"Napisz do nas"- dużo spamu.
Wyniki 1 do 5 z 5

Temat: "Napisz do nas"- dużo spamu.

  1. #1

    Domyślny "Napisz do nas"- dużo spamu.

    Czy ktoś może wie jak efektownie zabezpieczyć komponent kontakty i możliwość pisania za jego pomocą emali ze strony przed uciążliwym spamem? Może jest już jakies rozwiązanie w postaci wpisywania generowanego kodu do okienka lub coś podobnego?

    Otrzymywanie od gości listów pisanych prosto ze strony jest mi bardzo potrzebne ale od jakiś paru dni nadzchodzi dużo spamu. Więc chciałbym się jakoś zabezpieczyć przed tym nieszczęsnym zjawiskiem.

    Czy ktoś z Was wie o jakimś rozwiązniu dla tego komponentu.

  2. Pani Reklamowa
    Pani Reklamowa jest aktywna
    Avatar Panny Google

    Dołączył
    19-08-2010
    Skąd
    Internet
    Postów
    milion
    Pochwał
    setki
  3. #2

  4. #3

    Domyślny

    Wszystko byłoby ok tylko nie wiem jak to podłączyć pod komponent Kontaktów i możliwość pisania wiadomości email ze strony.

    Oprócz Hashcash cryptography zainstalowałem również Log4php bo inaczej wyskakiwały błędy.

    Ale jak to teraz podłączyć pod pisanie wiadomości ze strony to już nie mam pojęcia. Na stronie autora jest opis dla AkocommentPlus i AkobookPlus.

    Czy ktoś wie jak rozwiązać ten problem?

  5. #4
    Opiekun forum
    Dołączył
    19-09-2005
    Wpisy
    3 743
    Punkty
    131

    Domyślny

    Możesz to także trochę obejść i zainstalować komponent do formularzy np, facileforms i utworzyc prosty komponent kontaktu

  6. #5
    Senior zwiastun awatar
    Dołączył
    20-09-2005
    Wpisy
    27 315
    Punkty
    1142

    Domyślny

    Jest prostsze wyjście. W instrukcji do antyspamera (SecurityImages - na joomla.pl) jest objasnienie, co zrobić, aby właczyć filtr antyspamowy we włąsnych aplikacjach. To samo można zrobić i w komponentach tudzież modulach Joomla. O ile wiem również, istnieją łatki bodaj do 1.07 jeśli już nie do 1.08
    Korzystaj i ciesz się!
    ===============
    Zwiastun
    Biblioteka Elektronicznej Dokumentacji Joomla!

Reguły pisania

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz dodawać wypowiedzi
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz poprawiać swoich postów
  •