konfiguracja globalna - nie mogę dokonać zmian
Strona 1 z 4 123 ... OstatniOstatni
Wyniki 1 do 10 z 34

Temat: konfiguracja globalna - nie mogę dokonać zmian

  1. #1
    Nowicjusz
    Dołączył
    16-04-2007
    Wpisy
    26
    Punkty
    10

    Domyślny konfiguracja globalna - nie mogę dokonać zmian

    Witam,

    Wcześniej robiłem jeden serwis korzystając z wersji 1.0.x

    Zainstalowałem wczoraj joomla 1.5. chcąc zrobić sobie prostą stronę osobistą. Instalacja przeszła gładko. Wydaje mi się, że pliki i foldery posiadają odpowiednie atrybuty do współpracy z joomla. Jedyny problem to register_globals, które obecnie mam włączone.

    Problem pojawia się, jak w konfiguracji globalnej chcę zmienić wiadomość komunikatu o wyłączeniu serwisu i przełączyć na opcję: "witryna jest wyłączona". Jak dokonuję zmian i chcę je zapisać, dostaję komunikat: "Błąd: nie można zapisać pliku konfiguracyjnego". O który plik konfiguracyjny chodzi? Na pewno ma nadane nie takie atrybuty jak potrzeba. Jakie nadać mu atrybuty?

    Inny problem - nie mogłem zainstalować polskiego języka zaplecza przez instalator. Czyli wczytaj paczkę - wybierz. Wywalał błąd. Musiałem ręcznie przegrać pliki przez ftp do odpowiednich folderów, żeby uzyskać język polski dla zaplecza. Jest też problem z zainstalowaniem nowego szablonu graficznego przez instalator. Przez jakiś czas mieli, jest zajęty, a potem wywala komunikat: "Ostrzeżenie: Nie udało się usunąć pliku" i szablon jest niezainstalowany. Co może być przyczyną takiego stanu rzeczy z instalatorem?

    egregor

  2. Pani Reklamowa
    Pani Reklamowa jest aktywna
    Avatar Panny Google

    Dołączył
    19-08-2010
    Skąd
    Internet
    Postów
    milion
    Pochwał
    setki
  3. #2
    Wiarus
    Dołączył
    20-11-2007
    Wpisy
    2 924
    Punkty
    51

    Domyślny

    Cytat Wysłane przez egregor Zobacz wiadomość
    Co może być przyczyną takiego stanu rzeczy
    Z pewnościa przyczyną takiego stanu rzeczy czyli Twoich problemów jest brak wiedzy jak i podstaw z obsługi Joomla 1.0.x (tak to nie pomyslka) przez co pytasz o podstawy dotyczące Joomla 1.5.x.

    O plikach konfiguracyjnych jak i chmodach napisano tutaj setki postów. Odszukaj je albo uruchom googla lub forumową szukajkę.

  4. #3
    Senior zwiastun awatar
    Dołączył
    20-09-2005
    Wpisy
    27 315
    Punkty
    1142

    Domyślny

    1. Plik konfiguracyjny jest w głównym katalogu.
    2. Możliwe, że podczas przesyłania plików przez FTP na serwer zostały zmodyfikowne prawa dostępu do katalogów i stąd problem w zapisywaniu. Może serwer ma ustawiony tryb bezpieczny? Trudno zgadywać.
    Korzystaj i ciesz się!
    ===============
    Zwiastun
    Biblioteka Elektronicznej Dokumentacji Joomla!

  5. #4
    Nowicjusz
    Dołączył
    16-04-2007
    Wpisy
    26
    Punkty
    10

    Domyślny

    Cytat Wysłane przez zwiastun Zobacz wiadomość
    1. Plik konfiguracyjny jest w głównym katalogu.
    2. Możliwe, że podczas przesyłania plików przez FTP na serwer zostały zmodyfikowne prawa dostępu do katalogów i stąd problem w zapisywaniu. Może serwer ma ustawiony tryb bezpieczny? Trudno zgadywać.
    Dzięki za odpowiedź, zwiastun

    Chodzi oczywiście o plik configuration.php Obecnie ma on uprawnienia na serwerze ustawione na 644.

    Jeżeli plik wyedytowałem w totalcommanderze i przesłałem na serwer, to wchodząc do panelu joomla w ustawieniach konfiguracyjnych widziałem rezultaty zmian, które wprowadziłem, tzn. komunikat o wyłączeniu serwisu był taki, jak ręcznie wpisałem go do pliku.

    Czy te dane są pomocne, przy określeniu źródła problemu? Proszę o pomoc. Co sprawdzić jeszcze ewentualnie? Chciałbym móc edytować pliki konfiguracyjne bezpośrednio z poziomu panelu.

  6. #5
    Senior zwiastun awatar
    Dołączył
    20-09-2005
    Wpisy
    27 315
    Punkty
    1142

    Domyślny

    Aby edytować plik konfiguracyjny, nadaj mu prawa 707, ale potem trzeba je zmienić na 644.
    Komplet informacji, które mogą być przydatne jest na karcie ->System ->Informacje o systemie (bez karty szczegółowych info o PHP)
    Korzystaj i ciesz się!
    ===============
    Zwiastun
    Biblioteka Elektronicznej Dokumentacji Joomla!

  7. #6
    Nowicjusz
    Dołączył
    16-04-2007
    Wpisy
    26
    Punkty
    10

    Domyślny

    Cytat Wysłane przez zwiastun Zobacz wiadomość
    Aby edytować plik konfiguracyjny, nadaj mu prawa 707, ale potem trzeba je zmienić na 644.
    Komplet informacji, które mogą być przydatne jest na karcie ->System ->Informacje o systemie (bez karty szczegółowych info o PHP)
    Zgadza się. Po zmianie atrybutów na 707, można modyfikować plik konfiguracyjny z poziomu panelu administratora, pytanie tylko po co, skoro, żeby atrybuty zmienić, trzeba się zalogować przez ftp. Co za tym idzie, plik można wyedytować bezpośrednio. Czy jest możliwość zmian ustawień konfiguracyjnych joomla z poziomu panelu bez ręcznego przełączania atrybutów przed i po operacji?

    Wciąż mam problem z instalatorem, za żadne skarby świata nie chce działać. Wszystko muszę wrzucać ręcznie do odpowiednich katalogów. Co może być przyczyną tego problemu? Może niezapisywalny katalog? Dodam, że safe mode w php ustawione jest jako OFF. Biblioteka zLib jest obecna
    Ostanio edytowane przez zwiastun : 01-09-2008 20:07 Powód: dodanie informacji

  8. #7
    Senior zwiastun awatar
    Dołączył
    20-09-2005
    Wpisy
    27 315
    Punkty
    1142

    Domyślny

    Powtórka: Jeśli instalujemy Joomla w środowisku spełniającym wymagania, jeśli to środowisko jest dobrze skonfigurowane, jeśli korzystamy z oficjalnych pakietów, to takich zmian dokonywać nie trzeba. problemy, które spotykasz, nie leżą więc w Joomla! Przypuszczam, że w drodze, jaką przeszedł pakiet instalacyjny od pobrania do zainstalowania.
    Korzystaj i ciesz się!
    ===============
    Zwiastun
    Biblioteka Elektronicznej Dokumentacji Joomla!

  9. #8
    Nowicjusz
    Dołączył
    16-04-2007
    Wpisy
    26
    Punkty
    10

    Domyślny

    Cytat Wysłane przez zwiastun Zobacz wiadomość
    Powtórka: Jeśli instalujemy Joomla w środowisku spełniającym wymagania, jeśli to środowisko jest dobrze skonfigurowane, jeśli korzystamy z oficjalnych pakietów, to takich zmian dokonywać nie trzeba. problemy, które spotykasz, nie leżą więc w Joomla! Przypuszczam, że w drodze, jaką przeszedł pakiet instalacyjny od pobrania do zainstalowania.


    Używałem pakietu pobranego z joomla.pl Instalowałem na serwerze ddl2. Wszystko jest, co być powinno. Tak mi się wydaje. Nawet register globals zmieniłem na OFF. Była możliwość samodzielnego wyedytowania .htaccess

    Droga, jaką przeszedł pakiet instalacyjny od pobrania do zainstalowania... co masz na myśli?

    Ilekroć chcę zainstalować np. nowy moduł z dysku mojego komputera, program mieli, mieli, po czym wyrzuca komunikat błędu o dziwnej treści: "Ostrzeżenie: Nie udało się usunąć pliku".

    Czy jest inna droga niż reinstalacja?

  10. #9
    Senior zwiastun awatar
    Dołączył
    20-09-2005
    Wpisy
    27 315
    Punkty
    1142

    Domyślny

    Na joomla.pl nie ma pakietu instalacyjnego joomla 1.5!
    Korzystaj i ciesz się!
    ===============
    Zwiastun
    Biblioteka Elektronicznej Dokumentacji Joomla!

  11. #10
    Nowicjusz
    Dołączył
    16-04-2007
    Wpisy
    26
    Punkty
    10

    Domyślny

    Cytat Wysłane przez zwiastun Zobacz wiadomość
    Na joomla.pl nie ma pakietu instalacyjnego joomla 1.5!
    Wybacz skrót myślowy. Chodzi o pakiet joomli 1.5.5, do którego link jest na joomla.pl Link przenosi do oficjalnego repozytorium

Strona 1 z 4 123 ... OstatniOstatni

Reguły pisania

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz dodawać wypowiedzi
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz poprawiać swoich postów
  •