konfiguracja globalna - nie mogę dokonać zmian - Strona 2
Strona 2 z 4 PierwszyPierwszy 1234 OstatniOstatni
Wyniki 11 do 20 z 34

Temat: konfiguracja globalna - nie mogę dokonać zmian

  1. #11
    Nowicjusz
    Dołączył
    16-04-2007
    Wpisy
    26
    Punkty
    10

    Domyślny

    Wyczyściłem dokładnie konto ftp. Usunąłem starą bazę danych. Założyłem nową. Ściągnąłem od nowa pakiet instalacyjny. Przesłałem na serwer. Tym razem jeszcze przed instalacją wyłączyłem register globals. Instalacja przebiegła gładko. Problem dalej ten sam. Nie mogę zainstalować nic przez installer. No i global configuration mogę zmieniać tylko po ręcznej zmianie atrybutów na 707 przez ftp, ale to chyba standard.

    Proszę o pomoc. Jakie uprawnienia powinne mieć foldery, które mogą mieć wpływ na wadliwe działanie installera joomli? Które to foldery?
    Ostanio edytowane przez egregor : 03-08-2008 22:47

  2. Pani Reklamowa
    Pani Reklamowa jest aktywna
    Avatar Panny Google

    Dołączył
    19-08-2010
    Skąd
    Internet
    Postów
    milion
    Pochwał
    setki
  3. #12
    Nowicjusz
    Dołączył
    16-04-2007
    Wpisy
    26
    Punkty
    10

    Domyślny

    Cytat Wysłane przez inkos Zobacz wiadomość
    Z pewnościa przyczyną takiego stanu rzeczy czyli Twoich problemów jest brak wiedzy jak i podstaw z obsługi Joomla 1.0.x (tak to nie pomyslka) przez co pytasz o podstawy dotyczące Joomla 1.5.x.

    O plikach konfiguracyjnych jak i chmodach napisano tutaj setki postów. Odszukaj je albo uruchom googla lub forumową szukajkę.
    inkos, dopiero teraz zauważyłem Twój wpis. Szkoda, że zgrywasz forumowego guru, zamiast pomóc. Taki problem, jak mój zgłaszał tylko 1 użytkownik. Nikt mu nie pomógł. Co jest przyczyną Twojej agresji? Może mógłbym Ci jakoś pomóc?
    Ostanio edytowane przez egregor : 03-08-2008 22:46

  4. #13
    Senior zwiastun awatar
    Dołączył
    20-09-2005
    Wpisy
    27 315
    Punkty
    1142

    Domyślny

    Włącz podczas instalacji obsługę warstwy FTP. Może pomoże.
    To nie jest problem Joomla! To jest problem konfiguracji serwera. Zorientuj się może, czy na tym serwerze działa jakiś Joomla.
    Korzystaj i ciesz się!
    ===============
    Zwiastun
    Biblioteka Elektronicznej Dokumentacji Joomla!

  5. #14
    Nowicjusz
    Dołączył
    16-04-2007
    Wpisy
    26
    Punkty
    10

    Domyślny

    Cytat Wysłane przez zwiastun Zobacz wiadomość
    Włącz podczas instalacji obsługę warstwy FTP. Może pomoże.
    To nie jest problem Joomla! To jest problem konfiguracji serwera. Zorientuj się może, czy na tym serwerze działa jakiś Joomla.
    Dzięki zwiastun. Na kolejną reinstalację dzisiaj nie mam już siły, ale skieruję e-mail do administratora serwera. Jeżeli masz jakiś konkretny pomysł, co może być nie tak z konfiguracją serwera, proszę daj znać.

  6. #15
    Debiutant
    Dołączył
    31-08-2008
    Wpisy
    4
    Punkty
    10

    Domyślny

    Cytat Wysłane przez egregor Zobacz wiadomość

    Ilekroć chcę zainstalować np. nowy moduł z dysku mojego komputera, program mieli, mieli, po czym wyrzuca komunikat błędu o dziwnej treści: "Ostrzeżenie: Nie udało się usunąć pliku".
    Witaj egregor, czy udało Ci się znaleźć rozwiązanie? Mam identyczny problem

  7. #16
    Nowicjusz
    Dołączył
    16-04-2007
    Wpisy
    26
    Punkty
    10

    Domyślny

    Cytat Wysłane przez ryba_krakow Zobacz wiadomość
    Witaj egregor, czy udało Ci się znaleźć rozwiązanie? Mam identyczny problem
    Cześć kolego,

    Jeżeli chodzi Ci o brak możliwości instalowania nowych komponentów to tak, znalazłem częściowe rozwiązanie. Musisz skorzystać z warstw ftp. Niestety nie wiedzieć czemu obecnie działa mi tylko pół automatyczna instalacja, tzn. instaluje z folderu tmp. Nie udało mi się zmusić joomli 1.5.x do instalacji pakietów bezpośrednio z mojego dysku. Możliwe, że wynika to z "wadliwej" konfiguracji serwera. Jednak próby zbadania, co jest nie tak z joomlą, przypominają mi czasy windows95 i podejmowania prób dowiedzenia się, dlaczego system się wykłada... ciężko, oj ciężko.

  8. #17
    Senior zwiastun awatar
    Dołączył
    20-09-2005
    Wpisy
    27 315
    Punkty
    1142

    Domyślny

    egregor = nie musisz wyjaśniać sobie, co jest z Joomlą - możesz wyjaśnić sobie, dlaczego instalujesz go w środowisku innym, niż wymagane czy zalecane. To nie problem Joomla! tylko serwera i jego konfiguracji!
    Korzystaj i ciesz się!
    ===============
    Zwiastun
    Biblioteka Elektronicznej Dokumentacji Joomla!

  9. #18
    Nowicjusz
    Dołączył
    16-04-2007
    Wpisy
    26
    Punkty
    10

    Domyślny

    Cytat Wysłane przez zwiastun Zobacz wiadomość
    egregor = nie musisz wyjaśniać sobie, co jest z Joomlą - możesz wyjaśnić sobie, dlaczego instalujesz go w środowisku innym, niż wymagane czy zalecane. To nie problem Joomla! tylko serwera i jego konfiguracji!
    zwiastun,

    nie wyjaśniam sobie, tylko koledze... nie instalowałem joomli w środowisku innym niż wymagane czy też zalecane, napisałem to w cudzysłowiu. oczywiście serwer jest w 100% zgodny z wymaganiami joomli (instalator to potwierdzam...), jednak najnowsza wersja jest dość kapryśna, stąd moje porównanie z windowsem 95 - nie działa i nikt nie wie dlaczego. zagraniczna społeczność joomli działa dość prężnie i jest bardzo życzliwa, jednak nikomu nie udało się mi udzielić skuteczniejszej rady niż ta udzielona przez Ciebie (włączyć warstwy ftp...) pytanie dlaczego to należy zrobić skoro wszystkie wymagania serwera postulowane przez joomla są spełnione pozostaje bez odpowiedzi. myślę, że jest to kwestia niedopracowania pewnych kwestii i mam nadzieję, że problem zostanie rozwiązany w przyszłych wydaniach. byś może podejmę próbę instalacji joomla na IIS. zobaczymy co z tego wyniknie.

    pozdrawiam

  10. #19
    Senior zwiastun awatar
    Dołączył
    20-09-2005
    Wpisy
    27 315
    Punkty
    1142

    Domyślny

    Widocznie jest problem z jakimiś szczegółami konfiguracyjnymi - to jest na pewno kwestia praw dostępu. Na IIS nie do zbadania - inny system praw. Ale jasna... wie, może i cóś z Joomla?
    Korzystaj i ciesz się!
    ===============
    Zwiastun
    Biblioteka Elektronicznej Dokumentacji Joomla!

  11. #20

    Domyślny

    Miałam takie same komunikaty jak opisujesz, rozwiazanie było prozaiczne pomimo podania właściwego loginu i hasła do połączenia FTP podczas instalacji w formlularzu instalacyjnym (Instalator) były one nieporawne.
    Pozdrawiam
    Magda

Strona 2 z 4 PierwszyPierwszy 1234 OstatniOstatni

Reguły pisania

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz dodawać wypowiedzi
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz poprawiać swoich postów
  •