Domyślny

    Spojrzałem w załączniki które wcześniej wysłałes i tam jest mysql_error itd. przy use baza. Napisz jak to dokładnie robisz a ja Ci napiszę jak ja importuję swoją bazę.

    W phpmyadmin wybieram bazę i tam eksport. Nic nie zmieniam tylko wybieram wykonaj. Otwieram phpmyadmin na drugim serwerze, wybieram bazę i tam opcję SQL. Wówczas z pierwszej bazy (tej z eksportem) wciskam CTRL+a (zaznacz wszystko), następnie CTRL+c (kopiuj) i w okno SQL na serwerze docelowym CTRL+V (wklej).
    Po zatwierdzeniu powinno dodać bazę danych. Czasami jest problem z alokacją pamięci. Wówczas trzeba wkleić to do pliku np baza.sql i użyć opcji import na serwie docelowym

    Nie wiem czy to o to chodzi ale staram Ci się jakoś pomóc.
    Ostanio edytowane przez vego007 : 31-07-2008 21:48

  7. #26
    Bywalec
    Dołączył
    10-03-2008
    Wpisy
    276
    Punkty
    12

    Domyślny

    Opiszę Wam, do którego momentu wszystko chodzi i wiem, o co chodzi.

    Pkt. 1.
    Na moim komputerze mam zainstalowaną Joomle i prawie gotowy cały serwis. W trakcie instalacji tej Joomli tworzę bazę o nazwie "baza".
    Pkt. 2.
    Lokalnie mam wgrany na dysk XAMPLITE. W folderze MYSQL\DATA mam folder BAZA, który jak mniemam jest bazą, w której mam wszystkie rzeczy z mojego serwisu.
    LOKALNIE WSZYSTKO CHODZI
    --------------------------------------------------------------------------
    Pkt. 3.
    W cPanelu tworzę bazę i nadaję jej nazwę "baza". cPanel tworzy mi bazę i nazywa ją bienio_baza.
    Pkt. 4.
    Przez FTP wgrywam sobie paczkę zip Joomli. Plik ten umieszczam w folderze public_html. Rozpakowuję i rozpoczynam test przedinstalacyjny.
    Pkt. 5.
    Test pokazuje mi następujące błędy:
    - Session save path – Niezapisywalny
    - Ustawienie RG_EMULATION w tej chwili jest na `ON`, powinno jednak być na `OFF` - zmiany dokonamy w pliku globals.php
    - Safe Mode: OFF (zalecane): ON (jest)
    - Emulacja Register Globals: OFF (zalecane): ON (jest)
    Pkt. 6.
    Edytuję na serwerze plik globals.php i zmieniam define( 'RG_EMULATION', 1 ); na define( 'RG_EMULATION', 0 );
    Pkt. 7.
    Klikam na SPRAWDŹ PONOWNIE. Dostaję komunikaty:
    - Session save path – Niezapisywalny (czyli nic się nie zmieniło. Komunikat obok: Jeżeli któreś z rozpoznanych ustawień wyświetlane jest w kolorze czerwonym, popraw je. Jeśli nie zostaną spełnione powyższe wymagania, Twoja instalacja Joomla! może działać nieprawidłowo.). Wynika, że może działać więc zostawiam to.
    - Safe Mode: OFF (zalecane): ON (jest) (czyli ni się nie zmieniło. Komunikat obok: Dla pełnej zgodności z Joomla! zalecane są wymienione poniżej ustawienia serwera. Nawet jeśli Twoje środowisko nie spełnia tych wymagań, Joomla! zostanie zainstalowana i powinna poprawnie funkcjonować.) Wynika, że może działać więc zostawiam to.
    Pkt. 8.
    Przycisk DALEJ. Tu jest licencja.
    Pkt. 9.
    W cPanelu w opcji BAZA DANYCH MySQL tworzę użytkownika „bienio”. W polu USERS mam bienio_bienio.
    Pkt. 10.
    W cPanelu w opcji BAZA DANYCH MySQL tworzę bazę „baza”. W polu DATABASE mam bienio_baza.
    Pkt.11.
    Pod polem DATABASE klikam na SUBMIT i wybieram ALL PRIVILEGES. Klikam na MAKE CHANGES.
    Pkt. 12.
    Konfiguracja bazy danych.
    Nazwa hosta – localhost
    Użytkownik – bienio_bienio
    Hasło - **************
    Nazwa bazy – bienio_baza
    Prefix – jos_
    Instaluj przykładowe tabele.
    Przycisk DALEJ.
    Pkt. 13.
    Bazę zaimportowano pomyślnie.
    Wpisz nazwę swojego serwisu Joomla!: no i tu wpisuję sobie nazwę.

    Przycisk DALEJ.
    Pkt. 14.

    Potwierdź adres URL serwisu, ścieżkę absolutną, adres e-mail Administratora oraz prawa dla plików/katalogów. Prawa dla plików/katalogów zostawiam na domyślnych ustawieniach.

    Pkt. 15.

    Gratulacje! Joomla! została zainstalowana

    PROSIMY PAMIĘTAĆ, ABY KOMPLETNIE
    USUNĄĆ KATALOG INSTALACYJNY


    Pkt. 16.
    Na serwerze usuwam katalog INSTALLATION.
    Pkt. 17.
    Wchodzę do panelu administracyjnego JOOMLI. Jest wszystko OK.
    Pkt. 18.
    Uruchamiam już w Internecie moją stronę. Jest tam treść po angielsku z jakimś tam domyślnym szablonem.
    CZYLI DO TEGO MOMENTU WSZYSTKO JEST DOBRZE.
    --------------------------------------------------------------------------------------------------------
    I TERAZ PROŚBA DO WAS KOLEDZY.
    CO MAM ZROBIĆ ŻEBY TEN SERWIS Z LOKALA WRZUCIĆ NA SERWER.
    -------------------------------------------------------------------------------------------------------

  8. #27
    Wiarus
    Dołączył
    20-11-2007
    Wpisy
    2 924
    Punkty
    51

    Domyślny

    James.bien skorzystaj z opisu jaki jest w poscie vego007. Wtedy wszystko powinno zadzialac poprawnie.

  9. #28
    Senior zwiastun awatar
    Dołączył
    20-09-2005
    Wpisy
    27 315
    Punkty
    1142

    Domyślny

    Przepraszam, że zapytam: o czym jest trzecia już z kolei strona tego wątku? Jakie nowe informacje, których nie ma w opisie instalacji Joomla! zostały tu podane? poruszone? jakie nowe problemy? I czy odpowiedź na "problem" Jamesa.bien ma być powtarzaniem rzeczy opisanych w materiałach na www.pomoc.joomla.pl albo www.demo.joomla.pl?
    Korzystaj i ciesz się!
    ===============
    Zwiastun
    Biblioteka Elektronicznej Dokumentacji Joomla!

  10. #29
    Bywalec
    Dołączył
    10-03-2008
    Wpisy
    276
    Punkty
    12

    Domyślny

    Dzięki Koledzy za wszystkie wskazówki. Jakoś mi się udało to wszystko zrobić. Pozostały mi tylko 2 rzeczy: z jedną będę kombinował na razie sam, druga - brak polskich znaków na stronie w Internecie. Jedynie "ó" wyświetla się jak "ó", reszta to "?". Jak to ugryźć?

    Jeszcze raz dzięki. I sorki, że banalne dla wielu pytania. Ale tak to już jest, jak ktoś się uczy to często zadaje pytania, które dla wielu są "śmieszne".

  11. #30
    Bywalec
    Dołączył
    11-07-2008
    Wpisy
    327
    Punkty
    29

    Domyślny

    Na początku sprawdź jaką masz metodę porównywania napisów na localu i jaką na serwerze zewnętrzym.

Strona 3 z 5 PierwszyPierwszy 12345 OstatniOstatni

Reguły pisania

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz dodawać wypowiedzi
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz poprawiać swoich postów
  •