Serwer kei.pl - problem z transferem miesięcznym - Strona 4
Strona 4 z 4 PierwszyPierwszy ... 234
Wyniki 31 do 37 z 37

Temat: Serwer kei.pl - problem z transferem miesięcznym

  1. #31
    Debiutant
    Dołączył
    11-08-2008
    Wpisy
    6
    Punkty
    10

    Domyślny

    Myślę że to nie wina joomli. Przed chwilą ja wyłączyłem, to gościu z tym ip z logów przeszedł na forum. Ponad 1000 wywołań w parę minut. Robił to z kilkudzięsięciu ip jednocześnie.

    edit.
    no i wszystko jasne.
    przed chwilą przyszło pocztą;
    Na serwis femdom.one.pl mial dzisiaj ok 16:30 atak DOS.
    Wrzucilismy do glownego katalogu Pana konta plik .htaccess
    blokujacy User-Agent uzywany w ataku(Java) aby powstrzymac
    atak.
    Ostanio edytowane przez hyde : 12-08-2008 17:12

  2. Pani Reklamowa
    Pani Reklamowa jest aktywna
    Avatar Panny Google

    Dołączył
    19-08-2010
    Skąd
    Internet
    Postów
    milion
    Pochwał
    setki
  3. #32
    Wiarus
    Dołączył
    20-11-2007
    Wpisy
    2 924
    Punkty
    51

    Domyślny

    No i wszystko jasne. Choc widac ze admini powinni sie bardziej postarac. Niemniej jednak wrzuć tutaj jako zalacznik ten plik .htaccess - dla potomnych. Może sie komus przyda.

  4. #33
    Debiutant
    Dołączył
    11-08-2008
    Wpisy
    6
    Punkty
    10

    Domyślny

    To jest ten plik. Dzięki też za pomoc.

    PS. Ciekawe kto teraz zapłaci za ten trafswer :confused:
    Załączone pliki Załączone pliki

  5. #34
    Wiarus
    Dołączył
    20-11-2007
    Wpisy
    2 924
    Punkty
    51

    Domyślny

    Za transfer bedziesz musial zaplacic sam. Chyba ze firma "skasuje" Ci ten transfer w zwiazku z tym atakiem. Co jak co ale musisz sie z nimi skontaktowac i sprobowac to jakos zalatwic. W najgorszym wypadku zaplacisz za transfer - w sumie niewielka kwote w najlepszym zaoszczedzisz zlotowki. ;)

  6. #35
    Nowicjusz
    Dołączył
    28-01-2008
    Wpisy
    23
    Punkty
    10

    Domyślny

    Jeszcze jeden mały problem, sam wpadłem w pułapkę z antyzłodziejem. Dokładnie to chodzi o forum, które jest w subdomenie forum.grupo-rbd.pl. Zamiast loga wyświetla http://www.grupo-rbd.pl/antyzlodziej.gif


    Edit
    Już sobie poradziłem.
    Ostanio edytowane przez El capitán : 14-08-2008 14:51

  7. #36
    Przeglądacz
    Dołączył
    30-05-2008
    Wpisy
    37
    Punkty
    10

    Domyślny Procesor 30% i więcej

    Witam

    Podpinam się do tego tematu, ponieważ mam podobną sytuację, też na serwerze kei.pl. Przy czym oprócz przekraczania zużycia miesięcznego, dziennego (delikatnie) występuje również wysokie zużycie procesora - nawet do 35% procesora.

    Moje podejrzenie to generowanie tysięcy plików .cache w katalogach:
    - public_html/nazwa-konta/cache/joomfish-pl-PL/ - dziennie nawet do 10 tyś plików dziennie (i nie usuwają się od 09.10.2008 aż do dziś, czyli 6.1.2009) - całość ponad 86 tyś plików
    - public_html/nazwa-konta/cache/joomfish-en-EN/ - do 2 tyś plików dziennie (tu występują przez ost. 2 dni)

    Rozumiem, ze dodatek joomfish nie odgrywa tu roli, po prostu tutaj są segregowane pliki w zależności od języka...

    Jestem pewien, że za wysokie obciążenie witryny odpowiada dodatek Seyret. Joomla i inne dodatki są w (prawie) najnowszych wersjach.

    Wnętrze takiego pliku .cache standardowo wygląda tak:

    a:2:{s:6:"output";s:0:"";s:6:"result";s:118:"http://nazwastrony.pl/index.php?option=com_seyret&Itemid=0&task= videodirectlink&id=306&lang=pl";}, ale są też tak zawierane inne informacje, jednak najczęściej dotyczą dodatku Seyret, gdyż jest najczęściej używany.

    Moje pytanie jest - czy taka ogromna ilość plików to normalne i dlaczego w polskiej wersji strony nie są usuwane już tak długo? Czy to może wpływać na obciążenie procesora serwera?

    Poza tym czy optymalizacja cachu nadaje się do moich potrzeb? Czy w ogóle powinien być cache włączony, czy lepiej go wyłączyć?

    Dla nieznających dodatku Seyret powiem, że to dodatek odpowiedzialny za zamieszczanie filmów (głównie z youtube) oraz ich wyświetlanie.

    Powiem jeszcze, że na stronie mam zainstalowany Comprofiler. Ostatnia rzecz z informacji, to że odwiedzalność strony to do 300-500 wejść dziennie (unikalnych), więc nie jest to kolosalna liczba...

    Z góry dziekuję za odpowiedzi.

  8. #37
    Przeglądacz
    Dołączył
    30-05-2008
    Wpisy
    37
    Punkty
    10

    Domyślny

    Co do tych pliczków - częściowo się sprawa rozwiązała - z polskiej wersji katalogu cache usunęły się, przy okazji edycji pewnego artykułu, pliki. Teraz jest poprawnie - system zostawia z 2 dni pliki cache, reszta się opróżnia. Jednakże tansfer i zużycie procka serwera nadal istnieje ponad przeciętną (dziś 7% [o 2 za dużo])...

Strona 4 z 4 PierwszyPierwszy ... 234

Reguły pisania

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz dodawać wypowiedzi
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz poprawiać swoich postów
  •