500 - Widok nie został znaleziony [name, type, prefix]: frontpage,html,searchView
Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Wyniki 1 do 10 z 13

Temat: 500 - Widok nie został znaleziony [name, type, prefix]: frontpage,html,searchView

  1. #1
    steelfox
    Gość

    Domyślny 500 - Widok nie został znaleziony [name, type, prefix]: frontpage,html,searchView

    Cze,
    mam problem z modułem search. po wpisaniu informacji w wyszukiwarce zgłasza się błąd (patrz tytuł) . Jest to instalacja produkcyjna na home.pl, na localhost wszystko działa poprawnie. Żeby było ciekawiej jeśli ręcznie skonstruuję zapytanie, wówczas wyświetla widok z wynikami.

    Wygląda to tak, jakby nie uruchamiało się PHP, ale wtedy nie działałoby też po ręcznym wprowadzeniu zapytania.

    Podobny efekt mam z ankietą, która nie przechodzi po głosowaniu do widoku wyniku. Jakiś pomysł na rozwiązanie ?

    php 5.2.1
    Jla 1.5.2
    Ostanio edytowane przez steelfox : 29-07-2008 16:19

  2. Pani Reklamowa
    Pani Reklamowa jest aktywna
    Avatar Panny Google

    Dołączył
    19-08-2010
    Skąd
    Internet
    Postów
    milion
    Pochwał
    setki
  3. #2
    Wiarus
    Dołączył
    20-11-2007
    Wpisy
    2 924
    Punkty
    51

    Domyślny

    Jak się używa nie najnowszej to się ma.

  4. #3
    steelfox
    Gość

    Domyślny

    No to mi rzeczywiście pomogło . Najnowsze nie zawsze znaczy najbezpieczniejsze

  5. #4
    Senior zwiastun awatar
    Dołączył
    20-09-2005
    Wpisy
    27 315
    Punkty
    1142

    Domyślny

    Sprawdziłeś? Bo na pewno nikt nie będzie rozwiązywać problemów wersji z błędami! Masz 1.5.2 a wyszedł już J 1.5.5!
    Korzystaj i ciesz się!
    ===============
    Zwiastun
    Biblioteka Elektronicznej Dokumentacji Joomla!

  6. #5
    steelfox
    Gość

    Domyślny

    sprawdziłem na 1.5.5 ten sam efekt

    Jedyna różnica w instalacjach pomiędzy testową i produkcyjną poza local/hosting było instalowanie z przykładową/bez przykładowej zawartości. Czyżby to ? To byłoby głupie nie. Zostają jeszcze uprawnienia do katalogów oraz konfiguracja PHP, ale wtedy wszystko by szwankowało .
    Ostanio edytowane przez steelfox : 30-07-2008 12:25

  7. #6
    Wiarus
    Dołączył
    20-11-2007
    Wpisy
    2 924
    Punkty
    51

    Domyślny

    Cytat Wysłane przez steelfox Zobacz wiadomość
    Zostają jeszcze uprawnienia do katalogów oraz konfiguracja PHP, ale wtedy wszystko by szwankowało .
    Można jaśniej bo nie rozumiem? Czy masz z tym problemy? Postaraj się napisać trochę jaśniej co miałeś na myśli.

  8. #7
    steelfox
    Gość

    Domyślny

    Cytat Wysłane przez inkos Zobacz wiadomość
    Można jaśniej bo nie rozumiem? Czy masz z tym problemy? Postaraj się napisać trochę jaśniej co miałeś na myśli.
    Żeby nie opisywać, wejdź na www.xtracoach.com i spróbuj wyszukać artykuł albo zagłosować w ankiecie, zobaczysz komunikat, który pojawia się po wykonaniu polecenia.

    Wygląda to tak jakby nie istniał widok, który powinien pojawić się po wyszukiwaniu, albo głosowaniu, ale jeśli w komunikacie o błędzie wybierzez odnośnik do home page, zauważysz, że głosowanie zostało wykonane.

    Jeśli do przeglądarki wpiszesz ręcznie
    http://www.xtracoach.com/index.php?s...ion=com_search
    wówczs widok wyszukiwania też się pojawi.

    wydaje się zatem, że albo jest problem z php, albo z katalogami ponieważ nie można wykonać query, a może odwołaniem do serwera sql ?

    PS. Wykonałem reinstalację na 1.5.5,
    • PHP 5.2.1,
    • Perl w wersji 5.8.8,
    • MySQL w wersji 5.0.33.
    Całe oprogramowanie uruchomione jest na serwerach FreeBSD w wersji 6.1.



    uprawnienia do katalogów "zapisywalny"

  9. #8
    Wiarus
    Dołączył
    20-11-2007
    Wpisy
    2 924
    Punkty
    51

    Domyślny

    Dziwna sprawa. Nie mam na to pomysłu. Moze ktoś inny Ci pomoze.

  10. #9
    steelfox
    Gość

    Domyślny

    żeby było zabawniej, na bliżniaczej instalacji lokalnej wszystko działa poprawnie

  11. #10
    Wiarus
    Dołączył
    20-11-2007
    Wpisy
    2 924
    Punkty
    51

    Domyślny

    Teraz to ja już na 100% wysiadam. :eek:

Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni

Reguły pisania

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz dodawać wypowiedzi
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz poprawiać swoich postów
  •